رسانه های اجتماعی داده های زیادی را برای استفاده متخصصان سئو در اختیار کاربران قرار می دهد. در اینجا چند روش برای استفاده از رسانه های اجتماعی برای تحقیقات کلمات کلیدی آورده شده است. آیا برای هدف گذاری به چند کلمه کلیدی جدید، داغ و فوری احتیاج دارید؟ اگر پاسختان مثبت است و از استفاده از کلمات کلیدی مشابه دیگران خسته شده اید، وقت آن رسیده است که به سراغ رسانه های اجتماعی بروید.

می دانم که ممکن است اولین چیزی که هنگام تحقیق در مورد کلمات کلیدی به ذهنتان می آید، اجتماعی نباشد، اما می تواند یک منبع عالی برای کلمات کلیدی طولانی مدت و پر بازدید باشد.

در اینجا دلیل این کار آمده است:

یک فرد معمولی تقریباً سه ساعت از روز خود را در رسانه های اجتماعی می گذراند و پلتفرم های اجتماعی، به طور پیوسته در حال جمع آوری اطلاعات در مورد آنچه ما انجام می دهیم، چه افرادی را دوست داریم، به کجا می رویم و چه نوع محتوایی باعث می شود کلیک کنیم؛ است.

در این پست چند روش را بررسی کنیم که می توانید از رسانه های اجتماعی برای کشف کلمات کلیدی برای الهام بخشیدن به محتوا، تبلیغات PPC یا سئو استفاده کنید.

از گزینه های هدف گذاری تبلیغات رسانه اجتماعی فیس بوک برای پیدا کردن کلمات کلیدی

حتی اگر می دانید مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند، این احتمال وجود دارد که همه چیز را درباره آن ها ندانید. اما فیس بوک می تواند چنین اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد. رسانه اجتماعی جایی است که اکثر ما اطلاعاتی از جزئیات زندگی، مشاغل، موضوعات مورد علاقه و محصولاتی که می خریم را به اشتراک می گذاریم.

فیس بوک همه این داده ها را برای هدف گیری تبلیغات جمع آوری می کند. با این حال، می توان از آن برای یافتن کلمات کلیدی و موضوعات مرتبط استفاده کرد.

با استفاده از گزینه های هدف گذاری در فیس بوک، می توانید با مخاطبین خود آشنا شوید:

  • محل زندگی
  • سن
  • جنسیت
  • منافع
  • وضعیت روابط
  • زبان ها
  • سطح تحصیلات
  • جایی که کار می کنند

نکته: گروه های فیس بوک منبع دیگری برای یافتن کلمات کلیدی هستند. به دنبال “موضوعات محبوب” در گروه ها برای ایده های کلمه کلیدی باشید:

کلمات کلیدی رسانه اجتماعی - فیس بوک

قابلیت جستجوی رسانه اجتماعی توییتر برای یافتن کلمات کلیدی

صفحه اصلی در توییتر، اخبار فوری و برخی موارد هیجان انگیز دیگر نیز دارد. بر خلاف سایر رسانه های اجتماعی، جایی که محتوا ممکن است چند ساعت (یا حتی چند روز) تازه بماند، ترند های توییتر تقریباً در لحظه تغییر می کنند. این باعث می شود توییتر برای یافتن کلمات کلیدی فوری ایده آل باشد.

برای یافتن موضوعات جالب، به بخش “Explore” بروید. چندین گزینه را مشاهده خواهید کرد، توجه ویژه ای به موضوعاتی مانند “برای شما” و “ترند” داشته باشید. این ها موضوعاتی است که مردم منطقه و صنعت شما در مورد آن صحبت می کنند.

کلمات کلیدی رسانه اجتماعی - تویتر

یکی از اشکالات این استراتژی این است که اگر در حال حاضر در توییتر فعال نیستید مفید نخواهد بود. اما در صورتی که فعال هستید، توییتر گنجینه ای برای ایده های موضوعی و کلمات کلیدی بلند است که می توانید در سئو از آن استفاده کنید.

هشتگ های اینستاگرام را جستجو کنید تا محتوای مرتبط را کشف کنید

آنچه که به عنوان راهی برای به اشتراک گذاشتن عکس های حیوانات خانگی و نان تست آووکادو آغاز شد، در حال حاضر یک موتور جستجوی قوی است، تا حدی به خاطر هشتگ ها. به اینستاگرام سر بزنید و عبارت های کلیدی مورد نظر خود را جستجو کنید، سپس به سایر هشتگ هایی که کاربران به پست ها اضافه می کنند، نگاهی بیندازید.

فرض کنید می خواهید در مورد محتوای سئو پست بگذارید. #SEO را جستجو کنید، سپس هشتگ هایی را که پست های اخیر استفاده می کنند را مشاهده کنید. در چند پست، یکی را پیدا کردم که از این هشتگ ها استفاده می کرد

کلمات کلیدی یا هشتگ های رسانه اجتماعی - اینستاگرام

از ده ها کلمه کلیدی مرتبط و بلند می توانم برای ایجاد محتوا، هدف گذاری سئو، حتی تبلیغات پولی استفاده کنم. جستجوی هر یک از این هشتگ ها کلمات کلیدی بیشتری را در اختیار من قرار می دهد. همچنین می توانید از ویژگی تکمیل خودکار برای یافتن کلمات کلیدی در این رسانه اجتماعی استفاده کنید.

فرض کنید من می خواهم محتوای مربوط به بازاریابی B2B را پیدا کنم. اینستاگرام با مهربانی موضوعات دیگری را که کاربران به آن ها علاقه مند هستند به من نشان می دهد. من می توانم از این هشتگ ها در محتوای اینستاگرام خود برای افزایش دسترسی استفاده کنم، یا آن ها را به لیست کلمات کلیدی بلند خود اضافه کنم.

کلمات کلیدی رسانه اجتماعی - اینستاگرام

از قابلیت جستجوی تکمیل خودکار یوتیوب استفاده کنید

یوتیوب فقط برای یافتن فیلم های سرگرم کننده نیست، در واقع دومین موتور جستجوی محبوب است (پس از Google در رتبه 2 قرار دارد.) برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط، عبارت اصلی را تایپ کنید و ببینید یوتیوب چه چیزی ارائه می دهد:

کلمات کلیدی رسانه اجتماعی - یوتیوب

مسلماً همه کلمات کلیدی مفید نیستند، به عنوان مثال، [B2B gta glitch] احتمالاً آن چیزی نیست که در جستجوی B2B به دنبال آن هستید، اما هنوز منبع خوبی برای ایده های موضوعی و کلمات کلیدی سئو است.

جستجوی کلمات کلیدی در رسانه های اجتماعی و جستجوی کلمات کلیدی با روش های معمول

جستجوی کلمات کلیدی در رسانه های اجتماعی و جستجوی کلمات کلیدی با روش های معمول آنطور که فکر می کنید جدا نیستند. مطمئناً رسانه های اجتماعی یک عامل رتبه بندی مستقیم نیستند، اما مکمل یکدیگر هستند. شبکه اجتماعی می تواند به شما در درک بهتر موضوعات مورد علاقه مخاطبان و پخش مطالب مفید تر برای آن ها کمک کند. مانند شیر و بیسکوییت، رسانه های اجتماعی و سئو با هم بهتر هستند!

در صورت تمایل شما می توانید پست دیگر ما در رابطه با تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئو را مطالعه کنید. امیدواریم این پست برای شما مفید بوده باشد.