جان مولر از گوگل به سئو کاران و صاحبان سایت توصیه می کند که هیچ مزیتی در رابطه با داشتن کلیدواژه در نام دامنه وجود ندارد. این موضوع در آخرین ویدئوی Ask Google Webmasters که سوالی درباره پسوندهای دامنه مبتنی بر کلمات کلیدی دارد، مورد توجه قرار گرفت.

در اینجا سوالی که ارسال شده است، این است که آیا دامنه Jobs باعث بهبود رتبه بندی در Google برای کلیدواژه Jobs می شود؟ در پاسخ، مولر به کلمات کلیدی در دامنه های سطح بالا TLD و همچنین کلمات کلیدی در دامنه به طور کلی پرداخت.

آیا دامنه Jobs باعث بهبود رتبه بندی در Google برای کلمه کلیدی Jobs می شود؟

این چیزی است که مولر درباره TLD های Jobs می گوید: این یک سوال واقعا معمول است که برای دامنه های جدید سطح بالا مطرح می شود. بهتر است بدانید که از داشتن کلمه کلیدی در دامنه سطح بالا، امتیاز خاصی دریافت نمی کنید. بنابراین کلمات کلیدی در TLD هیچ مزیتی برای رتبه بندی ندارند.

هیچ مزیتی برای رتبه بندی کلمات کلیدی در دامنه ها وجود ندارد!

مولر در ادامه گفت که وجود کلیدواژه در نام دامنه باعث نمی شود که سایت به دلیل وجود آن کلمه کلیدی رتبه بهتری داشته باشد. در واقع وب سایتی که دارای کلیدواژه در نام دامنه خود است، به این معنی نیست که بیشتر از سایرین برای آن کلمه کلیدی مرتبط است.

به طور خلاصه، نیازی نیست که کلمات کلیدی را در نام دامنه قرار دهید. این موضوع با توصیه های برخی از مطالعات موجود درباره لزوم بودن کلیدواژه ها در نام دامنه، مغایر است. اما پیام رسمی گوگل این است که: لزوما وجود کلیدواژه در نام دامنه، به این معنی نیست که وب سایت شما در نتایج جستجوی بیشتری که حاوی آن کلیدواژه هستند، نمایش داده شود.‎

سخنان جان مولر در رابطه با کلیدواژه در نام دامنه

مولر می گوید استفاده از کلمه کلیدی در یک دامنه ممکن است سایت را در معرض آسیب قرار دهد

اگر یک سایت از یک کلمه کلیدی خاص برای دامنه خود استفاده کند، به سختی می تواند یک سایت متغیر باشد. لازم به یادآوری است که مشاغل با گذشت زمان پیشرفت می کنند و شناخته می شوند و تغییر دامنه ها کار سختی است.

بنابراین منطقی است نامی را انتخاب کنید که بتوانید در طولانی مدت از آن استفاده کنید، نه فقط نامی که با چیزی که امروز ارائه می دهید مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر روی ساخت ابزارک های جذاب آبی تمرکز کرده و وب سایت خود را با نام BestBlueWidgets.com ایجاد کنید، اگر بخواهید به ارائه ابزارک های قرمز بپردازید چه می کنید؟

نام دامنه ای که می تواند به صورت طولانی مدت استفاده شود، بدون توجه به اینکه کسب و کار در چه موضوعی کار می کند، از دامنه ای که کلمه کلیدی در آن وجود دارد، ارزش بیشتری دارد. بنابراین به جای صرف وقت زیاد برای نام دامنه یا نام دامنه سطح بالا، به ساختن سایتی تمرکز کنید که می توانید در طولانی مدت از آن استفاده کنید.