هر متخصص فروش ارشد می داند که رسانه های اجتماعی فرصتی منحصر به فرد برای ارتباط با چشم انداز و مشتریان فراهم می کند. هرگز پیش از این فاصله بین فروشنده و خریدار آنقدر کوتاه نبوده است که به شما امکان دهد این دو دنیا را ادغام کنید. در ادامه با تکنیک فروش اینترنتی آشنا خواهید شد.

رسانه های اجتماعی و فروش اینترنتی به جزء لاینفک برنامه های هر سازمان معتبر برای موفقیت فروش تبدیل شده اند، اما این کار با ایجاد پروفایل و بارگذاری برخی از پست ها آغاز و پایان نمی یابد.

فروش اجتماعی خبره یک بخش علمی و یک بخش هنری است و هنگامی که به درستی انجام شود به شما کمک می کند چرخه فروش را کوتاه تر کنید، منجر به رشد شما می شود و نرخ های نزدیک را در مقایسه با سایر تاکتیک ها افزایش دهید. دلیل این امر آنست که با فروش اینترنتی می توانید درست به این دلایل برسید که چرا مردم وقتی بیشترین پذیرایی را دارند، با آنها روبرو می شوند.

در این مقاله، 13 مورد تکنیک فروش اینترنتی را بیان می کنیم که به شما کمک می کند تا فروش بهتری داشته باشید.

1. ایجاد روابط نه فروش

هیچ کس تنها حالت فروش چیزی را دوست ندارد. این باعث می شود که مشتریان احساس کنند که فروشنده از آن ها سوء استفاده کرده یا آن ها در طعمه افتاده اند. حتی اگر شما بهترین محصول یا خدمات در دنیا را دارید، یک فروشنده قبل از فروش می بایست با خریدار رابطه برقرار کند.

این مفهوم خصوصاً در مورد فروش اینترنتی صادق است زیرا افراد به طور مرتب در پیشنهادات غرق می شوند. سعی کنید اصیل باشید، فردی واقعی باشید و قبل از تلاش برای فروش، زمان لازم برای ایجاد روابط را در نظر بگیرید.

فروش در شبکه اجتماعی
فروش در شبکه اجتماعی

2. خدمت قبل از فروش

نشان دادن انسانیت و ایجاد رابطه موارد بسیار خوبی در زمینه فروش اینترنتی است، اما افراد متخصص در فروش باید قبل از این که شخصی به آن ها اعتماد کند، ارزش خود را نشان دهند. فقط به این دلیل که افراد ممکن است علاقه خود به چیزی را نشان داده اند، به این معنی نیست که آنها می گویند: لطفا چیزی را به من بفروشید.

خدمت قبل از فروش به معنای دادن اطلاعات ارزشمند به صورت رایگان است. این به معنای حل مشکلات و ارائه راه حل ها بدون هزینه است.

3. اطلاعات مفید در اختیار افراد قرار دهید

اگر به نظر می رسد الگویی در بین این تکنیک های فروش اینترنتی وجود دارد، به این دلیل است که این روش تفکر تنها راه واقعی برای دستیابی به موفقیت در بسترهای اجتماعی است. به اشتراک گذاشتن محتوا و ایده ها در رسانه های اجتماعی باید وجود داشته باشد و شما باید برای موفقیت بیشتر به مراتب بیشتر از آنچه دریافت می کنید، اطلاعات در اختیار افراد قرار دهید.

4. برای ساختن بستر باید وقت بگذارید

شما نمی توانید یک متخصص باشید مگر اینکه پایه و اساس محکمی را برای سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ایجاد کنید. بنابراین بسیاری از فروشندگان به نظر می رسد که فقط حساب هایLinkedIn ، Twitter ، Facebook یا Instagram را به صورت بی سر و صدا ایجاد می کنند و در نهایت بهره ای را از آنها نمی گیرند.

به هر یک از آن ها به عنوان یک وب سایت کوچک بیاندیشید و اطلاعات مربوط به آن را در بایوس، پروفایل ها و پست های درج شده قرار دهید تا مشتریان بالقوه آن را پیدا کنند.

5. یک برنامه برای محتوا ایجاد کنید

هر متخصص فروش اجتماعی یا فروش اینترنتی برای اطمینان از ارسال صحیح از اطلاعات صحیح و مستقیم، یک برنامه محتوایی را دنبال خواهد کرد.

روزهای خاصی را می توان به موضوعات خاص اختصاص داد یا مواردی را در طول هفته با هم ترکیب کرد، فقط حتماً زمان بندی و برندسازی را اجرا کرده و با آن سازگار باشید.

می توانید از روش های به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی نیز برای بهبود کار خود استفاده کنید. استفاده کنید.

