با آمدن بیماری کرونا و قرنطینه های طولانی مدت، هیچ واقعه دیگری موجب برهم زدن روز ولنتاین برای مردم در همه نقاط جهان نشد. این اتفاق در ذهن همه ثبت شد زیرا در این تعطیلات بسیار محبوب که یک عامل درآمدزای قدرتمند برای بسیاری از مشاغل و برندها بود، هیچ سودی برای مردم و بیزینس ها نداشت.
بیش از هر زمان دیگری، بازاریابان در معنای روز ولنتاین تجدید نظر کردند و تعطیلات را به گونه ای طراحی کردند تا برای همه – زوج ها، مجردها، خانواده ها، حتی عاشقان طبیعت – جذاب باشد! همانطور که از جمع بندی سالانه بهترین کمپین های بازاریابی و تبلیغات در روز ولنتاین مشاهده می کنید، سال گذشته تغییری قطعی به مفاهیم گسترده عشق در کنار عاشقانه های سنتی و راه های بدیع برای جشن گرفتن این روز با ایده های خلاقانه هوشمندانه و انیمیشن های ویدئویی وجود دارد.

در زیر لیستی از بهترین و موفق ترین کمپین هایی آمده است که برای روز ولنتاین استراتژی ها و روش های تبلیغات خود تغییر دادند و نتیجه مثبتی دریافت کردند. شما می توانید از این کمپین ها الهام بگیرید و برای بیزینس خود ایده های بازاریابی داشته باشید.

Niluu – بر عشق به خود تمرکز کنید

در روز ولنتاین، 15 درصد از خریداران قصد دارند برای خودشان هدیه بخرند. عشق به خود تمرکز اصلی niluu، سازنده کیمونو ها و لوازم جانبی خواب ماندگار، سازگار با محیط زیست و وگان است. این برند آگاه اجتماعی، موضوع «عاشق خودت شو» را برای ویدیوی بازاریابی روز ولنتاین که به زیبایی تولید شده بود، انتخاب کرد. در این ویدیو که زنی را به تصویر می‌کشد که در خانه خود قدم می زند و احساس سبک بالی و راحتی دارد! و البته، او لباس راحتی زیبای niluu را پوشیده است.

Pandora – واقعی بودن در کنار افراد واقعی

اصالت همان چیزی است که مصرف کنندگان امروزی تمایل دارند به آن برگردند و برند جواهرات پاندورا در روز ولنتاین امسال با یک تبلیغ ویدیویی هوشمندانه واقعی و شخصی سازی شد. از زوج های مختلف پرسیده شد که روز ولنتاین برای آن ها چه معنایی دارد و نتیجه یک کمپین برندینگ مناسب با روش های تبلیغات خودش است که بار دیگر بر مشتری ها تمرکز می کند و نه محصول. بعلاوه، حال و هوای صمیمی و واقعی بودن ویدیو، آن را بسیار قابل تماشا و مرتبط می کند.

Etsy – عشق و حمایت از مشاغل کوچک

پلتفرم تجارت الکترونیک Etsy در روز ولنتاین امسال با ارائه یک گرافیک آماده برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی در جهت تبلیغات محصولات روز ولنتاین خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف، از جامعه فروشندگان خود حمایت کرد. همراه با برچسب اینستاگرام #MakeItMeaningful، فروشندگان می توانند توجه را به فروشگاه Etsy خود جلب کنند و ترافیک روز ولنتاین را افزایش دهند.

ممکن است چیز کوچکی به نظر برسد، اما گرافیک Etsy نه تنها توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند، بلکه به ایجاد حس صمیمیت اجتماعی و سر و صدای آنلاین برای فروشندگان Etsy کمک می‌کند که در تلاش‌های بازاریابی دیجیتال روز ولنتاین خود به این حمایت اضافی نیاز دارند.

