برخی از ابزارهای سئو داده های کلمات کلیدی بهتری دارند، برخی دیگر لینک های بهتری دارند، برخی دیگر پیشنهادات فنی بهتری دارند … به عبارت دیگر هیچ ابزار کاملی وجود ندارد! اما نگران نباشید زیرا ما قصد داریم این موضوع را کمی ساده تر کنیم. در اینجا 13 افزونه رایگان و کاربردی در کروم وجود دارد که به شما در سئو کمک می کند.

نکته جالب این است که وقتی همه آن ها را جمع آوری می کنید، همه ابزار های مورد نیاز خود را خواهید داشت.

افزونه ی شماره 1: Surfer keyword

فرقی نمی کند از Ubersuggest ،Ahrefs یا SEMrush استفاده کنید … یک چیز وجود دارد که همه این ابزار ها مشترک هستند.

افزونه Surfer keyword

شما به عنوان یک کاربر مجبور هستید برای بدست آوردن داده های کلیدی مورد نیاز خود به آن ها رجوع کنید.

با استفاده از افزونه Surfer keyword برای سئو در کروم می توانید بین رابط گوگل اطلاعاتی کسب کنید. بنابراین هنگامی که یک جستجو در مورد هر چیزی را انجام می دهید، حجم جستجوی جهانی و همچنین حجم موجود در منطقه خود را مشاهده می کنید.

در ابتدا لیستی از پیشنهادات و حجم جستجو را در نوار کناری مشاهده خواهید کرد. اگر کمی بیشتر به پایین بروید می بینید که هر نتیجه چه تعداد بک لینک دارد که از تعداد لینک های لازم برای رتبه بندی در 10 رتبه برتر به شما می دهد.

افزونه شماره 2: Moz

اعتبار دامنه معیاری است که توسط ماز ساخته شده است. به طور کلی هرچه قدرت دامنه شما بالاتر باشد، رتبه شما بالاتر است.

Moz یک افزونه کروم برای سئو به نام Mozbar ایجاد کرده است که به شما می گوید قدرت دامنه و قدرت صفحه برای هر صفحه در وب چقدر است.

این افزونه در هنگام جستجو در وب مفید است و در مورد رقبای بالقوه تحقیق می کند و به سرعت به شما نشان می دهد که چگونه در آن ها حضور دارید. به راحتی می توانید معتبر ترین صفحات خود را که باید تجزیه و تحلیل کنید، مشخص کنید.

افزونه شماره 3: Similar Web

در وب محبوبیت حرف اول را می زند و همه ما ترافیک بیشتری می خواهیم. اگرچه ترافیک بیشتر همیشه به معنای درآمد بیشتر نیست، اما در بیشتر موارد این اتفاق می افتد.

افزونه Similar Web

از میان تمام ابزار های موجود در اینجا، دریافتیم که Similar Web در مقایسه با بقیه دقیق ترین تخمین ترافیک را ارائه می دهد.

اکنون به کمک Similar Web، می توانید داده های ترافیک را بدون مراجعه به سایت آن ها دریافت کنید.

اولین چیزی که می توانید با این افزونه مشاهده کنید، داده های ترافیک برای 6 ماه گذشته است. حتی نرخ پرش، میانگین صفحات در هر بازدید و مدت زمان بازدید را نیز تجزیه می کند.

هنگامی که به پایین حرکت می کنید می توانید ببینید که بازدید کنندگان از چه کشور هایی وارد می شوند.

آخرین اما نه مهم ترین نکته، به شما نشان می دهد که آیا ترافیک به دست آمده مربوط به موتور های جستجو، رسانه های اجتماعی، منابع ارجاع یا حتی مراجعه مستقیم به سایت است یا خیر؟

افزونه شماره 4: Redirect Path

Redirect Path به عنوان یک افزونه شناخته شده برای سئو در کروم نیست، اما هنگامی که شما سئو فنی را انجام می دهید ضروری است.

افزونه Redirect Path

با گذشت زمان URL های شما تغییر می کنند. خواه این ساختار جدید باشد یا اینکه محتوای قدیمی را حذف کرده و صفحات خود را بروزرسانی می کنید، این افزونه به شما می گوید که چه اشتباهی رخ خواهد داد.

از طریق Redirect Path می توانید به سرعت مشاهده کنید که آیا تغییر مسیر اشتباه است یا به درستی انجام شده است.

