آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از کلیک نامعتبر ادسنس در وردپرس جلوگیری کنید؟ کلیک های نامعتبر AdSense نتیجه کلیک ها و نمایش هایی است که معمولاً توسط ربات ها یا هرزنامه ها ایجاد می شود. تعداد زیاد کلیک نامعتبر می تواند حساب ادسنس شما را به حالت تعلیق درآورد. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از کلیک نامعتبر AdSense در وردپرس جلوگیری کنید، بنابراین می توانید حساب خود را در وضعیت خوبی نگه دارید.

کلیک های نامعتبر ادسنس چیست؟

کلیک های نامعتبر ادسنس هر کلیک برای تبلیغات شما است که از ترافیک نامعتبر حاصل می شود.

Google چه ترافیکی را نامعتبر می داند؟

  • کلیک یا برداشت از صاحبان وب سایت با کلیک روی تبلیغات آن ها.
  • کلیک یا نمایش مکرر تبلیغات از یک یا چند کاربر.
  • دارندگان وب سایت که در حال دستکاری کاربران هستند تا به طور تصادفی روی تبلیغات آن ها کلیک کنند
  • ابزار های خودکار مانند ربات ها و هرزنامه ها برای دستکاری برداشت ها و کلیک ها

اگر می خواهید افراد واقعی تبلیغات خود را مشاهده و کلیک کنند، حال شما خوب است. اما، گاهی اوقات، از منابع بی کیفیت به وب سایت خود ترافیکی وارد خواهید کرد. یک نوع این ترافیک ربات است که روی تبلیغات نمایش کلیک می کند.

آیا Google AdSense کلیک های نامعتبر را تشخیص می دهد؟

بله، Google دارای یک بستر بسیار پیچیده است که به طور خودکار تمام کلیک های نامعتبر را تشخیص می دهد. معمولاً Google تا زمانی که میزان بالایی از بازدید و کلیک نامعتبر رخ ندهد، علیه حساب ها اقدامی نمی کند. داشتن مقادیر کمی از ترافیک ربات و خزنده، کلیک دوبرابر آگهی و سایر خطا ها معمول است، بنابراین آن ها نادیده می گیرند.

با این حال، Google به طور خودکار درآمد حساب شما را برای گرفتن ترافیک ربات و کلیک های جعلی تنظیم می کند. این تنظیمات هم در زمان واقعی و هم در پایان ماه اتفاق می افتد. بهترین راه برای جلوگیری از جریمه حساب، متوقف کردن دسترسی ترافیک نامعتبر به سایت شما است. شما می توانید کلیک های نامعتبر را به تیم Google Adsense گزارش دهید، اما این حساب شما را از مسئولیت آزاد نمی کند.

چگونه می توان از ادسنس در برابر کلیک های نامعتبر در وردپرس محافظت کرد؟

کلیک های نامعتبر تهدیدی برای وبلاگ وردپرس و توانایی کسب درآمد آنلاین است، به ویژه اگر این یک مشکل مداوم باشد. سه کار وجود دارد که می توانید برای کمک به حفظ وضعیت حساب Google AdSense خود انجام دهید:

  • ترافیک خود را کنترل کرده و منابع نامعتبر را شناسایی کنید
  • مطمئن شوید محل تبلیغات شما با دستورالعمل های ادسنس همسو است
  • برای جلوگیری از بازدید و کلیک نامعتبر از یک افزونه وردپرس محافظت ادسنس استفاده کنید

بازدید کنندگان تبلیغات و ترافیک تبلیغات خود را درک کنید!

مشکل اصلی کلیک های نامعتبر ادسنس میزان ترافیک شماست. شما به عنوان یک مالک وب سایت وردپرس، مسئول ترافیکی هستید که وب سایت شما دریافت می کند. به همین دلیل درک چگونگی پیدا کردن و استفاده افراد از وب سایت شما بسیار مهم است.

ساده ترین راه برای نظارت بر بازدید و تجزیه و تحلیل وب سایت، استفاده از MonsterInsights است. این بهترین راه حل تجزیه و تحلیل برای وردپرس است و بیش از 2 میلیون صاحب وب سایت مانند شما از آن استفاده می کنند.

همچنین نسخه رایگان MonsterInsights وجود دارد که به شما امکان می دهد به مهم ترین داده های تجزیه و تحلیل خود دسترسی پیدا کنید. پس از نصب افزونه، می توانید گزارشات Google Analytics خود را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید. به سادگی به اطلاعات آماری » گزارشات بروید تا یک مرور سریع از ترافیک خود داشته باشید.

گزارشات MonsterInsights

می توانید داده های Google Analytics و Google AdSense خود را مقایسه کنید تا ببینید آیا منابع ترافیکی دلیل کلیک های نامعتبر هستند. ممکن است متوجه شده باشید که یک وب سایت ارجاع دهنده با کیفیت پایین، بازدید ناخواسته را به سمت شما ارسال می کند؟ یا وقتی در یک گروه خاص در فیس بوک پست می گذارید، بازدید از وب سایت شما بیشتر از طریق ربات است؟

از کلیک های تصادفی بازدید کنندگان در وردپرس خودداری کنید!

