برند هایی که از محتوای ویدئویی در فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب استفاده می کنند، موفقیت خود را مشاهده می کنند. در حقیقت امروزه محتوای تصویری بسیار بیشتر نسبت به گذشته محبوب شده است و محتوای ویدیویی از این قاعده مستثنی نیست. ما در گذشته در رابطه با ماهیت ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی نکاتی را عنوان کردیم اما در ادامه نکاتی مهم در مورد بهبود استراتژی بازاریابی ویدیویی را ارائه می دهیم.

گزارشات به دست آمده نشان می دهد ویدیو مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​به ویژه در دوران COVID-19 یک استراتزی برنده بوده است.

یک مطالعه جدید در مورد رفتار بازاریابان مشاغل کوچک، نشان از افزایش تمرکز بر بازاریابی ویدیویی و همچنین استفاده از فیلم برای بالا بردن سطح جستجو دارد.

طبق این مطالعه 64٪ پاسخ دادند كه فیلم مؤثر ترین نوع محتوای بازاریابی آنلاین است و تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان موافق بودند که برای رشد شغل خود باید فیلم بسازند.

این مطالعه که توسط Promo.com انجام شده است، بیش از 500 بازاریاب و صاحبان مشاغل کوچک را از سراسر جهان بررسی کرده است.

در زیر آمار ها و حقایقی در رابطه با استراتژی بازاریابی ویدیویی بیشتری مطابق گزارش روند بازاریابی مشاغل کوچک Promo ارائه شده است:

 • 70٪ SMB ها فیلم ها را در اینستاگرام و فیس بوک استوری می کنند.
 • 62٪ از پاسخ دهندگان حداکثر 5 فیلم در هر ماه ایجاد می کنند.
 • 76٪ کمتر از 20 دقیقه برای ایجاد یک فیلم صرف می کنند و 49٪ می توانند در کمتر از 10 دقیقه بسازند.
 • 59٪ از پاسخ دهندگان عکس ها و فیلم ها را ذخیره می کنند.
 • اکثریت (39٪) عکس ها را از مکان هایی مانند Unsplash یا سایر منابع رایگان تهیه می کنند.
 • 41٪ از SMB ها برای تبلیغ فیلم های خود ماهانه 500 دلار هزینه می کنند.
 • 30٪ از پاسخ دهندگان هفته ای یک بار فیلم ارسال می کنند و 26٪ یک بار در هر ماه ارسال می کنند.

اکنون که وضعیت ویدیو مارکتینگ را می دانیم، بیایید چند نکته را برای کمک به شما در پیشبرد استراتژی بازاریابی ویدیویی بررسی کنیم.

1. ایجاد یک استراتژی برنامه نویسی

یک نکته از گوگل این است که “هنگام آپلود، یک برنامه انتشار منظم برای فیلم های خود ایجاد کنید تا بینندگان را به تماشای مجموعه فیلم ها ترغیب کنید. شما حتی می توانید برای زمان انتشار برنامه ریزی کنید. “

یکی از تمایلات مشاغل کوچک در حال رشد، تمرکز شدید در بازاریابی آنلاین است.

مطابق مطالعه Promo حدود 77% از بازاریابان مورد بررسی با این گفته موافق هستند، “فیلم ها بخش مهمی از بازاریابی آنلاین هستند.”

محتوای ویدیویی، بهترین تولیدات ما در بازاریابی است. ما در promo.com سرمایه گذاری کرده ایم تا به تیم تولید محتوا کمک کنیم تا زمان تولید را کاهش داده و کیفیت و خلاقیت را از دست ندهد.

استراتژی بازاریابی ویدیویی

2. بازی Nice & Do No Harm را انجام دهید

هنگام استفاده از فیلم در مواقع نامشخص بحران مانند بیماری همه گیر کرونا، Jarboe نکات زیر را برای روابط عمومی مثبت پیشنهاد می کند.

