انتشار الگوریتم کبوتر منجر به یکی از بزرگترین تغییرات در نتایج گوگل شده است. این به روزرسانی توسط Search Engine Land، یک نشریه صنعتی که اطلاعات مستقیمی از Google در مورد هدف Pigeon دریافت کرده است، قابل دریافت است. در واقع الگوریتم کبوتر عبارت جستجو شده توسط کاربر را بررسی می کند و اگر این عبارت به یک موقعیت مکانی یا کسب و کار محلی مربوط باشد، نزدیک ترین و بهترین پیشنهادات را در اختیار کاربر قرار می دهد.

✅ شاید بخوانید…

1. الگوریتم گوگل پاندا

2. الگوریتم گوگل پنگوئن

چه زمانی گوگل کبوتر راه اندازی شد؟

Google Pigeon اولین بار در اواخر آگوست 2013 ایجاد شد. بدون شک انتشار کبوتر بزرگترین لرزش نتایج ارگانیک محلی گوگل تاکنون بوده است.

گوگل کبوتر چیست؟ 

کبوتر گوگل اولین بروزرسانی بود که الگوریتم های اصلی گوگل را کاملاً متزلزل کرد تا تمرکز روی نتایج محلی افزایش یابد. هدف گوگل این بود که جستجوهای محلی و نتایج وب را به هم نزدیک کند و این کار را با موفقیت انجام داد. Google Pigeon به شما امکان می دهد دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن می گردید بر اساس موقعیت مکانی خود پیدا کنید.

گوگل کبوتر

نحوه کار الگوریتم کبوتر

به روزرسانی Google Pigeon بر جستجوهای محلی و آن دسته از جستجوهایی که موقعیت مکانی در آن ها نقش مهمی دارد، تأثیر می گذارد. این الگوریتم باعث شد که کسب و کارهای محلی دست به کار شوند و سئو محلی سایت خود را بهبود دهند تا بتوانند مشتریان هدف خود را راحت تر پیدا کنند.

برای این که بهتر متوجه نحوه کار الگوریتم کبوتر شوید مثالی برایتان میزنم. مثلا در گوگل جستجو می زنید “رستوران در مشهد” در نتایج جستجو رستوران های نزدیک به منطقه ای که در آن هستید به شما نمایش داده می شود. این همان الگوریتم کبوتر است.

نحوه کار الگوریتم کبوتر

گوگل کبوتر چه تاثیری بر سئو دارد؟

Google Pigeon باعث ایجاد یک زمین لرزه آنلاین در دنیای سئو محلی شد. این امر باعث می شود مشاغل بتوانند در منطقه کسب و کار محلی خود رتبه بهتری کسب کنند. افراد زیادی از این به روزرسانی بهره مند خواهند شد. ممکن است یک وبلاگ نویس، روزنامه نگار یا صاحب مشاغل باشند که در وب سایت خود نقشه محلی قرار داده اند.

با این حال، با به روزرسانی الگوریتم گوگل کبوتر، افرادی که سایت خود را برای سئو محلی بهینه سازی نکرده اند با مشکلاتی رو به رو خواهند شد.

چرا گوگل، الگوریتم کبوتر را ایجاد کرد؟

گوگل الگوریتم Pigeon را با هدف افزایش رتبه بندی لیست های محلی در نتایج جستجو ایجاد کرد. اساسا کبوتر، مفیدترین، دقیق ترین و مرتبط ترین نتایج جستجوی محلی را برای کاربران نمایش می دهد. این به کاربران گوگل کمک می کند تا دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستند، در منطقه محلی خود پیدا کنند.

همچنین گوگل همیشه سعی دارد بهترین نتیجه را به کاربر نشان دهد و نیازهای او را برآورده کند. به عنوان مثال اگر قبلا کلمه “کافی شاپ” را جستجو می کردیم، ده ها نتیجه به ما نمایش داده می شد اما گوگل تصمیم گرفت با ارائه الگوریتم کبوتر، این نتایج را به 10 عدد کاهش دهد. در واقع این نتایج با توجه به موقعیت مکانی شما نمایش داده می شوند و این باعث می شود راحت تر و سریع تر به هدف خود برسید (بزرگترین هدف گوگل نیز همین است).