بهترین کمپین تبلیغات etsy در روز ولنتاین

Leicester Tigers – گسترش عشق را آسان می کند

اگر مشتریان نمی توانند به سراغ شما بیایند، شما به سراغ مشتریان خود بروید! در طول قرنطینه‌های ناشی از کووید و فاصله‌گذاری اجتماعی، برندها و کسب‌وکارها باید راهی برای دسترسی به مشتریان روش‌های جدید و متفاوت پیدا کنند. باشگاه فوتبال لستر تایگرز با ارائه ارسال رایگان در سراسر انگلستان از فروشگاه خود برای تمام آخر هفته قبل از روز بزرگ، از شور و شوق روز ولنتاین بهترین استفاده را می‌کند.

درگیر این فکر نباشید که هر کمپین بازاریابی باید فوق العاده پیچیده و اصیل باشد. گاهی اوقات حتی ساده ترین حرکت، مانند ارائه ارسال رایگان، بهترین راه برای خوشحال کردن مشتریان و دریافت آن تبدیل ها است.

بهترین کمپین تبلیغات Leicester در روز ولنتاین

Yowie – عشق خانواده است

روز ولنتاین و شکلات دست به دست هم می دهند، حتی شکلات هایی که بچه ها دوست دارند. برند شیرینی‌سازی Yowie با مجموعه‌ای از فعالیت‌های قابل چاپ رایگان و فعالیت‌های DIY که بچه‌ها و والدین می‌توانند در خانه انجام دهند، روز ولنتاین را به یک تعطیلات خانوادگی تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، این شرکت یک کوپن تخفیف 5 دلاری برای شکلات های خود با کد کوپن “5spreadlove” ارائه می دهد که می تواند در فروشگاه آنلاین Yowie در آمازون بازخرید شود. این یک کمپین بسیار حساس و مؤثر است، زیرا خانواده‌ها در طول قرنطینه‌های COVID و فاصله‌گذاری اجتماعی در خانه تلاش می‌کنند تا تعطیلات را خاص کنند.

WWF – دوستش داشته باشید یا آن را از دست بدهید

هر سال، مفهوم روز ولنتاین فراتر از یک قرار عاشقانه گسترش می‌یابد تا انواع معانی و دلایل را در بر بگیرد و برند ها برای کمپین ها و تبلیغات خود آماده شوند. امسال، فدراسیون جهانی حیات وحش با یک کمپین آگاهی‌بخشی، “دوستش داشته باش یا از دستش بده”، در مراسم روز ولنتاین شرکت کرد.

ویدیوی کمپین بازسازی فیلم «Love me tender» اثر الویس پریسلی را به نمایش می‌گذارد و از همه می‌خواهد که از محیط طبیعی اطراف خود قدردانی کرده و از آن مراقبت کنند یا در خطر از دست دادن آن باشند. این کمپین نمونه ای عالی از این است که چگونه می توان از روز ولنتاین و سایر تعطیلات برای افزایش آگاهی و نه فقط ایجاد درآمد استفاده کرد.

NHS – مخالف غلات باشید

در پی همه‌گیری کرونا، یک کمپین مردمی در بریتانیا شروع به کار کرد و از مردم می‌خواست گل‌ها و کارت‌ها را کنار بگذارند و در روز ولنتاین با اهدا به NHS، مقداری عشق واقعی را نشان دهند. این ابتکار منعکس کننده تأثیری است که این بیماری همه گیر بر احساسات مصرف کنندگان داشته است، زیرا مردم اولویت های خود را در زمان های چالش برانگیز تنظیم می کنند.

همچنین نشان می‌دهد که لازم نیست یک آژانس بازاریابی شیک باشید تا با ایده‌ای جالب متمایز باشید – این روزها، با قرار گرفتن در معرض دید مناسب، هر کسی می‌تواند وایرال شود و برای یک هدف خوب مورد توجه قرار گیرد.

