احتمال این است که شما برای دستیابی به اهداف بازاریابی آنلاین خود از استراتژی های مختلف بازاریابی محتوا گرفته تا استراتژی های رسانه های اجتماعی و البته استفاده از سئو، چندین استراتژی مختلف بازاریابی ورودی را اجرا می کنید. اما آیا می دانید این استراتژی ها چگونه عمل می کنند؟ برای اطمینان از دستیابی به اهداف خود و اطمینان از عدم اتلاف منابع در تلاش هایی که موثر نیستند، باید آن ها را پیگیری کنید. domain authority امتیازی است که باید مراقب آن باشید تا در مورد عملکرد سایت خود ایده کلی داشته باشید. با این حال برای ارزیابی دقیق تر سایت خود، می خواهید عملکرد هر صفحه را ببینید. این کار را می توانید با بررسی اعتبار صفحه در هر یک از صفحات وب خود انجام دهید که یکی دیگر از سیستم های رتبه بندی توسعه یافته توسط Moz است و به کمک آن در صورت نیاز می توانید اعتبار صفحه های خود را افزایش دهید.

آنچه باید درباره اعتبار صفحه بدانید!

اعتبار صفحه

بررسی اعتبار هر یک از صفحات وب شما می تواند برای تعیین اینکه آیا برخی از استراتژی های بازاریابی ورودی کار می کنند یا خیر، بسیار مفید است.

به عنوان مثال اگر یکی از صفحات وبلاگ شما از اعتبار صفحه پایینی برخوردار است، پس می دانید که چیزی در این مورد وجود دارد که ممکن است به رتبه بندی آن آسیب برساند.

سپس می توانید آن صفحه را با سایر صفحات وبلاگ مقایسه کنید که موفق به کسب رتبه بالاتری در اعتبار صفحه شده اند تا بفهمید چه چیزی باید تغییر کند و اینکه در آینده چه کاری باید انجام ندهید.

نحوه کار با اعتبار صفحه

از ده ها فاکتور مختلف رتبه بندی برای تعیین امتیاز استفاده می کند. شایان ذکر است که اعتبار صفحه از مقیاس لگاریتمی استفاده می کند، به این معنی که افزایش نمره خود از 20 به 30 بسیار آسان تر از افزایش نمره شما از 70 به 80 است.

ممکن است بپرسید چگونه می توانید اعتبار صفحه را بررسی کنید؟

به سادگی لینک مورد نظر خود را در Moz Open Site Explorer رها کنید و به شما لیستی از آمار از جمله اعتبار صفحه می دهند.

به خاطر داشته باشید که اعتبار صفحه رتبه ای است که پیش بینی می کند صفحه شما تا چه حد ممکن است دقیق تر رتبه بندی شود. این بدان معنی است که از نظر فنی 100 درصد دقیق نیست، اما به شما ایده بسیار خوبی از نحوه عملکرد صفحه تان می دهد.

برخی از فاکتور های مورد استفاده در اعتبار صفحه شامل موارد زیر است:

 • MozRank: معیاری است که توسط Moz طراحی شده و قدرت لینک های خارجی بدست آمده توسط سایت شما را رتبه گذاری می کند.
 • MozTrust: همچنین به لینک هایی که سایت شما به دست آورده است مربوط می شود. تفاوت اصلی بین معیار MozTrust و معیار MozRank در این است که MozTrust میزان ارتباط یک سایت با سایت های معتبر را که شامل سایت های آموزشی و دولتی است اندازه گیری می کند. اگر لینک هایی را از سایت های آموزشی و یا دولتی بدست آورده اید، به سایت شما مشروعیت بیشتری می بخشد که به افزایش رتبه MozTrust شما کمک می کند که مانند MozRank از مقیاس یک تا ده استفاده می کند.
 • سیگنال های اجتماعی: گوگل محتوای خوب را بیش از هر چیز دیگری ارزیابی می کند. اگر محتوا خوب باشد، احتمالاً آن ها می توانند سایت را با رتبه بالاتری در صفحه نتایج موتور جستجو خود ارائه دهند. اما دقیقاً چگونه می توانند محتوای خوب را تشخیص دهند؟ یکی از موثر ترین راه ها از طریق سیگنال های اجتماعی است. یک سیگنال اجتماعی زمانی را تعیین می کند که محتوای یک صفحه از طریق رسانه های اجتماعی در مورد آن نظر داده شده، به اشتراک گذاشته شده یا مورد پسند واقع شده باشد. این کیفیت محتوا را نشان می دهد به این دلیل که محتوای ضعیف به ندرت به اشتراک گذاشته یا پسندیده می شود.

3 راه برای افزایش اعتبار صفحه

اکنون که می دانید اعتبار صفحه چیست و Moz از چه عواملی برای تعیین رتبه بندی یک صفحه استفاده می کند، احتمالاً کمی کنجکاو شده اید که چگونه می توانید اعتبار صفحه را افزایش دهید.

هرچه رتبه اعتبار صفحات شما بالاتر باشد، احتمالاً رتبه بالاتری در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل دارید.