کبوتر گوگل چه چیزی را تغییر داد؟ 

تغییر ظاهر صفحه نتایج (SERPs) و به ویژه نتایج پک گوگل، یکی از مهم ترین تغییراتی بود که با اعمال این الگوریتم انجام شد. می توانید این تغییر را در تصویر زیر مشاهده کنید.

نوع نمایش "پک هفت تایی" گوگل

احتمالا متوجه شده اید که تصویر بالا در گذشته به این صورت نمایش داده میشد اما اکنون به نظر قدیمی می رسد، درست است؟ این نوع نمایش “پک هفت تایی” است که قبل از اعمال الگوریتم کبوتر نمایش داده میشد.

نوع نمایش "پک سه تایی" گوگل

اما تصویر بالا که به آن “پک سه تایی” می گویند، با توجه به موقعیت مکانی کاربر بهینه شده است و بعد از اعمال الگوریتم کبوتر به این شکل نمایش داده می شود.

نحوه بهینه سازی برای الگوریتم کبوتر

به طور خلاصه، شما باید اطمینان حاصل کنید که سایت شما از نظر SEO محلی عملکرد خوبی دارد. سیگنال های دقیق سئو محلی در سایت شما می توانند به Google کمک کنند تا زمینه عملکرد شما را بهتر درک کند.

 • قابلیت مشاهده و قابلیت دیده شدن در گوگل را بهبود ببخشید 
 • به افراد کمک کنید هنگام جستجو در Google Maps شما را پیدا کنند 
 • دسترسی سریع به وب سایت خود را فراهم کنید
 • اطلاعات مفیدی را به مشتریان خود ارائه دهید
 • سئو محلی را بهبود ببخشید

بهینه سازی Google My Business  

آیا تاکنون نام Google My Business را شنیده اید؟ 

فهرست دقیق مشاغل شما در Google این امکان را به شما می دهد تا کاربران وقتی در منطقه خود چیزی را جستجو می کنند، شما را پیدا کنند. با افزایش کاربران موبایل در سال های اخیر، این امر برای مشاغل امروزی به یک ضرورت تبدیل شده است.

برای بهینه سازی کسب و کار خود چه نکاتی را باید در سایت خود رعایت کنیم؟

 • آدرس و مکان صحیح کسب و کار
 • همه خدمات ذکر شده
 • وب سایت صحیح
 • شرکت بیو دقیق
 • ساعات کار
 • تاریخ افتتاح
 • تصاویر مربوطه
 • بارگذاری منظم مقاله
 • تعمیر و نگهداری منظم برای تغییرات
 • پاسخ به سوالات
 • پاسخ به نظرات

کلمات کلیدی محلی در وب سایت

کلمات کلیدی محلی شده یک سیگنال کلیدی SEO محلی است که به Google کمک می کند تا بفهمد مکان شما در کجا قرار دارد. به عنوان مثال “تهیه غذا در مشهد” کلمه کلیدی محلی است، نه “تهیه غذا”.

در هنگام استفاده از کلمات کلیدی محلی در وب سایت خود، سعی کنید سوالاتی که کاربر ممکن است در جستجو آن باشد را ذکر کنید و آن ها را به عنوان تیتر (H1، H2 و H3) قرار دهید. اگر استراتژی کلمات کلیدی خود را با موفقیت بومی سازی کنید، شانس بیشتری برای دیده شدن دارید.

ساختارهای URL محلی

مکان های خاصی را در ساختارهای URL خود بگنجانید. هر URL در وب سایت شما باید برای جمع بندی دقیق صفحه طراحی شود تا ربات های خزنده گوگل دقیقاً بدانند شما کجا هستید.

لینک سازی بومی سازی شده 

ایجاد لینک از طریق وب سایت ها و منابع معتبر در منطقه محلی شما می تواند به ربات های گوگل کمک کند تا موقعیت شما را بهتر درک کنند.

سخن آخر

رعایت استاندارهای سئو و این الگوریتم می تواند یک فرصت مناسب برای کسب و کار های محلی باشد که بتوانند از این طریق در کسب و کار خود موفق شوند و قطعا اگر به آن توجه شود می تواند نقش مهمی در موفقیت شما داشته باشد.

منبع: circulatedigital