با وجود وضعیت بازاریابی محتوا، سئو همچنان یکی از مهم ترین عوامل در افزایش رتبه سایت در گوگل است. طبق بررسی Hubshout از آژانس های بازاریابی دیجیتال کوچک و متوسط​​، 32 درصد آژانس ها گزارش داده اند که سئو به عنوان یک سرویس بیشترین درآمد را برای آن ها به همراه دارد.

افزایش رتبه سایت

سئو با پیشرفت فناوری و موتورهای جستجو همچنان الگوریتم های خود را تکامل می بخشد و تطبیق می دهد. این بدان معنی است که شما نمی توانید از ارزش چشمگیر سئو در سایت خود چشم پوشی کنید.
به عبارت دیگر، اگر استراتژی های کلیدی SEO را از دست ندهید، می توانید برای کسب و کارتان درآمد جدی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله چگونه متخصص سئو شویم مراجعه کنید.

3 ایده زیر را برای افزایش بهبود کسب و کار سایت و رتبه سایت خود به کار ببرید.

1. با فشرده سازی تصاویر سرعت صفحه را افزایش دهید

تصاویر یکی از بزرگترین مواردی است که باعث کاهش سرعت سایت می شود. در واقع، به طور متوسط، تصاویر 68٪ از کل وزن یک صفحه وب را تشکیل می دهند.

حتی بسیاری از مردم می دانند که سرعت صفحه یک عامل مهم در افزایش رتبه سایت است، اما وقتی صحبت از بهینه سازی می شود، اغلب از اندازه تصویر غافل می شود. زمانی که شما به عنوان مدیر یک سایت یا کاربری که مدام با سایت در ارتباط هستید، سایت را لود می کنید به دلیل وجود کش، صفحه و تصاویر موجود در آن به سرعت لود می شوند و شما متوجه کندی سایت نخواهید شد.

افزایش رتبه سایت

مشکل این کار زمانی مشخص می شود که، یک کاربر وارد سایت شما می شود اگر زمان لود شدن صفحه برای کاربر بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد صفحه را می بندد و از سایت شما خارج می شود. گوگل متوجه این مورد می شود که کاربران شما به محض ورود از سایت خارج می شوند و این مورد می تواند بر سئوی سایت شما تاثیر بدی داشته باشد.

سرعت صفحه خود را ارزیابی کنید

اگر تصاویر زمان بارگذاری تان را کند می کند، حتی یک ثانیه می تواند کاربران را ناامید کند و رتبه سایت شما را در گوگل کاهش دهد. برای بهبود بارگذاری و افزایش رضایت کاربر و میزان نگه داشتن کاربر در سایت، ابتدا باید سرعت صفحه خود را ارزیابی کرده و سپس اندازه تصاویر را تغییر دهید.

تصاویر بزرگ را فشرده سازی کنید


ابزارهای رایگان زیادی وجود دارد که می توانید برای تست سرعت صفحه خود استفاده کنید. ابزار PageSpeed ​​Insights Google نه تنها برای اندازه گیری زمان بارگیری برای موبایل و دسکتاپ بلکه برای شناسایی دلایل تاخیر در سرعت، از جمله تصاویر فوق العاده است.

هنگامی که سرعت صفحه خود را ارزیابی کردید، مرحله بعدی تجزیه و تحلیل اینکه چه عناصری باعث کاهش سرعت صفحه شما می شوند. اندازه های بزرگ تصویر معمولاً یک عامل اصلی در کند کردن وب سایت ها است.
به یاد داشته باشید: تصاویر کوچکتر = سرعت صفحه سریعتر.

کوچک کردن سایز تصویر


اگر از Photoshop ،Lightroom یا یک ابزار مشابه استفاده می کنید، مطمئن شوید که تصاویر شما دارای 1.500 پیکسل عرض یا کمتر هستند. نکته مهم در اینجا، تعادل کیفیت تصویر با اندازه پرونده است. هدف استفاده از کوچکترین اندازه ممکن در ضمن حفظ کیفیت تصویر قابل قبول است.

افزایش رتبه سایت


چندین نوع فایل تصویری برای استفاده وجود دارد، اما رایج ترین آن ها JPG و PNG است. TinyPNG به شما امکان می دهد تا حداکثر 20 تصویر PNG یا JPG را به صورت رایگان تغییر اندازه دهید. به سادگی پرونده های خود را روی صفحه بکشید و رها کنید و ایت سایت کار فشرده سازی را برای شما انجام می دهد.

