سال جدید، استراتژی SEO و محتوای جدید و بهبود یافته می خواهد! آیا شما هم برای بهبود استراتژی SEO و شروع یک کمپین سئو کاملاً جدید، آماده هستید؟ در این پست، به شما می گوییم که چطور یک کمپین سئو محتوا راه اندازی کنید و به سرعت شانس خود را برای پیشی گرفتن از رقابت در موتورهای جستجو بهبود ببخشید!

مرحله 1: سئو فعلی خود را ارزیابی کنید

برای بهبود سئوی وب سایت خود، باید مطمئن شوید که سایت شما از شکل خوبی برخوردار است. با انجام یک ممیزی کوچک SEO از وب سایت خود شروع کنید. از چند ابزار مانند Google PageSpeed Insights و Majestic برای بررسی سرعت سایت و بک لینک های خود استفاده کنید. سایر جنبه های فنی مانند خطای 404 و لینک مخرب باید درست شود!

فقط باید از جنبه های فنی سایت خود مراقبت کنید. قبل از شروع یک کمپین سئو با محتوای جدید و پیشرفته، باید مطمئن شوید که همه جنبه های فنی در شکل مناسب (کافی) هستند.

مرحله 2: صفحات مهم تان را مشخص کنید

برای افزایش بازدید به سایت خود، باید بدانید که چه جنبه هایی از وب سایت شما باید بیشتر بهینه شود. مقابله با چه چیزی هوشمندانه است؟ کدام پیشرفت ها شانس رتبه بندی در موتورهای جستجو را بیشتر افزایش می دهد؟ برای پاسخ به این سوالات باید مهمترین صفحات وب سایت خود را تعیین کنید.

تعیین مهمترین صفحات در وب سایت شما بسیار دشوار است. از خود بپرسید: دوست دارم کدام صفحات را به مشتریان جدید نشان دهم؟ کدام صفحات بیشتر به مأموریت من نزدیک هستند؟ پاسخ این سوالات را با نتایج تجزیه و تحلیل خود مقایسه کنید: کدام صفحات بیشترین ارزش را دارند؟ در واقع با کدام صفحات درآمد کسب می کنید؟ کدامیک از صفحات دارای بازدید زیادی به سمت خود هستند؟

در آخر باید لیستی از صفحاتی که برای شما مهم هستند را انتخاب کنید اما بازدیدکننده زیادی ندارند. اینها باید بیشتر بهبود یابند. و صفحاتی که بازدید زیادی دارند اما در لیست “اهمیت” شما قرار ندارند نیز نباید فراموش شوند. این صفحات “موارد استفاده موفق” هستند که می توانید از آن ها بیاموزید. عملکرد خوبی دارند، حتی با اینکه مهمترین صفحات نیستند.

مرحله 3: جستجوی کلمه کلیدی

باید بدانید که مخاطب شما به دنبال چه چیزی هستند. هنگام جستجو در Google باید بدانید که چه کلماتی را استفاده می کنند. تحقیق کلمات کلیدی به معنی قرار گرفتن در ذهن مخاطبان خود و اطمینان از تمرکز بر اصطلاحات مناسب است. اگر کالایی را ارائه می دهید، ممکن است افراد به دنبال کالای شما یا کلمات مربوط به آن کالا نباشند. آن ها ممکن است به دنبال مشکلی باشند که محصول شما در حال حل آن است.

با مخاطبان خود صحبت کنید، مطمئن شوید که آن ها را درک کرده اید. و از ابزارهایی مانند Google Trends استفاده کنید تا مطمئن شوید که روی اصطلاحات جستجوی مناسب تمرکز کرده اید.

در آخر باید لیستی از کلمات کلیدی که می خواهید برای آن ها رتبه بندی کنید آماده کنید. احتمالاً در حال رتبه بندی برخی از آن ها هستید. لیست را به کلمات کلیدی که هنوز رتبه بندی نمی کنید و کلمات کلیدی که قبلاً برای آن ها رتبه بندی کرده اید، تقسیم کنید، اما می خواهید که به رتبه بندی بالاتری بروند.

