کشف شده است که موتورهای جستجو، از جمله Google، دعوت از گروه های خصوصی را در واتس اپ ایندکس می کنند. ایندکس گروه واتس اپ در گوگل موردی است که ما سعی داریم در این مقاله برای شما بیان کنیم.

یک روزنامه نگار به نام جردن وایلون ایندکس گروه واتس اپ در گوگل را انجام داد و اطلاعات زیر را در توییتر به اشتراک گذاشت:

گروه های WhatsApp شما ممکن است به آن اندازه که فکر می کنید مطمئن نباشند.

ویژگی “دعوت به گروه از طریق پیوند” به گروه ها اجازه می دهد تا توسط Google فهرست بندی شوند و عموماً از طریق اینترنت در دسترس باشند. با برخی از اصطلاحات جستجوی عادی می توانید به راحتی برخی از گروه های جالب را پیدا کنید.

 ایندکس گروه واتس اپ در گوگل

هر لینکی که به یک گروه WhatsApp که از خارج در یک پیام خصوصی به اشتراک گذاشته شده است، می تواند در Google پیدا شود. کاربران می توانند لینک ها را برای پیوستن به گروه دنبال کنند.

این واقعیت که لینک ها، در بعضی مقاطع به صورت عمومی به اشتراک گذاشته می شوند، باعث می شود گوگل به ایندکس کردن محتوا در نتایج جستجو بپردازد.

دنی سلیوان این موضوع را در توییتر تصدیق کرد و گفت:

موتورهای جستجو مانند Google و دیگران صفحات وب را باز می کنند. این چیزی است که در اینجا اتفاق می افتد. فرقی نمی کند که یک سایت اجازه دهد آدرس های اینترنتی در لیست عمومی قرار بگیرد.

به نظر می رسد، شخصی از واتس اپ باید از ابزار گفته شده استفاده کند، زیرا هزاران لینک به گروه های واتس اپ از زمان Google حذف شده است.

 ایندکس گروه واتس اپ

در حالی که این پیوندها از Google حذف شده اند، اما آنها هنوز هم در موتورهای جستجویی مانند: Bing و DuckDuckGo و… یافت می شوند.