 • فیلم های مفیدی مانند فیلم های “چگونه…” ایجاد کنید. سر آشپز ها از سراسر جهان وقت آزاد خود را سپری کردند و برای ماندن در دید مخاطبان خود شروع به ساخت فیلم های مفید آشپزی کردند.
 • محو نشوید، اکنون زمان آن است که با مخاطبان خود از راه های مختلف ارتباط برقرار کنید.
 • پشت صحنه تیم کاری در خانه خود را به اشتراک بگذارید.

3. کاربران را با تکنیک های بازاریابی ویدیویی حفظ کنید

زمان مشاهده یا مدت زمانی که بیننده ویدیویی را تماشا کرده است، مهمترین عامل الگوریتم یوتیوب است. بنابراین محتوای فوق العاده بی نظیر، قانع کننده و سرگرم کننده یا آموزنده ایجاد کنید.

اما سعی کنید فیلم هایی بسازید که بیشتر از چهار دقیقه و سی ثانیه باشد، اما کوتاه تر از 16 دقیقه هم باشد.

طبق گفته های الکسا سایت یوتیوب و آمازون به ترتیب رتبه 2 و 3 را در ایالات متحده کسب کرده اند و بعد از گوگل قرار دارند.

شما بدون درک اهمیت فیلم نمی توانید در بازاریابی موفق باشید، اما هنوز هم آن ها را تحت الشعاع قرار می دهید.

64٪ از پاسخ دهندگان گفتند كه فیلم اولین و موثر ترین منبع برای آن هاست و تنها 24٪ اثربخشی آن ها برای عکس ها است. این کار می تواند به ادامه مسیر و روند استراتژی بازاریابی ویدیویی کمک کند.

4. تحت تأثیر فیلم: گوگل

بعد از اینکه ژیلت بهترین فیلم اخیر خود را منتشر کرد، نشان داد که یک مرد می تواند آگهی ویدیویی داشته باشد، طی 90 روز آمار جسجتوی ژیلت در گوگل ترندز افزایش یافت و در بالاترین سطح از سال 2004 قرار گرفت.

فیلم تأثیرگذار می تواند به طور مستقیم بر نتایج جستجوی یک برند تأثیر بگذارد و ما می توانیم انتظار داشته باشیم که شاهد تعداد بیشتری از آن باشیم.

استراتژی ویدیو مارکتینگ

5. یک ویرایشگر مؤثر باشید

Jarboe گفت: “یک فیلم دلپذیر ایجاد کنید و سپس از تکنیک های برنامه نویسی، برند سازی و بسته بندی برای حفظ و جلب علاقه در طول فیلم استفاده کنید.”

یافته ها طبق مطالعه نشان می دهد که SMB ها می دانند که فیلم مهم است و می دانند ارتباط مستقیمی بین جستجو و فیلم وجود دارد، بنابراین همه قصد دارند منابع دیگری را در سال 2020 اختصاص دهند.

6. فیلم های برند تجاری ایجاد کنید که تاثیر مستقیم در تبدیل دارند

بیایید نگاهی به برخی از دستور العمل های متخصصان در ساخت یک فیلم با برند تجاری که تاثیر مستقیمی در نرخ تبدیل دارد، بیاندازیم.

Matt Johnston مدیرعامل و بنیان گذار راهنمای اجتماعی، یک آژانس بازاریابی ویدیویی را اداره می کند و این هفت نکته را قبل از پخش ویدیو ها در نظر می گیرد.

 1. این فیلم ها در مورد شما نیست، بلکه در مورد انچه که مخاطب شما نیاز دارد، است.
 2. فیلم ها نباید خود خواهانه باشد، بلکه باید از از خودگذشتگی برخوردار باشد.
 3. این ویدیو ها باید برای افرادی که آن را تماشا می کنند دارای ارزش باشد.
 4. همدلی پیروز خواهد شد.
 5. “ستاره شمالی” خود را بشناسید، به چه کسی می توانید کمک کنید، چرا می توانید کمک کنید، چگونه می توانید کمک کنید.
 6. هدف ایجاد ارتباط بین انسان های موجود در برند شما و انسان های دارای پتانسیل در مخاطب / مشتریان احتمالی است.
 7. آسیب پذیری را در خود بیابید و با شجاعت برای به اشتراک گذاشتن آن با جهان قدم به قدم بگذارید.