لینک یا URL، آدرس اینترنتی سایت ها است که طول های آن ها متفاوت است. طول لینک نباید از یک مقدار مشخص شده ای کم تر یا بیشتر شود. طول لینک یا URL، از اصول کلیدی سئو سایت می باشد. درواقع هر چقدر طول سایت کوتاه تر باشد، بهتر است و تبلیغات آن نیز ساده تر و کم هزینه تر است.
لینک های طولانی برای افرادی که می خواهند لینک سایت خود را در مکان های دیگر به اشتراک بگذارند، ممکن است مشکل ساز شوند. لینک های طولانی را می توان با استفاده از ابزار های کوتاه کننده لینک کوتاه کرد.
 در این مقاله می خواهیم در مورد کوتاه کننده لینک و مزایای استفاده از آن  و معرفی 5 مورد از بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید…

کوتاه کننده لینک (url-shortener) چیست؟

کوتاه کننده های لینک ابزارهایی هستند که لینک هایی که شما از آن ها استفاده می کنید را کوتاه و سفارشی می کنند. این یک ابزار آنلاین است که وقتی آدرس بلند سایت را به آن می دهید، آن را به یک URL با کاراکترهای کمتر تبدیل می کند. لینک کوتاه فضای کمتری را در مقایسه با URL طولانی اشغال می کنند.

کوتاه کننده لینک چیست؟

مزایای استفاده از کوتاه کننده لینک چیست؟

استفاده از کوتاه کننده های لینک می تواند به برند شما از سه طریق اصلی سود برساند:

1. وقتی لینک های طولانی را در شبکه های اجتماعی ارسال می کنید، می تواند مانند هرزنامه به نظر برسد یا کاربران را از کلیک بر روی چیزی که تشخیص نمی دهند باز دارد.
همان طور که می دانید شبکه های اجتماعی محدودیت فضا دارند، پس مطمئنا ترجیح می دهید که به جای اینکه لینکی با تعداد کاراکتر های زیاد ارسال کنید، آن را کوتاه کنید.

2. بسیاری از کوتاه کننده های لینک به شما امکان می دهند، عملکرد و تجزیه و تحلیل لینک خود را ردیابی کنید که این می تواند به شما کمک کند تا درک کنید کدام یک از مطالب در سیستم عامل های خاص بهترین عملکرد را دارند.

3. هر شبکه رسانه اجتماعی میزان کاراکترهایی که می توانید در پست های خود وارد کنید را محدود می کند. توییتر و LinkedIn به ترتیب با 280 و 700 نویسه، دارای کمترین محدودیت کاراکتر هستند، بنابراین اگر نیاز به کوتاه شدن لینک یا هشتگ اضافی در یکی از پست های خود دارید، کوتاه کننده های لینک می توانند به شما کمک کنند تا در حد مجاز باقی بمانید.

معرفی بهترین کوتاه کننده های لینک

1. Bit.ly

Bit.ly یک بستر کوتاه کننده لینک است که دارای یک داشبورد جامع است که معیارهای عملکرد لینک های شما را نشان می دهد، مانند نرخ کلیک، آمار کانال و اطلاعات جغرافیایی افرادی که روی لینک های شما کلیک می کنند.

نسخه پریمیوم این سرویس دارای امکانات بیشتر و گسترده تری است که برای استفاده از آن ها باید حق عضویت سالانه 29 دلاری پرداخت کنید.

 بهترین کوتاه کننده های لینک Bit.ly

2. Rebrand.ly

Rebrand.ly مورد اعتماد بیش از 250،000 مشتری است و یک پلت فرم کوتاه کننده لینک می باشد که می تواند لینک های شما را مارک کند، معیارهای عملکرد آن ها را ردیابی کند یا با بیش از 50 سیستم عامل دیگر ادغام شود تا به طور پیوسته لینک های خود را به اشتراک بگذارد.

Rebrand.ly با دو برنامه برای افراد و دو برنامه برای تیم ها، راه حل های کوتاه کردن لینک را برای شرکت های کوچک و تجاری ارائه می دهد.

ابزار کوتاه کننده لینک Rebrand.ly

3.  Buff.ly

با Buff.ly می توانید لینک های خود را کوتاه کنید، آن ها را شخصی سازی کنید و آن ها را در تمام پروفایل های رسانه های اجتماعی خود توزیع کنید و معیارهای عملکرد آن ها را دقیقاً در بستر Buffer پیگیری کنید. Buff.ly برای هر کسی که از Buffer به عنوان بستر مدیریت رسانه های اجتماعی خود استفاده می کند، مناسب است.

Buff.ly یک ابزار کوتاه کننده لینک

4. TinyURL

TinyURL یک پلت فرم کوتاه کننده لینک رایگان است که برای کاربرانی که لینک های یک بار مصرف دارند و می خواهند کوتاه شوند بسیار مناسب است.

استفاده از TinyURL ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به TinyURcoin بروید و دستورالعمل ها را مطالعه و پیروی کنید. می توانید به سرعت پیوند مورد نظر خود را برای URL  کوتاه و همچنین نام مستعار خود داشته باشید. اگر کسی از نام مستعار شما استفاده نکند، پیوند یا لینکی که بدست می آورید چیزی شبیه به “tinyurl.com/alias” خواهد بود.

TinyURL یک پلت فرم کوتاه کننده لینک رایگان

5. Tiny.CC

 Tiny.CC یکی دیگر از کوتاه کننده های لینک رایگان است که به شما امکان می دهد تا لینک های کوتاه و موقت را ایجاد کنید و به سادگی با قرار دادن پیوند طولانی خود در یک جعبه متن و فشار دادن Shorten کار را تمام کنید و لینک کوتاه خود را دریافت کنید. مانند TinyURL، می توانید این لینک ها را نیز شخصی سازی کنید.

اگر ثبت نام کنید و یک کاربر ویژه شوید، می توانید لینک هایی که تاریخ انقضا ندارند ایجاد کنید و بعداURL ها را ویرایش کنید. اما اگر کاربر مهمان باشید، این پیوند منقضی می شود و نمی توانید پس از ایجاد، آن را ویرایش کنید.

Tiny.CC یک ابزار کوتاه کننده لینک رایگان

نکاتی در مورد کوتاه کننده های لینک

اگر مجبورید چند لینک اصلی را به اشتراک بگذارید، کوتاه کردن آن ها هیچ ضرری ندارد، زیرا روند کار سریع و ساده است. لینک های کوتاه شده علاوه بر این که دارای حجم کم تر هستند، می توانند برای علائم فیزیکی، تبلیغات چاپی و یا مکان هایی که نمی توانید به یک سایت دیگر لینک دهید، مفید باشند.

وب سایت های رایگان یا مقرون به صرفه کمی برای کوتاه کردن لینک وجود دارند. اما ممکن است برای تان سوال پیش بیاید که کدام را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید سایت بهتری را برای کوتاه کردن لینک انتخاب کنید، به 2 نکته باید توجه کنید:

  • اگر از یک نرم افزار تجزیه و تحلیل مانند Google استفاده نمی کنید، ممکن است بخواهید از یک لینک کوتاه استفاده کنید که شامل آمارهای اولیه و اساسی مانند دیدگاه های صفحه است.
  • از طرف دیگر، اگر می خواهید لینک خود را شخصی سازی کنید، باید از ابزار کوتاه کننده ای استفاده کنید که این امکان را به شما بدهد.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.

منبع: hubspot