مدیریت شبکه های اجتماعی بیش از 15 دقیقه در روز طول می کشد. مخصوصا زمانی که شما برای یک آژانس یا برند تجاری کار می کنید، یا تجارت خود را دارید. در شبکه های اجتماعی نیاز به تعامل بسیار زیاد است. به این دلیل است که 73٪ از مصرف کنندگان بیشتر از برند هایی که در رسانه های اجتماعی پاسخگو هستند، خریداری می کنند. در این مقاله برای شما، لیستی از برخی از بهترین و کاربردی ترین ابزار های مدیریت شبکه های اجتماعی را گردآوری کرده ایم. همه این ابزارها به شما کمک می کنند تا هوشمندانه کار کنید.

بنابراین نیاز است که شخصی در تمام روز در رسانه های اجتماعی نماینده برند شما باشد و به کاربران پاسخ دهد و با آن ها درگیر شود. بدون استفاده از ابزار هایی برای کمک به مدیریت رسانه های اجتماعی، ساعات کافی در روز نخواهید داشت تا بتوانید همه کارها را انجام دهید، از تحقیق در مورد ایده های جدید محتوا گرفته تا توجه به رقبا و تبلیغات در فیس بوک.

1. BuzzSumo

آیا شما برای محتوای شبکه های اجتماعی ایده ای ندارید و به دنبال ایده هستید؟ BuzzSumo تولید کننده ایده برای موضوعات جدید و مقالات برای به اشتراک گذاری است. فقط کافی است تا موضوع را تایپ کنید و ببینید که آنها چه پیشنهادی دارند.

BuzzSumo
BuzzSumo

می توانید از فیلترهای موجود استفاده کنید تا هر نوع محتوا را که می خواهید، ببینید :

 • مقالات
 • اینفوگرافیک
 • فیلم ها
 • مصاحبه ها
 • پست های مهمان

می توانید این داده ها را خارج کنید و حتی برای دریافت الهام روزانه از محتوا، هشدارهایی را تنظیم کنید. یک مورد مفید دیگر این است که می توانید براساس مبحث به جستجوی موارد تأثیرگذار کلیدی مستقیماً از داخل BuzzSumo بپردازید و دنبال کنید. هنگامی که چند مورد از آن ها را دنبال کردید، می توانید ببینید که چه محتوا و مباحث و دامنه های آنها بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند.

در نتیجه شما می توانید همه داده های تأثیرگذار و داده های رقبا را در این ابزار دنبال کرده و مشاهده کنید.

قیمت: 79 ، 139 دلار ، 239 دلار و یا 499 دلار در ماه برای برنامه های سازمانی و سفارشی

2. MeetEdgar

استفاده از MeetEdgar سرگرم کننده است. می توانید موضوعاتی مانند دستور العمل ها، طنز یا سوالات را انتخاب کنید و این نوع موضوعات را برای انتشار در هر روز برنامه ریزی کنید.

MeetEdgar
MeetEdgar

اگر همیشه با رسانه های اجتماعی آرام روبرو هستید، که همه معمولا این کار را می کنند، MeetEdgar یک راه حل عالی است. MeetEdgar کمی موارد سرگرم کننده به تقویم رسانه های اجتماعی شما اضافه می کند. فقط مطالبی را منتشر می کند که Edgar فکر می کند شایسته درگیری است.

یکی از بهترین ویژگی های MeetEdgar این است که به محض تعریف و برنامه ریزی موضوعات مورد علاقه خود، Edgar اطمینان می دهد که محتوا هرگز به پایان نمی رسد. بنابراین لازم نیست که دائماً موضوعات را تعویض کنید یا موضوعات جدید را انتخاب کنید. Edgar این کار را برای شما انجام می دهد.

قیمت: آزمایشی 2 هفته رایگان یا 49 دلار در ماه

3. Post Planner

Post Planner یکی دیگر از ابزارهای شبکه های اجتماعی است. برای دیدن انواع محتوا که در مورد یک موضوع یا شخص خاص به اشتراک گذاشته می شود، استفاده می شود.

 • موضوع
 • روند
 • کلمه کلیدی
 • هشتگ
 • فیس بوک
 • توییتر

از طریق فیدهای پیشنهادی آنها بر اساس ابتکار و علایق جستجو کنید و ایده های محتوای جدید را کشف کنید. این ابزار همچنین به هر بخش از مطالب رتبه بندی عملکردی می دهد. این رتبه بندی که مبتنی بر الگوریتم های سفارشی Post Planner است، به تعیین اینکه آیا یک پست ارزش اشتراک گذاری را دارد یا خیر، کمک می کند.