در زیر سه روش موثر برای افزایش اعتبار صفحه آورده شده است:

1. محتوای تازه ایجاد کنید

ایجاد محتوای تازه

محتوای خوب و تازه بهترین راه برای اطمینان از یک امتیاز خوب برای افزایش اعتبار صفحه است. همانطور که قبلا ذکر شد، همه چیز با محتوای خوب شروع می شود .

شما باید محتوای با کیفیت بالا و مرتبط با نام تجاری خود ایجاد کنید و باید محتوای جدید را به طور منظم ارسال کنید. هرچه محتوای شما بهتر باشد احتمال به اشتراک گذاشته شدن، کامنت و لایک توسط خوانندگان بیشتر است و لینک های دیگر سایت ها به صفحه شما بیشتر می شود.

از آنجا که هر دوی این عوامل به شدت بر اعتبار صفحه شما تاثیر دارد، شما باید توجه خود را در ایجاد محتوا نشان دهید. در زیر چند نکته برای کمک به شما در ایجاد محتوای تازه و با کیفیت بالا آورده شده است:

 • از جالب بودن مطالب خود اطمینان حاصل کنید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مشاغل مرتکب می شوند، نوشتن مطالبی است که هیچ محتوای جالبی ندارند. آن ها فقط به سئو اهمیت می دهند و فکر می کنند که هر کاری انجام می شود، به شرطی که بتوانند چند کلمه کلیدی را در آنجا قرار دهند. مسئله این است که آن ها اشتباه عمل می کنند. اگر محتوای شما جالب نیست، هیچ سیگنال اجتماعی کسب نخواهید کرد. هیچ کس قرار نیست محتوای غیر جالب را دوست داشته باشد، به اشتراک بگذارد یا در مورد آن نظر دهد و مطمئناً از این طریق لینکی کسب نخواهید کرد.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما بر این اساس گسترش یافته است. شما یک موضوع عالی دارید و نوشتن محتوای عالی را کنار می گذارید. اما چگونه می توانید مطمئن باشید که زیرمجموعه هایی که در محتوای خود قرار داده اید خوب هستند؟ چگونه می توانید بفهمید که خوانندگان هنگام جستجوی موضوع به چه اطلاعات تکمیلی دیگری نیاز دارند؟ شما باید از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید. کلمات کلیدی مرتبط کلمات یا عباراتی هستند که ارتباط نزدیکی با موضوع انتخابی شما دارند، همانطور که توسط موتورهای جستجو مرتبط است و آنچه افراد جستجو می کنند را کنترل می کنند.
 • حتماً مرتباً مطالب خود را به روز کنید. محتوای تازه مهم است و گوگل به منظور دستیابی بهتر به سوالات کاربر به دنبال محتوایی به روز و مرتبط است. برای بروز نگه داشتن مطالب خود، باید مرتباً سایت خود را با محتوای کاملاً جدید به روز کنید. اگر تمام محتوای شما قدیمی باشد، در نهایت به رتبه اعتبار صفحه شما آسیب می رساند.
 • مطمئن شوید که محتوای شما مفید و مرتبط است. صرفاً جالب بودن محتوای شما به معنای مفید و مرتبط بودن آن نیست. به این دلیل است که ممکن است شما برای مخاطب اشتباهی می نویسید. اطمینان حاصل کنید محتوایی که ایجاد می کنید برای مخاطبان هدف شما آموزنده یا مفید است .
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما آسان خوانده می شود. شما ممکن است بهترین محتوا را در اینترنت تولید کنید، اما اگر خواندن آن دشوار باشد هیچ کس نمی خواهد آن را بخواند و اگر کسی آن را نمی خواند، با سیگنال های اجتماعی و لینک های خارجی خداحافظی کنید. چگونه می توان مطالب خود را راحت تر خواند؟ با تقسیم بندی آن به پاراگراف های کوچکتر با هدرهای مختلف و همچنین استفاده از Bullets گذاری و اعداد برای ارائه اطلاعات مهم. استفاده از تصاویر بصری، مانند اینفوگرافیک یا تصاویر، برای شکستن یکنواختی متن نیز ایده خوبی است.

2. لینک های خارجی را بدست آورید.

گرفتن لینک خارجی

لینک های خارجی به دلایل مختلف مهم هستند.

به عنوان مثال اگر وب سایتی در مقاله ای لینک خود را به یکی از پست های وبلاگ شما ارسال کند، برند تجاری شما در معرض نمایش مخاطبان وی خواهند گرفت که می تواند به ایجاد ترافیک وب بیشتر به سایت شما نیز کمک کند.

بدیهی است که هرچه کیفیت سایت در لینک به صفحات شما بیشتر باشد، بازدید از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود. علاوه بر این، لینک های خارجی از سایت های با کیفیت بالا به عنوان یک شاخص قوی برای کیفیت در نظر گرفته می شوند، چیزی که گوگل فوق العاده مهم می داند.

بنابراین چگونه می توانید لینک های خارجی کسب کنید؟

اول از همه محتوا باید خوب باشد. بدون محتوای خوب شما در یک نبرد سخت قرار دارید.