افزونه شماره 5: Buzzsumo

چه فیس بوک را دوست داشته باشید و یا از آن متنفر باشید، هنوز هم یک سایت محبوب است که می تواند ترافیک زیادی را به همراه داشته باشد.

افزونه Buzzsumo

همانطور که در حال گشت و گذار در وب هستید، طبیعتاً به خواندن برخی از مقاله ها خواهید رسید. برخی از آن ها در سایت رقیب شما قرار می گیرند و ممکن است بخواهید بدانید که آیا این مقاله به خوبی عمل کرده است یا خیر.

با استفاده از افزونه Buzzsumo می توانید تعداد مطالب و همچنین بک لینک های آن ها را مشاهده کنید.

شما حتی می توانید بر اساس به اشتراک گذاری آن ها در رسانه های اجتماعی و تعداد بک لینک ها، همه مقالات پر طرفدار آن وب سایت را مشاهده کنید.

این بررسی به شما ایده خوبی می دهد تا بتوانید از آن ها در محتوای مورد نیاز خود استفاده کنید.

افزونه شماره 6: Meta SEO Inspector

خطاها واقعاً می توانند ترافیک شما را از بین ببرند.

افزونه Meta SEO Inspector

کوچکترین چیز هایی مانند تگ متا می توانند تأثیر بزرگی در رتبه بندی شما داشته باشند، بنابراین باید مطمئن شوید که آن ها به طور کامل بهینه شده اند.

با استفاده از یکی دیگر از افزونه های کروم برای سئو به نام Meta SEO Inspector می توانید به سرعت مشاهده کنید که آیا تگ های متا به طور صحیح تنظیم شده اند یا خیر.

همانطور که از تصویر بالا مشاهده می کنید این افزونه خطا ها را گزارش می کند.

افزونه شماره 7: Check My Links

مشابه افزونه Redirect Path است. در حالی که بیشتر وقت خود را صرف انجام سئو فنی و تجزیه و تحلیل رقابت خود می کنید، هرچه داده های شما لینک بیشتری داشته باشد بهتر خواهید بود.

افزونه Redirect Path

لینک های خارجی تنها مواردی نیستند که می توانند به افزایش رتبه شما کمک کنند. لینک های داخلی نیز مهم است.

Check My Links تمام صفحات لینک داخلی مورد نیاز شما را هنگام جستجو هر صفحه در سایت به شما ارائه می دهد.

علاوه بر این می توانید جزئیات مربوط به کل صفحه را نیز بدست آورید، زیرا این افزونه لینک ها را برجسته می کند.

افزونه شماره 8: Pagespeed Insights

زمان بارگذاری فقط روی نرخ تبدیل تأثیر نمی گذارد، بلکه بر رتبه بندی شما نیز تأثیر می گذارد.

افزونه Pagespeed Insights

با نزدیک به 60٪ از جستجو های انجام شده از دستگاه های تلفن همراه اکنون زمان بارگذاری شما از همیشه مهمتر است.

از طریق افزونه Pagespeed Insights می توانید به سرعت کار هایی را که باید انجام دهید برای بهبود زمان بارگذاری در هر صفحه از سایت خود مشاهده کنید.

اگر نمره ای را دیدید که دوست ندارید فقط روی ” need more ” کلیک کنید که شما را به یک گزارش مفصل می برد که بازخوردی از این قبیل به شما می دهد:

وقتی خطاهای زیادی پیدا کردید، باید آن ها را برطرف کنید زیرا با گذشت زمان باعث افزایش رتبه شما می شود.

افزونه شماره 9: SEO Minion

سئو یک بازی طولانی است. اگر فقط 10 دقیقه در روز را صرف بهبود آن کنید، می تواند تأثیر زیادی در ترافیک شما در سال داشته باشد.

افزونه SEO Minion

یک روش آسان برای انجام این کار در هر روز از طریق SEO Minion است. یکی از کار هایی که می توان از طریق SEO Minion انجام داد یافتن لینک های خراب است.

شما می توانید هر کدام را در وب سایت خود پیدا کرده و برطرف کنید. علاوه بر این می توانید از آن برای یافتن لینک های شکسته در وب سایت های دیگر استفاده کنید و سپس آن ها را در سایت خود جایگزین کنید.

یک روش دیگر برای رشد ترافیک سئو شما، ترجمه مطالب شما به زبان های دیگر است.