چگونه می توان از نقشه کلمات کلیدی برای موفقیت در سئو استفاده کرد

مرحله 4: تعیین اهداف واقع گرایانه برای کمپین سئو

شروع رتبه بندی برای رقابتی ترین کلمات کلیدی یک شبه غیرممکن است. اگر در جایگاه رقابتی باشید، رتبه بندی برای برخی از کلمات کلیدی دشوار خواهد بود. برای اینکه شانس رتبه بندی را داشته باشید ، باید روی کلمات کلیدی خاص تر و رقابتی تر تمرکز کنید. پتانسیل ترافیک (تعداد افرادی که کلمه کلیدی خاصی را جستجو می کنند) و پتانسیل رتبه بندی (تعداد برندهای بزرگی که در حال حاضر در این اصطلاح رتبه بندی می کنند) را در نظر بگیرید.

لیست کلمات کلیدی خود را با توجه به شانس هایی که برای شروع رتبه بندی یا بهبود رتبه بندی خود دارید، تنظیم کنید. شما باید با کلمات کلیدی شروع کنید که برای آن ها بهتر از رقبای خود بهتر عمل می کنید.

مرحله 5: محتوا را با کلمات کلیدی مطابقت دهید

محتوای خود را بر اساس لیست کلمات کلیدی ساخته شده ارزیابی کنید. آیا محتوای فعلی شما با کلمات کلیدی مطابقت دارد؟ آیا مقالاتی نوشتید که برای اصطلاحات مناسب بهینه شده باشند؟ شاید شما از عبارت اشتباه استفاده کرده اید؟ کدام کلمات کلیدی هنوز پست یا صفحه ای ندارند؟ کدام مقاله ها باید از ابتدا نوشته شوند؟

به خوبی می توان گفت که شما از قبل محتوایی دارید که برای کلمات کلیدی مناسب بهینه شده باشد، اما آنطور که باید رتبه بندی نمی شود. مطمئن شوید که آیا از کنیبالیزیشن کلمات کلیدی رنج می برید یا نه. اگر در مورد موضوعات مشابه می نویسید، احتمال اینکه در واقع شانس خود را برای رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص پایین بیاورید زیاد است، زیرا با محتوای خود رقابت می کنید. در این صورت، باید استراتژی لینک داخلی خود را بهبود ببخشید (بیشتر در مورد مرحله 7) یا مقالاتی را که روی همان کلمات کلیدی متمرکز هستند ترکیب کنید.

در انتها باید لیستی از مقالاتی که نیاز به بازنویسی و بهینه سازی مجدد دارند و لیستی از مقالاتی که هنوز نوشته نشده اند را تهیه کنید.

کمپین سئو

مرحله 6: بازنویسی محتوا

مقالات را بنویسید و مقالاتی را که نیاز به پیشرفت دارند دوباره بنویسید.

اطمینان حاصل کنید مقالاتی را شروع کنید که بیشترین شانس را برای بهبود رتبه بندی شما دارند. یک استراتژی خوب برای شبکه های اجتماعی ایجاد کنید که در آن بتوانید مقالات خود را با مخاطبان خود در فیسبوک، توییتر و اینستاگرام به اشتراک بگذارید. استراتژی SEO محتوای شما می تواند همزمان یک استراتژی عالی در شبکه های اجتماعی باشد.پ

مرحله 7: بهبود لینک دهی داخلی

هرچه وب سایت ها بزرگتر می شوند، لینک های داخلی از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند. پیوندهای داخلی شما راهنمای Google است. Google پیوندها را دنبال می کند، بنابراین نحوه لینک داخلی صفحات با یکدیگر، سرنخ های مهمی به Google می دهد که مهمترین مطالب است. به خصوص اگر محتوای زیادی در سایت خود دارید، باید مطمئن شوید که برای بهبود ساختار پیوند داخلی سایت خود باید کمی وقت بگذارید.

مرحله 8: همه چیز را از نو شروع کنید …

خیلی دوست دارم به شما بگویم که بعد از مرحله 7 کمپین SEO شما تمام می شود. هفت مرحله برای یک SEO موفقیت آمیز، بسیار شگفت آور خواهد بود. با این حال، کمپین سئو شما هرگز تمام نشده است. این یک روند مداوم خواهد بود. وب سایت شما تغییر و رشد می کند، Google تغییر می کند و رشد می کند و مخاطبان شما تغییر و رشد می کنند. بنابراین سال آینده، باید همه چیز را از نو شروع کنید. با این وجود، به دلیل تمام تلاشی که انجام داده اید، شانس شما برای پیشی گرفتن از رقابت قطعاً بیشتر از قبل خواهد بود!

منبع: Yoast