ثانیا محتوای خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. هرچه سیگنال های اجتماعی بیشتری داشته باشید، محتوای شما بیشتر در معرض دید قرار می گیرد، به این معنی است که سایت های دیگر شانس بیشتری برای مواجهه با آن دارند.

ثالثاً شما باید در پست های وبلاگ خود به سایر سایت های دارای اعتبار لینک دهید. این سایت ها این واقعیت را که شما برای آن ها ترافیک ارسال می کنید، یادداشت می کنند و اغلب با لینک به سایت خود نیز مورد پسند شما قرار می گیرند.

آخرین و نه مهمترین، نوشتن وبلاگ های مهمان برای سایت های دیگر در صنعت خود یک روش خوب برای به دست آوردن لینک های خارجی است و همچنین ایجاد نام تجاری برای راه اندازی.

همچنین غیر از لینک های خارجی، تقویت لینک داخلی نیز می تواند به بهبود صفحه کمک کند.

به غیر از تلاش فعالانه برای بدست آوردن بک لینک خوب، شما همچنین باید به از بین بردن لینک های نادرست اقدام کنید.

برای انجام ممیزی لینک، کافیست Google Search Console خود را باز کرده و روی برگه لینک کلیک کنید.

مراقب وب سایت های سایه دار از صنایع مشکوک (هک و …)، لینک ها با متن anchor غیر مرتبط یا تعداد غیر طبیعی لینک هایی از یک دامنه باشید که به شما نشان می دهد.

هنگامی که این پیوندهای مشکوک را شناسایی کردید، سپس می توانید از ابزار Disavow Google برای ثبت درخواست حذف آن پیوندها از نمایه پیوند خود استفاده کنید.

3. از تصاویر استفاده کنید

باور کنید یا نه، اما استفاده از تصاویر می تواند تأثیر زیادی بر صفحه شما بگذارد. استفاده از تصاویر خصوصاً تصاویری که دارای محتوای اصلی هستند می تواند مزایای زیادی را برای صفحه شما به همراه داشته باشد.

موارد زیر چند مزیت استفاده از تصاویر در سراسر محتوای شما است:

 • تصاویر باعث خوانایی بیشتر مطالب می شوند. خواندن محتوای نوشته شده گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد زیرا خواندن پاراگراف های طولانی برای خوانندگان شما طاقت فرسا هستند. تصاویر مفید هستند زیرا به شما امکان می دهند متن خود را با یک جلوه بصری تجزیه کنید. علاوه بر این اسکن مطالب شما را برای خوانندگان بسیار آسان می کند. یک خواننده باید بتواند صفحه شما را به سرعت اسکن کرده و از آنچه در مورد آن است ایده خوبی بگیرد. تصویری که با متن شما مرتبط باشد زمینه ای برای موضوع محتوای شما فراهم می کند.
 • تصاویر به اشتراک گذاشته می شوند. به احتمال زیاد افراد نسبت به محتوای نوشته شده محتوای بصری خود را به اشتراک می گذارند. علاوه بر این هنگامی که لینکی به محتوای خود در صفحات رسانه های اجتماعی خود می فرستید، تصویر همراه باعث برجسته شدن پست برای دنبال کنندگان شما می شود و همچنین به ترسیم آن ها به محتوای شما کمک می کند و احتمال اینکه آن ها لینک صفحه شما را برای خواندن مطالب دنبال کنند، بیشتر می شود.
 • تصاویر می توانند سئو را بهبود بخشند. گوگل از استفاده از تصاویر برای تکمیل محتوای نوشته شده قدردانی می کند. با این حال گوگل نمی تواند شناسایی کند که از تصاویر چه استفاده می کنید مگر اینکه از متن توصیفی ALT استفاده کنید تا به گوگل بگویید آن ها چه هستند. اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی قوی مرتبط با سئو در متن ALT استفاده می کنید تا تصاویر شما در موتور جستجوی گوگل پیدا شود، در نتیجه توانایی آن صفحه را برای ایجاد ترافیک بیشتر بهبود می بخشد.

نتیجه

اهداف بازاریابی شما هرچه که باشد برای دستیابی به این اهداف باید بازدید سایت خود را افزایش دهید. اگرچه اعتبار صفحه شاخص خوبی برای کیفیت یک صفحه است، اما جایگزینی برای رتبه بندی گوگل یا معیارهایی نیست که گوگل برای رتبه بندی صفحه وب شما در نظر می گیرد. به دلیل عدم وجود شاخص بهتر، می توانید رتبه اعتبار صفحه خود را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را افزایش دهید تا از رقبای خود عقب نمانید.

به اعتبار صفحه خود توجه کنید و آنچه را که می توانید برای آن انجام دهید تا امتیاز را در صورت پایین آمدن افزایش دهید که این موضوع به شما کمک می کند صفحات وب خود را در موقعیت بهتری قرار دهید تا در SERP (صفحه نتیجه موتور جستجو) رتبه بهتری داشته باشید.