این برنامه افزودنی همچنین داده های hreflang را تجزیه می کند که در هنگام هدف قرار دادن مناطق و زبان ها مورد نیاز است.

افزونه شماره 10: SEOquake

SEOquake ساده ترین راه برای به دست آوردن یک اطلاعات کلی درباره سایت شما است.

افزونه SEOquake

این افزونه نمای کلی از مواردی مانند رتبه الکسا شما، اطلاعات ایندکس کردن برای گوگل و بینگ و همچنین رتبه SEMrush شما را ارائه می دهد.

از این طریق شما می توانید به گزارش های خاص مانند گزارش تراکم دسترسی پیدا کنید. همچنین گزارش چگالی کلمه کلیدی را در هر صفحه مشخص می کند.

نیازی به وسواس در مورد تراکم کلمات کلیدی نیست اما به طور کلی اگر به یک کلمه کلیدی اشاره نکنید که می خواهید برای آن رتبه بیشتری کسب کنید، پس احتمال دارد که رتبه ای برای آن پیدا نکنید.

گزارش تشخیص عناصر سئو در صفحه را در هر صفحه مشخص می کند.

بیشترین ویژگی مورد استفاده SEOquake هنگام انجام جستجوی گوگل است. در هر سایت رتبه بندی اطلاعاتی به شما داده می شود.

افزونه شماره 11: Ninja Outreach

مهم نیست که چقدر سئو در صفحه انجام دهید، اگر لینکی ایجاد نکنید رتبه خوبی نخواهید داشت.

افزونه Ninja Outreach

یکی از راه های آسان تر این است که از Ninja Outreach استفاده کنید. این افزونه همه آدرس های ایمیل مرتبط با یک دامنه مشخص را به شما نشان می دهد.

پس از پیدا کردن یک سایت مرتبط که می خواهید برای بک لینک از آن استفاده کنید، می توانید اطلاعات تماس آن ها را از طریق کلیک یک دکمه دریافت کرده و شروع به تهیه ایمیل سفارشی خود کنید.

افزونه شماره 12: Keywords Everywhere

این احتمالاً محبوب ترین افزونه برای سئو است.

افزونه Keywords Everywhere

کلمات کلیدی همه جا برای هر کسی که در حال انجام تحقیقات کلمات کلیدی است بسیار عالی است.

فقط به گوگل بروید و هر کلمه کلیدی را که علاقه دارید وارد کنید. Keywords Everywhere لیستی از سایر اصطلاحات مرتبط را برای شما نشان می دهد.

شما می توانید لیستی از کلمات کلیدی را که ارزش هدف گذاری دارند، تهیه کنید.

افزونه شماره 13: Fatrank

اگرچه این یک عادت بد است اما همه ما در مورد رتبه بندی وسواس داریم.

افزونه Fatrank

اگر می خواهید راهی آسان و رایگان برای پیگیری رتبه بندی های خود داشته باشید، کافیست پروژه ای را در Ubersuggest تنظیم کنید.

راه حل آسان دیگر برای دیدن نحوه رتبه بندی شما با استفاده از Fatrank است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به سایت خود بروید، روی افزونه Fatrank کلیک کنید و یک کلمه کلیدی را تایپ کنید تا ببینید که آیا برای آن رتبه ای کسب کرده اید یا خیر.

اگر در صدر جدول رده بندی قرار بگیرید، موقعیت دقیق را به شما می گوید. اگر اینگونه نبود به شما اطلاع می دهد که در بین 100 رتبه برتر قرار نمی گیرید.

ما از این افزونه به عنوان یک چک لیست استفاده می کنیم تا مطمئن شویم که بعد از یک به روزرسانی مهم الگوریتم گوگل خوب عمل می کند یا خیر.

نتیجه

گزینه های زیادی در مورد سئو وجود دارد، شما فقط باید مواردی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

برای یک شروع آسان می توانید از لینک هایی که برای این افزونه ها در بالا قرار داده ایم استفاده کنید.

لازم نیست از همه آن ها استفاده کنید زیرا ممکن است که همه آن ها برایتان کاربرد نداشته باشد… اما می توانید برای اطمینان از بهینه سازی سایت خود از هرکدام از آن ها یا ترکیبی استفاده کنید.

آنچه در این مقاله برای شما به اشتراک گذاشته شد، تعدادی از بهترین افزونه های کروم برای سئو بود که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.