با بررسی هزاران کسب و کار را در مورد چگونگی اجرای بازاریابی دیجیتال و پس از سالها تحقیق، تجربه و یادگیری راهای سخت، چهار عامل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ را در اختیار شما قرار می دهیم.

آیا آماده هستید؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

1. درک منافع مرکب

درک منافع مرکب از عوامل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

آلبرت انیشتین گفته است: “سود مرکب، هشتمین عجایب جهان است” (یا چیزی شبیه به آن) و در حالی که اغلب برای امور مالی و پول اعمال می شود، به همان اندازه برای بازاریابی نیز قابل استفاده است.

این کارهای کوچک است که با گذشت زمان انجام شده و تفاوت زیادی ایجاد می کنند و این یک درس اصلی است که همه دیجیتال مارکترها باید روی آن تمرکز کنند. سوال این نیست که “چگونه 20٪ رشد داشته باشیم؟”، سوال این است که “چگونه با 2٪ در اینجا و 3٪ در آنجا ترکیبی بدست آوریم؟”

برای مثال از امروز هر ماه 100 ویجت (ابزارک) می فروشیم:

عملکرد فروش / بازاریابیرشد فروش
4% مردم بیشتری درمورد تجارت شما اطلاعات پیدا می کنند4%4%
نرخ تبدیل وب سایت شما 3% بیشتر می شود3%7%
پرورش مشتری 4% بیشتر می شود4%11%
فروش تیمی 5% بهتر می شود5%16%
فروش به مشتری های موجود 3% بهتر می شود3%20%

همانطور که می بینید، با پیشرفت های کوچک در همه جنبه های بازاریابی تان، 20 درصد درآمد بیشتر به دست خواهید آورد. مطمئناً، هر شغلی، مشتری متفاوتی را دنبال می کند، اما تمرکز بر روی بردهای کوچکی است که باعث رشد بیشتر می شوند.

2. هارمونی همه چیز است

با هارمونی و ریتم، در مورد انجام کارها صحبت می کنیم. این یک عادت ریشه دار برای تجارت می شود که بارها و بارها تکرار می شود.

بنابراین، وقتی می گوییم “هارمونی” در واقع به چه چیزی اشاره می کنیم؟

ما همیشه وظایف خود را انجام می دهیم. به معنی این است که هر هفته آن مقاله وبلاگ را تولید کنید، هر ماه ویدئو مورد نظر را فیلمبرداری کنید، هر دو هفته یکبار تبلیغات گوگل خود را بهینه کنید و EDM را هر ماه ارسال کنید.
ما هر روز حاضر می شویم. این به معنای برقراری ارتباط با مشتریان، برقراری ارتباط با رهبران و ارتباط با جامعه گسترده تر است.
ما هر روز با همان پیام ها ارتباط برقرار می کنیم. این به معنای برقراری ارتباط با همان اطلاعات و ایده های مشابه است. مردم شما نیستید؛ 10-20 سال طول می کشد تا بدانید آن ها چه می دانند. زمان بیشتری طول می کشد تا مخاطبان تان آنچه را که می دانید یاد بگیرند، بنابراین با همان پیام ها و ریتم صحیح به آن ها همه چیز را نشان دهید.

3. شما باید “چرا” خود را به بازار عرضه کنید

مردم کاری را که شما انجام می دهید نمی خرند، مردم دلیل این کار را می خرند.

سیمون سینک
شناختن "چرا" کسب و کار از عوامل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

آنچه مشتری ها می خرند ویژگی ها، مزایا و محصولات یا خدمات شما نیستند. آنچه می خرند تغییراتی است که می خواهید در جهان ایجاد کنید، رشد ، پیشرفت ها – تغییری که تجارت شما در بهبود زندگی مشتری شما ایجاد می کند. توجه به “چرا” کسب و کار خود یکی از عوامل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ است.

در اینجا 3 روش برای درک واقعی دلیل شما وجود دارد:

  1. از “چرا” استفاده کنید تا به کار خود فکر کنید

آیا “چرا” شرکت خود را می دانید؟ (و این برای کسب درآمد نیست.) به هدف اصلی تجارت خود فکر کنید و سپس به نحوه بازاریابی محصولات یا خدمات خود فکر کنید. آیا با هم در یک راستا هستند؟

  1. “چرا” را در نوشتن متن خود بگنجانید

دفعه بعدی که مشغول نوشتن پست وبلاگ یا ایجاد صفحه فرود هستید، با نوشتن “چرا” شروع کنید.

3- مشخصات مشتری خود را دوباره تعریف کنید

این مشخص کننده نوع مشتری ایده آل برای شماست. این درمورد مکان آن ها، کارهایی که انجام می دهند، ارزشهای اصلی آن ها چیست و چه چیزی آن ها را به سمت خرید محصولات شما و بازگرداندن محصولات بیشتر سوق می دهند است.

4. کسی که بیشترین ارزش را اضافه می کند

ایجاد ارزش در کسب و کار از عوامل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ است

مشتری براساس میزان “ارزش ادراک شده” ای که قرار است دریافت کند، انتخاب می کند که از چه کسی خریداری کند. این مبادله یک دارایی با دارایی دیگر است. در این حالت، مبادله پول با نوعی ارزش است و من می خواهم کالا یا خدماتی را انتخاب کنم که بیشترین ارزش را به زندگی من اضافه کند.

کسب و کارتان نیاز دارد تا تمرکز بیشتری بر روی آن داشته باشید تا ارزش بیشتری به آن اضافه کنید. از هر کاری که این ارزش را اضافه نمی کند، خلاص شوید. به همین دلیل تمرکز نامیده می شود.

در اینجا چند روش برای افزودن ارزش بیشتر آورده شده است:

چیزهایی را مجانی بدهید! این کار ارزش بسیاری دارد که به مشتریان خود عرضه می کنید.
پرورش محتوایی عالی که ارزش افزوده ای به مشتری می دهد.
به طور مداوم ارزش های بیشتری به مشتریان موجود خود اضافه کنید تا به طور مادام العمر مشتری شما شوند.

با پایبند شدن به این 4 عامل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ و استفاده از آن ها در کسب و کار خود، رشد چشمگیری را مشاهده خواهید کرد، مهم این است که در به کارگیری آن ها تداوم داشته باشید.

10 مورد از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای تجارت الکترونیکی

منبع: DIGITAL AGENCY NETWORK