6. تحقیقات خود را انجام دهید

وقتی تصمیم دارید از طریق رسانه های اجتماعی به مشاغل دیگری دسترسی پیدا کنید، از قبل برای انجام برخی تحقیقات وقت بگذرانید. حتی اگر برای تحقیق در مورد شرکت و نیازهای آن پنج یا ده دقیقه وقت بگذارید، قادر خواهید بود به گونه ای ارتباط برقرار کنید که منحصر به فرد برای آن سازمان باشد.

7. به طور منظم در تعامل باشید

برای اینکه فروش اجتماعی اثرگذار باشد، باید به طور مرتب با افراد ارتباط برقرار کنید. همچنین این تعامل باید واقعی باشد و نباید اجباری باشد یا مثلا برای فروش فشار بیاورید. مکالمات خود را با افراد شروع کنید و آنها را ادامه دهید تا به نتیجه برسید. داستان های موفقیت را به اشتراک بگذارید، مشاوره مفید بدهید یا درباره موضوعاتی که مشترک هستید صحبت کنید.

فروش در شبکه اجتماعی
فروش در شبکه اجتماعی

8. مکالمه را در انواع راه های ارتباطی داشته باشید

کارشناسان فروش اجتماعی ارتباط خود را تنها به یک کانال محدود نمی کنند. اگر به Facebook متصل هستید و به طور مرتب در آنجا تعامل دارید، می توانید در LinkedIn یا Twitter نیز ارتباطات خود را داشته باشید.

ممکن است متوجه شوید که یک شرکت در LinkedIn و دیگری در اینستاگرام برای تجارت بیشتر ظاهر می شود. از این فرصت استفاده کنید تا پیوندهایی ایجاد کنید که طیف وسیعی از افکار و احساسات مختلف را در بر می گیرد و احتمالاً در تحقق اهداف خود موفقیت بیشتری خواهید داشت.

9. از مشتریان موجود غافل نشوید

در تلاش برای خرید و فروش جدید و درآمد جدید، امکان دارد از مشتریان فعلی در رسانه های اجتماعی غافل شوید، اما این یک اشتباه است. به یاد داشته باشید که برای بدست آوردن مشتری جدید شش برابر گران تر از حفظ مشتری موجود است. اگر آنها یک بار از شرکت شما خریداری کرده اند، احتمالاً دوباره نیز خریداری می کنند.

10. پروفایل ها را به روز نگه دارید

یکی از تکنیک های فروش اجتماعی که حتی کارشناسان به آن تاکید دارند، نگه داشتن پروفایل های مناسب و به روز است. مشخصات شما ممکن است مکانی باشد که هر شرکتی یا مشتری بالقوه بتواند از آن بازدید کرده و تمام اطلاعات مربوطه را که می خواهد ایجاد کند یا رابطه ای با شما برقرار کند.

همچنین اطمینان از اینکه تصویر شما حرفه ای به نظر می رسد ضروری است و جلوه خوبی به شما می بخشد. حسابهای شرکت ممکن است به عنوان عکس نمایه از آرم برخوردار باشد، اما اگر از خود تصویر استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که مطابق با ارزش شرکت است.

11- با آنچه مؤثر است در ارتباط باشید

حوزه رسانه های اجتماعی همیشه در حال تغییر و تحول است، بنابراین برای اینکه یک فروشنده اجتماعی متخصص باشید باید در کنار آن تغییر و تحول پیدا کنید. این شامل توجه به این واقعیت است که اکثر مردم از طریق یک دستگاه تلفن همراه به جستجو و تعامل می پردازند و ظهور فیلم به عنوان راهی برای برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری اطلاعات است.

12. پیگیری نتایج

یادگیری از آنچه که قبلاً امتحان کرده اید، راهی عالی برای صرفه جویی در وقت و به حداکثر رساندن ROI با فروش اجتماعی است. با جمع آوری بینش ها و داده ها از تلاش های فعلی و گذشته، مشخص خواهد شد چه چیزی کار می کند و کار نمی کند و قادر به تنظیم پیام ها و سیستم عامل ها بر این اساس خواهید بود.

13. صبور باشید

مهمتر از همه، شما باید در هنگام فروش اجتماعی، صبر و حوصله داشته باشید. تجزیه و تحلیل های پیشرفته، ایجاد و حفظ روابط ارزشمند به زمان نیاز دارد. شما می توانید از این ابزارها استفاده کنید تا متوجه شوید چه چیزی کار می کند، اما صبر در برابر روند مهم است.

تکنیک فروش اینترنتی در شبکه های اجتماعی بسیار کاربردی است. این نکات و تکنیک ها باید به فروشندگان در سراسر صنایع کمک کند تا از نفوذ و قدرت فروش اجتماعی استفاده کنند. نکته مهم شخصی سازی، پایداری، صبر و نگرش مثبت است که به نظر می رسد راه حل هایی را در اختیار مشتریان قرار دهد.