پلسک چیست؟ Plesk یک کنترل پنل تحت وب است که به طور فزاینده ای به گزینه مطلوب شرکت های میزبان وب تبدیل می شود. تنظیمات ساده در Plesk به ارائه دهنده میزبانی وب این امکان را می دهد تا هزاران میزبان مجازی را در یک سرور به راحتی مدیریت کند.

آسان برای استفاده از برنامه های مدیریت وب سایت

Plesk مجموعه کاملی از ویژگی های ضروری را برای مدیریت وب سایت های شما ارائه می دهد. با Plesk مدیران وب می توانند به راحتی همه کار های معمول مدیریت وب سایت از جمله موارد زیر را انجام دهند:

 • راه اندازی صندوق پستی
 • ایجاد حساب های FTP
 • مدیریت پاسخگویی خودکار DNS
 • افزودن دامنه
 • مدیریت فایل ها در دامنه
 • ایجاد MySQL

کنترل پنل Plesk معمولاً به صورت رایگان در انواع پلن های میزبانی وب از جمله اشتراکی، VPS و میزبانی اختصاصی گنجانده شده است.

رابط مستقیم

Plesk دارای رابط کاربری آسانی است که به مدیران وب امکان می دهد فقط با چند کلیک کار های اداری را انجام دهند. ابزار نصب یک کلیک برای تازه کارهایی که به دنبال راهی آسان برای نصب CMS هایی مانند وردپرس در سایت خود هستند مناسب است. 

باکس ابزار داخلی وردپرس مدیریت همه تم ها و افزونه ها را برای شما آسان می کند. صفحه کنترل را می توان به صورت سفارشی تنظیم کرد که فقط شامل موارد افزودنی است که کاربر مرتباً از آن ها استفاده می کند. یک کادر جستجوی یکپارچه در کنترل پنل وجود دارد که به مشتریان امکان می دهد نوع افزونه های مورد نیاز خود را جستجو کنند. 

Plesk به شما امکان می دهد برای سایر کاربرانی که به صفحه کنترل دسترسی دارند حساب هایی با سطح دسترسی کمتری ایجاد کنید، این باعث می شود که آن ها نتوانند در همه موارد کنترل پنل تغییراتی ایجاد کنند.

امنیت بالا در کنترل پنل Plesk

سطح بالای امنیت

Plesk بسیار ایمن است، زیرا با یک سیستم محافظتی قدرتمند محافظت می شود که از سرور شما در برابر هرزنامه محافظت می کند. این به طور مداوم اسکن نرم افزار Fail2ban را انجام می دهد تا کاربران مخرب را از بین ببرد و از حملات سرور جلوگیری کند. 

می توانید IP آدرس های متعلق به هکر ها را از صفحه کنترل Plesk مسدود کنید. فایروال ModSecurity به شما امکان می دهد قوانین شخصی خود را برای فایروال تنظیم کنید. Plesk از SSL مخصوص خود برای رمزگذاری صفحه کنترل پنل استفاده می کند. 

مشاهده خواهید کرد که URL کنترل پنل دارای پیشوند HTTP است. در اولین باری که از صفحه کنترل پنل بازدید می کنید، پیام هشدار گواهی در مرورگر شما نمایش داده می شود، اما شما باید از امنیت سایت اطمینان حاصل کنید. اگر نمی خواهید مشتریان شما این هشدار گواهی را ببینند، باید از URL رمزگذاری نشده استفاده کنید

پشتیبانی از 12 زبان

کنترل پنل Plesk از 12 زبان مختلف از جمله انگلیسی، اسپانیایی، چینی، ژاپنی و آلمانی ساده شده پشتیبانی می کند.

سایت ساز رایگان

Plesk شامل یک سایت ساز رایگان است که به شما امکان می دهد وب سایت هایی با عملکرد های درگ اند دراپ آسان ایجاد کنید و بیش از 100 قالب از پیش ساخته شده برای انتخاب وجود دارد.

کاملا خودکار

چندین ویژگی خودکار در Plesk وجود دارد، از جمله به روزرسانی خودکار مولفه ها و مکانیسم به روزرسانی خودکار اصلی. Plesk پوسته های رایگان زیادی را برای سفارشی سازی ظاهر صفحه کنترل پنل ارائه می دهد. اگر نمی خواهید از پوسته آزاد استفاده کنید، می توانید از پوسته ای که خودتان طراحی کرده اید استفاده کنید.

از ویندوز و لینوکس پشتیبانی کنید

Plesk برای هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز مناسب است. برخی از سیستم عامل های لینوکس مورد پشتیبانی آن هستند، مانند:

 • Red Hat Enterprise Linux
 • Debian
 • Fedora
 • plus CentOS
 • openSUSE
 • Ubuntu
 • CloudLinux

از نسخه های مختلف سرور های ویندوز از جمله ویندوز سرور 2003، 2008 و 2008 R2 پشتیبانی می کند. کنترل پنل Plesk برای وب مستر هایی که چندین وب سایت دارند، ایده آل است.

مانیتورینگ

Plesk از نظارت با موبایل پشتیبانی می کند، به این معنی که وقتی در دیتا سنتر سرور ها نیستید می توانید وضعیت سرور خود را کنترل کنید. نظارت از طریق تلفن همراه به شما اطلاع می دهد که چه زمانی مشکل از سرور شروع شده است. با این کار می توانید در هنگام بروز مشکل به دیتا سنتر سرور بروید تا مشکل سرور را برطرف کنید.

نتیجه

در نتیجه کنترل پنل Plesk برای تازه کارانی که تجربه مدیریت وب سایت را ندارند، طراحی شده است. بسیاری از آموزش های رایگان ویدئویی برای کمک به مشتریان تازه وارد برای آشنایی با این رابط کاربری وجود دارد.