قیمت: بسته به پروفایل، ماهانه 3، 9 دلار، 19 دلار یا 49 دلار

همچنین بخوانید: بهترین شبکه های اجتماعی موثر در سئو سایت

4. Foursixty

مشاغل تجارت الکترونیکی و کاربران اینستاگرام Foursixty را دوست دارند. این ابزاری است که دقیقاً برای خرده فروشانی طراحی شده است که می خواهند محتوای تولید شده توسط کاربر را از اینستاگرام در وب سایت خود به اشتراک بگذارند تا به افزایش فروش و نظارت بر برندشان کمک کند.

Foursixty
Foursixty

ایده Foursixty نمایش محصولات شرکت با نمایش پست های اینستاگرامی است که کاربران در مورد این شرکت به اشتراک می گذارند و برچسب گذاری می کنند. نمایش محصول از اینستاگرام را می توان در تمام صفحات خرید، خبرنامه های ایمیل و تقریبا در هر مکانی که می توانید کد را تنظیم کنید، سفارشی کرده و نمایش داد. دیدن این پست های اینستاگرام به تشویق خریداران برای اضافه کردن موارد اضافی به سبد خرید و پیگیری آنها در اینستاگرام کمک می کند.

قیمت: 50 دلار، 100 دلار یا 300 دلار در ماه

5. SEMrush

SEMrush اخیراً بخش اجتماعی خود را بهبود بخشیده اند. تأکید آنها بر تحقیقات کلمات کلیدی و سئو است، اما این ابزار بیش از 30 ویژگی مختلف برای بازاریابان محتوا، سازندگان پیوند، بازاریابان رسانه های اجتماعی و تقریباً در مورد هر نقش دیگر بازاریابی دیجیتال دارد.

SEMrush اخیراً علاوه بر ویژگی های جدید خود، مجموعه جدیدی از خدمات خود را راه اندازی کرده است که به شما امکان می دهد تا پست های رسانه های اجتماعی را تنظیم و نظارت کنید.

SEMrush
SEMrush

در اینجا بخشی از ابزار اجتماعی آنها ذکر شده است:

Social Media Poster: این ابزار جدید برند تجاری به شما امکان می دهد تا برنامه ریزی و ایجاد پست کنید و عملکرد رسانه های اجتماعی خود را در فیس بوک و توییتر تجزیه و تحلیل کنید.

Social Media Tracker: می توانید برای ردیابی و تجزیه و تحلیل رقبای خود در کانال های اصلی رسانه های اجتماعی از این ابزار استفاده کنید. این یک ابزار جدید مانند پوستر رسانه اجتماعی نیست، اما آمار بسیار شیرینی را در مورد آنچه رقبای شما از نظر اجتماعی انجام می دهند به شما ارائه می دهد.

قیمت: 99 دلار، 199 دلار یا 399 دلار ماهانه. نرخ های تخفیف برای پلن های سالانه در دسترس است.

6. Sprout Social 

Sprout Social یکی از بهترین ابزار های مدیریت شبکه های اجتماعی است. بیش از 19000 شرکت مانند Hyatt و VICE به Sprout اعتماد دارند:

 • برنامه ریزی رسانه های اجتماعی
 • گزارش تعاملات
 • تجزیه و تحلیل
 • نظارت بر برند
Sprout Social
Sprout Social

بر اساس این که آیا شما یک تجارت کوچک هستید که روی چند شبکه رسانه اجتماعی، آژانس مدیریت چندین مارک تجاری یا یک شرکت متمرکز هستید، Sprout Social به طور چشمگیری به شما در صرفه جویی در وقت و انجام تاکتیک های روزانه رسانه های اجتماعی کمک می کند.

قیمت: آزمایشی 30 روزه رایگان و سپس به پلن ماهانه 99 دلار، 149 دلار یا 249 دلار می رسد.

7. Hootsuite

Hootsuite به شما امکان می دهد تا پست ها را برای 35 شبکه اجتماعی مختلف متصل کنید، نظارت کنید و برنامه ریزی کنید. این ابزار همچنین بزرگترین رقیب Sprout Social برای مدیریت شبکه های اجتماعی است.