2. بهبود CTR با گوگل سرچ کنسول

افزایش CTR به معنای رتبه بندی بهتر، ترافیک بیشتر و افزایش آگاهی از برند است. برای افزایش CTR، از سرچ کنسول گوگل استفاده کنید تا مراحل بعدی را راهنمایی کند. در حالی که CTR یک عامل رتبه بندی اثبات شده نیست، بهبود CTR شما به افزایش رتبه بندی شما کمک می کند.

صفحات کم بازدید را به روز کنید


قبل از اینکه صفحاتی را که باید بروز رسانی کنید مشخص کنید، باید یک CTR پایه را بدست آورید. برای پیدا کردن این موضوع، به Google Search Console > Status > Performance وارد شوید.

افزایش رتبه سایت

در مثال بالا، میانگین نرخ کلیک 5.6٪ است. اکنون که این میانگین را دارید، می توانید کشف کنید که چه محتوایی نیاز به بروزرسانی دارد.

در همان گزارش در سرچ کنسول گوگل، اطمینان حاصل کنید که Total Clicks ,Total Impressions و Average CTR بررسی شده اند. و سپس رو گزینه pages کلیک کنید.

گوگل سرچ کنسول

در اینجا باید لیستی از صفحات برتر و پر بازدید داشته باشید.

برای کشف صفحاتی که باید به روز شوند، روی دکمه فلش کلیک کنید تا CTR را بزنید. شما باید لیستی از صفحات کم بازدید خود داشته باشید.

در مرحله بعد، به صفحات کم بازدید خود بروید تا صفحاتی که در گوگل بازدید بالایی داشته اند (impressions= دیده شدن در گوگل) اما کلیک (clicks) آن ها کم است را پیدا کنید.

این نتایج به شما صفحاتی را نشان می دهد که درنتایج گوگل (SERP) نشان داده می شوند، اما بر روی این صفحات کلیک نمی کنند.

افزایش رتبه سایت

3- محتوای خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنید

تصاویر تنها مواردی نیستند که می توانند باعث افزایش رتبه سایت شوند.

با پیشرفت Siri، Google Assistant و سایر سیستم های هوشمند هوش مصنوعی، جستجوی صوتی به طور فزاینده ای در بین کاربران تلفن همراه رایج شده است. در حقیقت، تقریباً 40٪ از بزرگسالان آنلاین حداقل یک بار در روز از جستجوی صوتی استفاده می کنند.

افزایش رتبه سایت


برخی تخمین ها برای جستجو صوتی بیش از یک میلیارد پرس و جو در ماه است و بیش از 50 میلیون دستگاه فعال شده با صدا از ژانویه سال 2018 در حال گردش بودند.

این تغییر در نحوه استفاده و تعامل کاربران با موتورهای جستجو به ناچار روی تاکتیک های سئو تأثیر می گذارد. خوشبختانه، در حال حاضر، اکثر استراتژی های SEO نیز در بهینه سازی جستجوی صوتی کاربرد دارد اما همه استراتژی ها این قابلیت را ندارند.
اگر می خواهید جلوتر از سایر رقبای خود بمانید، بهینه سازی جستجوی صوتی یک ضرورت است.

موتورهای جستجو چگونه نتایج جستجوی صوتی را رتبه بندی می کنند؟

افزایش رتبه سایت

اولین مکانی که برای پاسخ به این سؤال جستجو می کنید، گوگل است. برای درک چگونگی و بهینه سازی، باید درک کنید که Google در چه رتبه ای قرار دارد. به طور معمول، نتایج جستجوی صوتی Google تمایل به پاسخ های مختصر دارند.
شما می توانید در دستورالعمل های جستجوی صوتی گوگل مشاهده کنید که تأکید بر این دارد که محتوا تا چه اندازه نیاز کاربر را برآورده می کند و اینکه آیا این کار را با واضح و مختصر انجام می دهد یا خیر؟
این دو هدف با عنوان “نیازهای برآورده” و “کیفیت گفتار” تعریف شده اند.

نتیجه گیری


از آنجا که SEO تأثیر قابل توجهی در درآمد کسب و کار دارد، بازاریاب های دیجیتال نمی توانند از هیچ راهکاری که ارزش افزوده SEO را اضافه کند چشم پوشی کنند.
اندازه تصاویر را برای افزایش سرعت صفحه بهینه کنید. اندازه آن ها را در صورت لزوم تغییر دهید.
نام فایل های توصیفی را به تصاویر خود اضافه کنید تا Google نیز آن ها را برای کلمات کلیدی در رتبه بندی قرار دهد.
برای ساختن ارزش رتبه خود از نوشته های بدون لینک استفاده کنید.
در آخر حتماً سایت خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنید.
شاید این موارد ساده یا کم اهمیت به نظر برسند، اما ارزش ترکیبی آن ها می تواند تأثیر عمیقی بر رتبه بندی کلی شما بگذارد.

منبع:neil patel