بهترین راه برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ در سال 2019 به صورت رایگان و به راحتی چیست؟ خوشبختانه منابع آنلاین رایگان و پولی زیادی وجود دارد که می تواند به شما در دستیابی به مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مدیر مدرن دیجیتال مارکتینگ کمک کند.

دیجیتال مارکتینگ فرایند بازاریابی در اینترنت با استفاده از کلیه کانال های آنلاین و دیجیتال موجود است. که شامل بازاریابی آنلاین و بازاریابی آفلاین می شود.

یادگیری دیجیتال مارکتینگ

یادگیری دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان

برای تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق دیجیتال و یادگیری دیجیتال مارکتینگ، باید مهارت های لازم برای کار با تمام فن آوری های بازاریابی آنلاین را توسعه دهید. علاوه بر این، شما باید دانش لازم را بدست آورید تا بتوانید آنها را در کنار هم جمع کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

برای ایجاد یادگیری دیجیتال مارکتینگ خود، باید در زمینه های زیر متخصص شوید:

  • بازاریابی موتور جستجو (شامل SEO و PPC)
  • بازاریابی وب سایت
  • بازاریابی محتوا
  • بازاریابی ورودی
  • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
  • بازاریابی ایمیلی
  • ابزارهای تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ
  • بازاریابی موتور جستجو
  • بازاریابی موتورهای جستجو بخش اصلی دیجیتال مارکتینگ است.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

SEO فرایند بهینه سازی وب سایت شما است به گونه ای که در نتایج ارگانیک موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارد. SEO در بازاریابی آنلاین مهم است زیرا می تواند ترافیک بسیار هدفمند را به وب سایت شما هدایت کند. این روند نسبتا کند عمل می کند اما می تواند در دراز مدت نتایج بهتری کسب کند.

اگر مبتدی باشید، لازم است بدانید که SEO یک رشته استاتیک نیست بلکه تمام وقت تغییر می کند. طبق گزارش ها، گوگل سالانه بیش از 250 تغییر در الگوریتم رتبه بندی خود ایجاد می کند. این بدان معناست که اگر می خواهید شغل SEO را دنبال کنید، باید بر صنعت سئو تغییرات را رصد کنید و کمپین های دیجیتال مارکتینگ خود را بر این اساس تنظیم کنید.

بازاریابی Pay Per Click یا تبلیغات جستجوی پرداخت شده (PSA) مؤلفه دیگر بازاریابی موتور جستجو است. با تبلیغات Pay-Per-Click می توانید به مشتریان هدف خود سریعتر از SEO برسید اما هر بار که شخصی روی تبلیغات شما کلیک می کند، باید هزینه پرداخت کنید.

بازاریابی وب سایت

بازاریابی وب سایت

وب سایت ابزاری عالی برای بازاریابی است. نمایندگی تجارت شما در اینترنت است و یکی از مهم ترین کانال های دیجیتال مارکتینگ است که می توانید برای ترافیک بیشتر یا فروش بیشتر استفاده کنید. بازاریابی وب سایت فرایند تبلیغ وب سایت شما در اینترنت است. این یکی از کانال های بازاریابی آنلاین است که می توانید به عنوان بخشی از استراتژی کلی دیجیتال مارکتینگ خود استفاده کنید. هدف اصلی کمپین بازاریابی وب سایت، مراجعه بیشتر به وب سایت شماست.

بازاریابی محتوا

هر کمپین دیجیتال مارکتینگ بر اساس محتوا استوار است. خواه SEO، بازاریابی رسانه های اجتماعی یا بازاریابی ایمیل باشد، برای دستیابی و ارتباط با مخاطبان مورد نظر خود در کانال های مختلف، به محتوا نیاز دارید. بازاریابی محتوا فرایندی برای شناسایی، ایجاد و تبلیغ نوع مناسب محتوا به مخاطبان مناسب است.

برای تبدیل شدن به یک بازاریاب محتوای خوب، باید مهارت نوشتن، مهارت نوشتن مقاله SEO و مهارت های تحلیلی بسیار خوبی داشته باشید.

بازاریابی ورودی

در آغاز این پست، ذکر کردیم که یک بازاریاب دیجیتال خوب، می تواند تکنیک های مختلف بازاریابی آنلاین را برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن ترکیب کند. این دقیقاً مربوط به بازاریابی ورودی است. نقش بازاریابی Inbound برای هماهنگی فعالیت سایر فعالیت های دیجیتال مارکتینگ برای ارائه تجربه ای قابل توجه از کاربر است.

وظیفه شما به عنوان مدیر دیجیتال مارکتینگ اطمینان از این است که کلیه کمپین های دیجیتال مارکتینگ اهداف یکسانی دارند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

شبکه های رسانه های اجتماعی بر زندگی ما و رویکرد ما به دیجیتال مارکتینگ حاکم شده اند. از آنجا که هدف از دیجیتال مارکتینگ ارتباط با مشتریان بالقوه شما در کانال های مورد علاقه خود است، شکل جدیدی از بازاریابی متولد شد و آن بازاریابی رسانه های اجتماعی است.

بازاریابی رسانه های اجتماعی
بازاریابی رسانه های اجتماعی

فیس بوک تاکنون پرکاربردترین شبکه با بیش از 2.3 میلیارد کاربر فعال ماهانه است. یک مکان عالی برای شروع یادگیری بازاریابی رسانه های اجتماعی، دنبال کردن دوره های آنلاین فیس بوک است. آنها هر آنچه را که باید در مورد کمپین های پرداخت شده در فیس بوک بدانید به شما یاد می دهند.

هنگامی که با اجرای کمپین های رسانه های اجتماعی در فیس بوک احساس راحتی می کنید ، می توانید با کسب اطلاعات بیشتر در مورد Pinterest ، LinkedIn و بازاریابی توییتر مهارت های خود را ارتقا دهید.

بازاریابی ایمیلی

خیلی ها تصور می کنند بازاریابی ایمیلی منسوخ شده است. با وجود آنچه ممکن است فکر کنید، ایمیل هنوز هم یکی از موثرترین راه ها برای تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان و مشتریان موجود به مشتریان تکرار شده است. برای اجرای موفقیت آمیز کمپین های بازاریابی ایمیل، ابتدا باید مخاطبان خود را بشناسید وگرنه ایمیل های شما در پوشه هرزنامه کاربران شما جای می گیرد.

ابزارهای تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهارت هایی که هر یک از متخصصان دیجیتال مارکتینگ باید داشته باشند، این است که مهارت های تحلیلی خود را تقویت کنند. به یاد داشته باشید که نقش یک مدیر دیجیتال مارکتینگ یادگیری نحوه اجرای SEO یا کمپین های رسانه های اجتماعی (این کار یک متخصص SEO یا مدیر بازاریابی رسانه های اجتماعی است) نیست، بلکه این است که بدانید که چگونه کلیه فرایندها را به گونه ای ترتیب دهید تا آنها به سمت اهداف مشابه هدایت شوند.

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید نحوه استفاده از ابزارهای مختلف تحلیل داده مانند Google Analytics و Google Search Console را بیاموزید. ابزارهای گزارش داده مانند Google Data Studio و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مانند SEMRUSH در این راه استفاده می شوند.