در میان ابزار های مدیریت شبکه های اجتماعی خیلی به ندرت با کسی روبرو می شوید که از Hootsuite و Sprout Social استفاده کند و دلیل این است که به هر دو نیاز ندارید. این ابزارها فوق العاده هستند و مجموعه ای از ویژگی های رسانه های اجتماعی را ارائه می دهند، اما در آنچه ارائه می دهند بسیار شبیه هستند.

قیمت: تا 3 پروفایل رایگان یا 19 دلار، 99 دلار یا 499 دلار ماهانه.

8. SOCi

SOCi یکی دیگر از برنامه های بزرگ و ابزار های برنامه ریزی برای مدیریت شبکه های اجتماعی است. اگرچه کمی متفاوت تر از برنامه های معمولی Hootsuite و Sprout Social ارائه می دهند، اما می توان گفت که اگر Post Planner و Sprout Social یک نوزاد داشته باشند، آنها آنرا SOCi می نامیدند.

یکی از بهترین بخش های SOCi، مرکز محتوا است. اینجاست که SOCi با الگوریتم های منحصر به فرد خود وب سایت اجتماعی را به شما نشان می دهد تا به شما بگوید چه محتوای اجتماعی جذب کننده است و چه چیزی نیست.

قیمت: متأسفانه، SOCi جزئیات قیمت گذاری را به عموم ارائه نمی دهد.

9. Social Bakers

این ابزاری است که هر مدیر رسانه اجتماعی باید داشته باشد. صرف نظر از این که از کدام برنامه زمان بندی استفاده می کنید، این ابزاری است که می توانید روزانه وارد آن شوید تا به همه مواردی که باید درباره پروفایل های اجتماعی خود بدانید دسترسی پیدا کنید.

قیمت: با 20 دلار در هر پروفایل شروع به کار خواهید کرد.

10. TweetReach

TweetReach برای ارائه همه چیزهایی که شما باید از نظر عملکرد و تعامل برای توییتر بدانید، ارائه شده است. آنها اخیراً با Union Metrics گسترش یافته اند و اکنون نیز برای اینستاگرام و فیس بوک تحلیلی ارائه می دهند.

قیمت: 99 دلار، 199 دلار و 399 دلار در ماه

11. Tailwind App

وقتی صحبت از ابزارهای رسانه های اجتماعی برای Pinterest می شود، گزینه های زیادی وجود ندارد. اما Tailwind وجود دارد. Tailwind داده هایی را برای پینترست و اینستاگرام، دو شبکه رسانه های اجتماعی مبتنی بر تصویر فراهم می کند.

قیمت: قیمت گذاری از 9.99 دلار در ماه شروع می شود و سپس ماهانه به 799 دلار می رسد.

12. Bit.ly

هر ابزاری به شما امکان نمی دهد URL های نامناسب خود را کوتاه کنید، اما Bit.ly این کار را تاکنون در بیش از 30 میلیارد پیوند انجام داده است. Bit.ly به شما امکان می دهد URL ها را کوتاه، سفارشی و ردیابی کنید، URL های رمزگذاری شده طولانی را به URL های مرتب و کوتاه تبدیل کنید.

13. Buffer

بافر یکی از معروف ترین ابزارهای رسانه های اجتماعی است. با یک کلیک آسان می توانید مطالب را به اشتراک بگذارید و برنامه ارسال در Facebook ، Instagram ، Twitter ، LinkedIn ، Pinterest و Google Plus را تنظیم کنید.

در واقع، بافر به شما امکان می دهد تا در طول روز مطالب را مرتب ارسال کنید تا فید رسانه های اجتماعی شما به طور مداوم به روز شود. به علاوه شما می توانید قبل از زمان انتشار برنامه ریزی کنید، که واقعاً مفید است.

14. TweetDeck

اگر چندین پروفایل توییتر را مدیریت می کنید، این ابزار کامل توییتر برای شماست. داشبورد آن ممکن است Hootsuite را به شما یادآوری کند، اما متفاوت است و فقط برای نیازهای توییتر شما سفارشی شده است.

15. Crowdfire

Crowdfire یک برنامه جالب است. این طراحی شده است تا ضمن افزایش تعامل اجتماعی، به ترافیک وب سایت و صفحات فرود شما کمک کند. آنها ادعا می کنند که یک ‘مسافر بازاریابی فوق العاده هوشمند’ است و کار مطلوبی را انجام می دهد که مطابق این ادعا است. Crowdfire توصیه هایی را برای بهبود استراتژی رسانه های اجتماعی شما ارائه می دهد.