گوگل آنالیتیکس ویژگی جدید خود را برای پیشبینی مخاطبان و پارامترها اعلام کرده است که در اپلیکیشن و وب سایت ارائه محصولات بتا در دسترس می باشند.

گوگل آنالیتیکس ویژگی جدید خود را برای پیشبینی مخاطبان و پارامترها اعلام کرده است. این ها بخشی از ویژگی های بتا برای اپلیکیشن و وب سایت هستند که در شرایط آنالیز معمول در دسترس نیستند.

پیش بینی مخاطبان

کاربران موجود در Auditor Builder، اکنون مخاطبان جدیدی را مشاهده می کنند که بر اساس دو نوع مخاطب دسته بندی شده اند: خریداران احتمالی و خریداران احتمالی فریبنده.

پیشبینی مخاطبان

این مخاطب جدید بسیار شبیه به هدف تبدیل فیس بوک است که به طور مشابه رفتار احتمالی کاربران را هدف قرار می دهد.

مانند سایر مخاطبان گوگل آنالیتیکس، حساب های تبلیغات و آنالیتیکس مرتبط می توانند این افراد را برای مناقصه و هدف گذاری وارد کنند.

پیش بینی پارامترها

راه اندازی معیارهای پیش بینی کننده می توانند به شما در تجزیه و تحلیل داده ها به روش هایی که ممکن است در آینده به شکل گیری کمپین های بازاریابی منجر شود کمک می کنند.

با قرار گرفتن در ماژول آنالیز، هدف این است که به شما نشان داده شود “کدام کمپین بازاریابی، کاربرانی با احتمال خرید بیشتر را به شما می دهد”. به عبارت دیگر، چه چیزهایی در شکل گیری مخاطبان قابل پیش بینی نقش دارند.

پیش بینی های پارامتر ها

الزامات پارامترهای قابل پیش بینی:

  1. جمعیت برابر برای کاربرانی که خریداری کرده اند و کاربرانی که خرید نکرده اند. حداقل اندازه برای هر باکت 1000 کاربر است.
  2. کیفیت پایدار مخاطبان در طی یک دوره زمانی، در مقابل وضعیتی که به شدت در نوسان است.

معیار ها برای هر مدل، یک بار در روز توسط کاربر تولید می شود. اگر کیفیت مدل الزامات فوق را نداشته باشد، پیش بینی ها در دسترس نخواهند بود.

چرا مهم است؟

یكی از مشکلاتی كه خریداران رسانه در هنگام اجرای سیستم عامل های مختلفی که در آن ها حساب دارند این است که، کابران برای خرید “چقدر آماده” هستند.

در رسانه ای مانند “جستجو کردن”، کاربر به شاخص ها نشان می دهد که در کجای مسیر خرید قرار دارد. آیا در حال تحقیق هستند؟ آیا قصد خرید دارند؟

در حالی که برخی از جستجو ها می توانند نشان دهند که، عبارات جستجویی وجود دارند که به هیچ وجه نشان دهنده راه نیستند.

واقعیت این است، کاربری که در حال جستجو است تا حدی در سطح آگاهی قرار دارد.

تبلیغات فیس بوک، به عبارت دیگر کاملا برعکس هستند. فرای علاقه ها و مخاطبان ظاهری، چیز زیادی برای دانستن اینکه کاربر در کجا و کدام قسمت مرتبط با خرید است وجود ندارد.یکی از قدرتمندترین ویژگی های تبلیغات فیس بوک از مدت ها قبل، توانایی بهینه سازی برای تبدیل بوده است.

شما به فیس بوک می گویید که چه نوع عملی را دنبال می کنید، چه کسی را هدف قرار داده اید و تا آن جا که ممکن است بسیاری از این اقدامات انجام می گیرند.

گوگل طی سال ها به وسیله هدف قرار دادن و دادن امکان فراتر رفتن از کلمات کلیدی و لایه هایی مانند علایق به بازاریاب های جستجو، قدرتمند تر شده است.این بینش و کنترل اضافی را برای مدیران رسانه فراهم کرده، کسانی که می خواهند به طور اختصاصی تر برای کاربران مختلف نظر بدهند.

“می توانید با استفاده از این معیار ها، به رشد تجارتتان کمک کنید آن هم از طریق رسیدن به افرادی با احتمال خرید بالا و کسانی که ممکن است از طریق Google Ads دوباره به سایت یا اپلیکیشن شما برگردند.”

علاوه بر این به خریداران رسانه ای کمک می کند تا با ارئه این نوع هدف گذاری ها در آینده، تنها بر فیس بوک متکی نباشند. با وجود هزینه های تبلیغاتی بالا و چرخه خرید طولانی تر، این یک آزمایش جالب برای بازاریابانی است که به دنبال آزمایش دلار های تبلیغاتی خود در جاهای دیگر هستند.