بهترین کمپین تبلیغات NHS در روز ولنتاین

Hotels.com – روز ضد ولنتاین

Hotels.com با عدم ورود به باطن روز ولنتاین امسال مورد توجه قرار گرفته است. وب‌سایت رزرو تعطیلات از کاربران دعوت کرد تا از صفحه وب V-Day Dumpster Stay خود دیدن کنند و در مورد اینکه چرا همسر سابقشان سزاوار تعطیلات در زباله‌دان است، بنویسند.

همه شرکت‌ها در مسابقه‌ای برای برنده شدن یک کارت هدیه 300 دلاری برای استفاده در Hotels.com شرکت می‌کنند تا بتوانند از تعطیلات خود با کسی که به دنبال انتقام گرفتن نیستند، لذت ببرند. این جشن ضد ولنتاین است، یک برنامه سرگرم کننده که برای جلب توجه مشتریان نه چندان مهربان و جلب توجه به برند طراحی شده است. گاهی اوقات در بازاریابی، انجام درست برعکس آن می تواند قوی ترین اثر را داشته باشد.

بهترین کمپین رسانه های اجتماعی در روز ولنتاین

بهترین کمپین های تبلیغات در روز ولنتاین 2020

 1. بهترین کمپین تبلیغات ویدیویی – Teleflora
 2. بهترین کمپین بازاریابی مشترک – KFC و Deliveroo
 3. بهترین کمپین هدیه – Coors Light
 4. بهترین کمپین تبلیغاتی بومی – Budweiser، چین
 5. بهترین کمپین بسته بندی – دسرهای گو
 6. بهترین کمپین رسانه های اجتماعی – Junk King
 7. بهترین کمپین فروشگاهی پاپ آپ – Pip & Nut
 8. بهترین کمپین بازاریابی چریکی – باغ وحش ال پاسو

کمپین های برندینگ روز ولنتاین دیگر قطعاً فقط آن جشن های بیمارگونه شیرین و عاشقانه نیستند. در حالی که برندها هنوز بر موضوعات عشق متمرکز هستند، بهترین کمپین های بازاریابی دارای مزیت خاصی هستند که مشتریان را به سمت خود جذب می کند. چه جشن خوشحالی از جدایی با یک پارتنر سابق، تشویق به سرپرستی گرفتن یک حیوان خانگی به جای تنها عشق ورزیدن به شریک زندگی و ابزار عشق در انواع مختلف بسیار مهم شده اند.

انتظار می‌رود امسال بزرگ ترین روز ولنتاین باشد، با پیش‌بینی هزینه‌های کلی به 27.4 میلیارد دلار که بیش از 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. برندها در سرتاسر جهان چگونه پول نقد می کنند؟ بهترین استراتژی بازاریابی روز ولنتاین که در طیف وسیعی از دسته بندی ها دیده ایم چیست؟ بیا یک نگاهی بیندازیم:

1. تبلیغات ویدیویی

نام برند: Teleflora

هیچ هدیه ای بهتر از گل وجود ندارد که بتوانید در روز ولنتاین به یکدیگر بدهید. این پیامی است که Teleflora، سرویس تزئینات مربوط به گل، در مجموعه تبلیغات ویدیویی روز ولنتاین که نشان می‌دهد هدیه‌های عاشقانه متفاوت شکست خورده است، مانند یک لیوان قهوه چسبنده که گیرنده را در محل کار دیوانه می کند، یا یک خرس عروسکی آزاردهنده سخنگو.

به گفته Teleflora، «گل‌ها بهترین حرف را می‌زنند» و تبلیغات ویدیویی برای متقاعد کردن بینندگان کار بسیار خوبی انجام می‌دهند و باعث می شوند تبلیغات شما به بهترین روش باعث موفقیت کمپین شما شوند!