ممکن است از بازدید کنندگان کلیک های نامعتبر داشته باشید و به طور تصادفی روی تبلیغات کلیک کنند. فرض کنید تبلیغات شما بیش از حد به بقیه مطالب شما شباهت دارد یا تبلیغات شما در موقعیت هایی قرار دارد که استفاده از سایت شما را سخت می کند. در این صورت، بازدید کنندگان شما ممکن است به اشتباه روی تبلیغات شما کلیک کنند.

به عنوان مثال، اگر یک تبلیغ مستقیماً در زیر یک منوی کشویی دارید، این امر می تواند باعث شود بازدید کنندگان بر روی آن تبلیغ به طور تصادفی کلیک کنند. اشتباه رایج دیگر استفاده از واحد های تبلیغاتی است که مانند مطالب و پیوند های ناوبری شما هستند. اگر کاربری تبلیغ را کلیک کند، فکر می کند در وب سایت شما در حال مرور است، این می تواند منجر به کلیک تصادفی شود.

با یک افزونه وردپرس منابع ترافیک نامعتبر را مسدود کنید!

اگر تبلیغات شما به درستی تنظیم شده است، اما همچنان از Google اخطار می گیرید، می خواهید منابع ترافیک نامعتبر را با یک افزونه وردپرس مسدود کنید. برای این کار توصیه می کنیم از افزونه AdSense Invalid Click Protector استفاده کنید. بسیار قابل تنظیم است به طوری که می توانید بر اساس نیاز خود از بازدید و کاربران جلوگیری کنید.

با استفاده از این افزونه می توانید کل کشورها را مسدود کنید، حداکثر تعداد کلیک تبلیغات را برای هر کاربر تنظیم کنید، بازدید کنندگان را در هنگام حد مجاز تبلیغ شما مسدود کنید، آدرس های IP را مسدود کنید و موارد دیگر.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب پلاگین AdSense Invalid Click Protector است. پس از نصب و فعال سازی افزونه، در داشبورد وردپرس خود یک گزینه پیمایش جدید به نام “AdSense Invalid Click Protector” خواهید داشت.

در مرحله بعدی، باید تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. برای انجام این کار، به Adsense Invalid Click Protector » تنظیمات عمومی بروید.

 تنظیمات AdSense Invalid Click Protector

در این صفحه، شما شرایطی را برای نوع رفتار و ترافیکی که می خواهید مسدود کنید تنظیم می کنید. ما قصد داریم “محدودیت کلیک تبلیغ” را روی 2 تنظیم کنیم، بنابراین یک بازدید کننده فقط می تواند قبل از اینکه نمایش آگهی متوقف شود، دو بار روی آن کلیک کند.

در مرحله بعدی، ما “زمان انقضای کوکی شمارنده کلیک” را 5 ساعت تنظیم خواهیم کرد. این به این معنی است که بعد از 5 ساعت، تبلیغات شما دوباره برای آن کاربر نمایش داده می شود. پس از آن، در 7 روز پیش فرض “مدت زمان ممنوعیت بازدید کننده” را ترک خواهیم کرد. با این کار نمایش تبلیغات شما به بازدید کنندگان ممنوع به مدت 7 روز متوقف می شود.

 AdSense Invalid Click Protector تنظیمات

برای جلوگیری از نمایش تبلیغات برای کشور های خاص، کادر انتخاب “آیا می خواهید نمایش تبلیغات برای برخی از کشورهای خاص را مسدود کنید؟” را روی “بله” تنظیم کنید. یا اگر نمی خواهید کشور های خاصی را مسدود کنید، “نه” را انتخاب کنید.

سپس، کد کشوری را که می خواهید مسدود کنید وارد کنید. قبل از خروج از صفحه، حتماً روی «ذخیره تغییرات» کلیک کنید.

 AdSense Invalid Click Protector تنظیمات

پس از تنظیم تنظیمات بلوک، باید کد پلاگین را به واحد های تبلیغاتی ادسنس موجود خود اضافه کنید. محل افزودن کد به نحوه افزودن کد Google AdSense به وردپرس بستگی دارد.

اگر کد ادسنس خود را به صورت دستی به وردپرس اضافه کرده اید، باید هر نمونه از کد را در سایت خود پیدا کنید. اگر از افزونه ای برای مدیریت تبلیغات خود استفاده می کنید، سپس به سمت افزونه بروید و بلوک کد ادسنس خود را باز کنید. شبیه کد زیر خواهد بود.

کد ادسنس

پس از انجام این کار، باید کد زیر را قبل از مسدود کردن کد آگهی ادسنس خود اضافه کنید:

if( aicp_can_see_ads() ) { /* Your AdSense code goes here */ }

سپس، کد تبلیغات خود را در یک برچسب div ساده قرار دهید:

…your ad code goes here…

کد آگهی نهایی شما چیزی شبیه به این خواهد بود:

if( aicp_can_see_ads() ) {

}

بعد از اینکه کد پلاگین را به تبلیغات Google AdSense خود اضافه کردید، تبلیغات شما براساس تنظیمات بلوکی که قبلاً اختصاص داده اید نمایش داده می شود. اگر یک راه حل عملی را ترجیح می دهید، یک پلاگین برتر به نام WP Advanced Ads Pro وجود دارد که دارای محافظت در برابر تقلب کلیک است. می توانید مستقیماً از تنظیمات افزونه، محافظت در برابر تقلب از کلیک را فعال کنید. هیچ کد اضافی برای افزودن به سایت خود وجود ندارد. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا از کلیک های نامعتبر ادسنس در وردپرس جلوگیری کنید.