جان مولر می گوید: حذف همه نظرات از یک وب سایت ممکن است به رتبه بندی جستجو آسیب برساند.

Google: حذف نظرات وبلاگ ممکن است بر رتبه بندی جستجو تأثیر بگذارد

جان مولر از گوگل به دارندگان سایت توصیه می کند که حذف همه نظرات از یک وب سایت ممکن است بر رتبه بندی جستجو تأثیر منفی بگذارد.

مولر این توصیه را در حین کمپین Google Search Central SEO ثبت شده در 5 فوریه ارائه می دهد.

سوالی توسط یک مالک سایت ارسال می شود که آیا نظرات وبلاگ در رتبه بندی جستجوی گوگل لحاظ می شود یا خیر؟ آن ها می خواهند نظرات را از سایت خود حذف کرده و می خواهند بدانند که آیا این کار بدون از دست دادن رتبه بندی انجام می شود؟

پاسخ های کوتاه عبارتند از:

  • بله، گوگل نظرات را در رتبه بندی صفحات وب اعمال می کند.
  • نه، بعید است نظرات یک سایت بدون تأثیر بر رتبه بندی آن حذف شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این نکات، خواندن بخش بعدی را ادامه دهید.

نظر جان مولر در مورد حذف کامنت ها

نظر جان مولر در مورد حذف کامنت ها

مولر هیچ توصیه ای در مورد حذف نظرات یا عدم ارائه آن نمی کند. این تصمیم خود هر مالک سایت است. مولر در پاسخ به این سوال جزئیاتی را ارائه می دهد که می تواند به تصمیم گیری در مورد بررسی این موضوع کمک کند.

دارندگان سایت باید توجه داشته باشند که گوگل نظرات را بخشی از محتوا می داند. اگر یک نظر حاوی اطلاعاتی است که جستجوگر به دنبال آن است، می تواند به صفحه کمک کند تا در نتایج جستجو ظاهر شود.

با این حال مولر یادآور می شود که گوگل قادر است بخش نظرات را از محتوای اصلی تشخیص دهد، بنابراین با نظرات متفاوت رفتار می شود.

مواردی وجود دارد که اگر نظرات اطلاعات اضافی فراتر از آنچه در محتوای اصلی درج شده است باشد، برای صفحات ارزشمند است. اما همیشه اینطور نیست و بعضی اوقات ارزش کمی دارند و یا هیچ ارزشی ندارند.

مولر پیشنهاد می کند سوال های منتهی به صفحات یک سایت را بررسی کنید تا بررسی کنید که تأثیر حذف همه نظرات چه خواهد بود!

ممکن است متوجه شوید که اطلاعات موجود در نظرات صفحات شما به جستجوگران در جستجوی مختلف کمک می کند. از آنجا می توانید بهترین اقدام برای سایت خود را دریابید.

“من فکر می کنم که در نهایت تصمیم گیری درباره این امر به شما بستگی دارد. از دیدگاه ما، نظرات بخشی از مطالب هستند. ما همچنین در بسیاری از موارد، تشخیص می دهیم که این در واقع بخش نظر است، بنابراین باید کمی متفاوت با آن رفتار کنیم. اما در نهایت اگر افراد در حال یافتن صفحات شما بر اساس نظرات موجود در آنجا هستند، اگر این نظرات را حذف کنید، بدیهی است که ما قادر به یافتن صفحات شما بر اساس آن نیستیم.

بنابراین این چیزی است که بسته به نوع کامنت های شما و مقدار کامنتی که دارید، می تواند به این صورت باشد که آن ها ارزش قابل توجهی برای صفحات شما دارند و می توانند منبع اطلاعات بیشتری در مورد صفحات شما باشند، اما همیشه اینطور نیست.

بنابراین این چیزی است که من فکر می کنم شما باید محتوای صفحات خود را به طور کلی بررسی کنید، سوال هایی که منجر به صفحات شما می شوند و فکر کنید که اگر دیگر نظرات در این صفحات نباشد، کدام یک از این سوالات از بین می رود و بر اساس آن می توانید بفهمید که آنجا چه باید بکنید. “

مولر در پایان سخنان خود به همه یادآوری می کند که گوگل کامنت ها را نادیده نمی گیرد. اگر می خواهید نظرات خود را حذف کنید منطقی است که حداقل در مورد رتبه بندی جستجو تغییراتی داشته باشید.

“قطعاً اینگونه نیست که ما به طور کامل تمام نظرات یک سایت را نادیده بگیریم. بنابراین کورکورانه اقدام به حذف کامنت ها نکنید، به این امید که تغییری ایجاد نمی شود! بدین ترتیب فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد. “

منبع: www.searchenginejournal.com