2. بازاریابی مشترک

بهترین کمپین تبلیغات بازاریابی مشترک در روز ولنتاین

نام برندها: KFC و Deliveroo (سنگاپور)

در سنگاپور، زوج‌ها با یک کمپین بازاریابی مشترک توسط KFC و شرکت تحویل غذا دلیورو، عشق خود را به مرغ سوخاری اعلام می‌کنند. این اولین بار نیست که این دو برند برای روز ولنتاین متحد می شوند تا در این روز خاص به زوج ها عشق بیشتری ارائه دهند.

امسال، با کمپین «آیا Deliveroo ولنتاین من خواهد بود»، زوج‌ها می‌توانند غذای عاشقانه KFC را که شامل یک شام مرغ خوشمزه است، به‌علاوه یک حلقه سطلی KFC که توسط جواهرات محلی برند جمنسیس طراحی و ساخته شده است، از قبل سفارش دهند. ترکیب یک حلقه و مرغ؟ این ترکیبی عالی برای شناخت برند قدرتمند (و خوشمزه) است!

3. کمپین هدیه

نام برند: Coors Light

تا به حال در مورد “فصل کاف” شنیده اید؟ این ماه‌های سرد زمستان است که مجردها دور هم جمع می‌شوند تا کسی را داشته باشند که با او راحت باشند. برای روز ولنتاین امسال، برند آبجوی Coors Light خواستار تحریم این دورهمی ها شد و مردم را تشویق کرد که به جای آن یک سگ را به سرپرستی بگیرند.

طبق فدراسیون ملی خرده‌فروشی، کل هزینه‌های مربوط به حیوانات خانگی در روز ولنتاین در سال 2019 بیش از 800 میلیون دلار پیش‌بینی شده بود. در این کمپین هدیه خلاقانه، Coors Light به 1000 نفر اول که واجد شرایط هستند، 100 دلار برای هزینه‌های فرزندخواندگی سگ ارائه می‌دهد. این یک راه عالی برای نامگذاری خود به عنوان “آبجو رسمی برای حذف فصل کاف” و در عین حال تبلیغ یک هدف خوب است.

4. تبلیغات بومی

نام برند: Budweiser, China

روز ولنتاین فقط در ماه فوریه نیست. جشنواره Qixi جشنواره عشق چینی است که در هفتمین روز از هفتمین ماه تقویم قمری چین برگزار می شود، به این معنی که معمولا در ماه اوت برگزار می شود. برای Qixi 2019، برند آبجو Budweiser یک تبلیغ ویدیویی را راه اندازی کرد که در آن تنوع در عشق را جشن می گیرد که چندین زوج و روابط منحصر به فرد آن ها را نشان می دهد. خام، صمیمانه، معتبر، متحرک و جذاب است – هر چیزی که یک تبلیغ ویدیویی بومی باید داشته باشد.

5. کمپین دیزاین بسته بندی

بهترین کمپین تبلیغات دیزاین بسته بندی در روز ولنتاین

نام برند: Gü Desserts

روز ولنتاین فرصت مناسبی برای لذت بردن از شیرینی است و برند بریتانیایی دسر Gü در حال استفاده کامل از این فرصت است. آن ها یک کمپین روز ولنتاین به نام Love Notes منتشر کرده‌اند، مجموعه‌ای از تبلیغات بسته‌بندی‌هایی با مضمون عشق برای دسرهای منتخب Gü، که هر کدام با عنوان آهنگ عاشقانه مطابق با نام تجاری Gü هستند.

بنابراین، می‌توانید چیزکیک‌های کاراملی را برای عزیزتان بخرید، همراه با بسته‌بندی که روی آن نوشته شده است: «من عاشق شکل گو هستم». یا شاید ترجیح می‌دهید چیزکیک‌هایی با طعم توت هدیه بدهید که می‌خوانند «نمی‌توانم چشمانم را از گو بردارم». هر کدام را که انتخاب کنید، این بسته بندی هوشمند با مضمون عشق پیام را به روشی کاملاً همه جانبه برند منتقل می کند.

