گوگل ادوردز (Google Adwords) یکی از سرویس های ارائه شده توسط شرکت گوگل است که به شما این امکان را می دهد که با پرداخت هزینه در صفحات اول نتایج موتور جست وجوی گوگل ظاهر شوید. گوگل ادوردز سیستمی است که گوگل برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جست و جوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است.

گوگل ادوردز

روش تبلیغات

روش تبلیغاتی که گوگل ادوردز به کار می گیرد این گونه است که متن تبلیغ در کوئری های مرتبط نشان داده می شود. این یک سیستم بر مبنای پرداخت به ازای کلیک است. این موضوع به این معنی می باشد که شما می توانید از طرق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص کنید و فقط زمانی لازم است هزینه را پرداخت کنید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند. در گوگل ادوردز تبلیغ شما به شکل متنی کوتاه ظاهر می شود که دربر گیرنده دو عنوان لینک سایت و توضیحاتی از سایت است. تبلیغ در جایی از صفحه نشان داده می شود که شما می خواهید، به عنوان مثال بالا یا پایین صفحه نتایج جست و جوی گوگل.تبلیغات

تحقیقات و تجربه نشان داده شده است که 87 درصد از کاربران صفحات بعدی جست و جو را بررسی نمی کنند، علاوه براین هرچه تبلیغ شما در جایگاه بالاتری قرار داشته باشد بازدید کنندگان بیشتری دارد و افراد بیشتری روی آن کلیک می کنند.

دسته بندی تبلیغات

گوگل ادوردز

گوگل هنگامی که در مورد جایگاه تبلیغ و مزایده تصمیم می گیرد، فاکتور هایی در مورد مزایده و تعداد افرادی که از طریق هر تبلیغ بر روی ٖآن کلیک کرده اند را در نظر می گیرد. گوگل ادوردز به تبلیغات موثر بهای بیشتری می دهد.

اگر تبلیغ و مقصد آن به عبارت مورد نظر مرتبط باشد، بازدید کنندگان بیشتری از طریق پرداخت به ازای هر کلیک به سایت شما خواهند آمد، بازدید کننده خوب می تواند به مشتری خوب تبدیل شود.