6. کمپین رسانه های اجتماعی

نام برند: Junk King

چگونه تعطیلات روز عشق با حذف آشغال ها پیوند می خورد؟ برای Junk King، پاسخ واضح است! جواب Dumptruck یا Lovestruck است! شرکت حذف زباله کامیون‌های کمپرسی قرمز روشن را به چندین شهر بزرگ ایالات متحده می‌فرستد، جایی که مردم می‌توانند آشغال‌های باقی‌مانده توسط پارتنر سابق خود را به صورت رایگان دور بریزند!

اما این شرکت با رقابت رسانه‌های اجتماعی برای زوج‌هایی که با هم زندگی می‌کنند، مسیر مثبت‌تری را در پیش می‌گیرد. آنها این شانس را دارند که برنده یک سرویس کامیون کمپرسی رایگان شوند تا از شر همه چیزهایی که پس از حرکت بزرگ عاشقانه نیازی ندارند خلاص شوند. زوج‌ها باید عکسی از خود در فیس‌بوک با هشتگ #JKLOVEStruck ارسال کنند و امتیاز محلی Junk King را تگ کنند تا شانس حضور در این رقابت را داشته باشند.

7. فروشگاه پاپ آپ

بهترین کمپین تبلیغات فروشگاه پاپ آپ در روز ولنتاین

نام برند: Pip & Nut

فروشگاه های پاپ آپ یک تاکتیک بازاریابی با رشد سریع هستند و اغلب برای کمپین های بازاریابی فصلی یا تعطیلات استفاده می شوند. این همان چیزی است که برند کره آجیل Pip & Nut در لندن انجام می دهد. آنها در تعطیلات روز ولنتاین یک فروشگاه پاپ آپ به نام “آزمایشگاه عشق” باز می کنند، جایی که مشتریان می توانند ترکیبات سفارشی خود را از کره آجیل ایجاد کنند.

این یک نمونه عالی از یک تجربه فروشگاهی پاپ آپ تعاملی است که آگاهی و تعامل برند را افزایش می دهد و برند را قادر می سازد تا با مشتریان رو در رو شود. به علاوه، این شرکت به ازای هر شیشه ای که در طول کمپین ایجاد می شود، یک شیشه کره آجیل را به یک بانک غذایی محلی اهدا می کند – این عشق واقعی بازاریابی است!

8. بازاریابی چریکی

نام برند: El Paso Zoo

روز ولنتاین همه چیز مربوط به عشق و نور و آبنبات چوبی نیست. باغ وحش ال پاسو در تگزاس امسال با یک کمپین بازاریابی واقعاً چریکی اثری به یاد ماندنی ایجاد می کند. برای کسانی که اخیراً از هم جدا شده‌اند، انتقام غذایی برگزار می کند که بهتر است برای یک مرغ دریایی سرو شود.

این باغ وحش به مردم این فرصت را می دهد که نام یک سوسک را به نام پارتنر سابق خود انتخاب کنند و تمام موجودات متخلف طی یک دوره سه روزه در روز ولنتاین 2020 به مارکت ها و سایر حیوانات داده می شود.

نتیجه گیری

مهم ترین چیز حفظ حس شوخ طبعی است و این کار در روز ولنتاین به راحتی با سایت های تقلید آمیز مانند دوستیابی در آمازون یا مجوز های تقلبی یا اصلی اپراتورهای تلفن همراه در بریتانیا، که ناخواسته ورژن قدیمی را به بیرون فرستاده اند، انجام داد.

اما اشتباه نکنید. کمپین های روز ولنتاین یک تبلیغات جدی است که میلیاردها دلار خرج می کند. امروزه مصرف کنندگان باهوش تر و آگاه تر از همیشه هستند. کمپین‌های سنتی روز ولنتاین در حال سقوط هستند، زیرا برندها به سمت رویکردهای جدی‌تر و پیام‌های عاشقانه‌تر حرکت می‌کنند.

منبع: outbrain.com