Neil Patel که از چهره های آشنای سئو و بهینه سازی در فضای مجازی است، دستورالعمل های مفیدی را برای سئو فروشگاه های اینترنتی آماده کرده است که ما در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت و ترجمه ای از مقاله اصلی این فرد تاثیر گذار، به شما ارائه خواهیم داد.

استراتژی سئو فروشگاه اینترنتی

من در هفته گذشته برای خرید های روزانه خانه، کفش، کیف و مسواک برقی تصمیم گرفتم به فروشگاه های اینترنتی مختلفی سر بزنم و مثل بیشتر مردم اولین ایستگاه من Google است تا بتوانم با سرچ محصولات مورد نیازم فروشگاه های اینترنتی مختلف را پیدا کنم.

همچنین من مانند سایر خریداران اینترنتی، وقت و حوصله این را ندارم که بیشتر از یک یا دو صفحه اول نتایج جستجو را مرور کنم.

بنابراین این نکته را مد نظر بگیرید که اگر فروشگاه شما در نتایج جستجوی خریداران در حوزه خودتان قرار نمی گیرد، خریداران اینترنتی حتی از وجود فروشگاه شما آگاهی هم ندارند، چه رسد به اینکه آنها از فروشگاه آنلاین شما بازدید و خرید کنند.

برای اینکه خریداران بیشتری را جذب فروشگاه اینترنتی خود کنید، باید وب سایت خود را با سئو مناسب به رتبه های اول نتایج جستجوی گوگل ببرید تا در نتایج موتور جستجو رتبه خوبی در مقایسه با رقبای خود داشته باشید. این به شما کمک می کند تا ترافیک بازدید بیشتری را در سایت خود تجربه کنید.

این افزایش مشتری و ترافیک و بازدید سایت، ما را به سمت SEO سوق می دهد، سه حرفی که باعث جلب توجه بسیاری از افراد می شود.

در اینجا چند مورد از مهم ترین مواردی که می تواند به سئو وب سایت فروشگاهی شما کمک کند تا بتوانید در مقایسه با رقبای خود، بهترین عملکرد را داشته باشید و در صفحات اولیه گوگل در نتایج سرچ شوید را برای شما بیان می کنیم:

1) بهینه سازی کلمه کلیدی

یکی از عواملی که می تواند بر روی سئو فروشگاه اینترنتی تاثیر بگذارد، بهینه سازی کلمه کلیدی است. اگر می خواهید مشتریان از طریق جستجوی ارگانیک فروشگاه اینترنتی شما را پیدا کنند، باید کلمات کلیدی مناسبی را در صفحات خود داشته باشید تا بتوانید در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالایی داشته باشید.

تحقیق در مورد کلید واژه

اولین قدم شناسایی کلمات کلیدی مناسب برای داشتن رتبه بندی عالی در صفحه اصلی، صفحات محصول و پست های وبلاگ، در گوگل است. وقتی کلمات کلیدی را انتخاب می کنید، اهمیت کلمه کلیدی، حجم جستجوی آن و میزان سختی یا آسانی رتبه گرفتن با آن را در نظر بگیرید.

تحقیق در مورد کلید واژه

برای شروع، باید درک خوبی از شخصیت خریدار خود داشته باشید تا ببینید علایق یا سؤالات آنها در رابطه با محصولات شما چیست؟ می توانید در انجمن های اینترنتی که مرتبط با کسب و کار ایترنتی شما هستند، جستجو کنید تا ببینید که خریداران اصلی شما درمورد چه چیزی صحبت می کنند.

علاوه بر آن، Reddit و Quora مکان های خوبی برای تحقیق در مورد بحث ها و سؤالات مختلف در موضوعات مربوط به محصولات شما هستند.

مرحله بعدی شناسایی کلمات کلیدی دقیق مشتریان ایده آل شما است که ممکن است در جستجوهای خود استفاده کنند.

تحقیق درباره کلید واژه

کلیدواژه ها به سه دسته Single keywords ،Body keywords ،long-tail keywords تقسیم می شوند که در ادامه به طور کامل توضیح داده می شوند.

Body keywords ها عبارات 2 یا 3 کلمه ای هستند و در نتایج جستجو این نوع کلیدواژه ها بسیار مهم می باشند. Body keywords ها در مقایسه با سایر کلیدواژه ها و کلیدواژه های تک کلمه ای یا Single keywords خاص تر، گسترده تر و رقابتی تر می باشند.

long-tail keywords، کلید واژه هایی طولانی هستند که بیش از 4 کلمه می باشند و کاملا خاص می باشند. وقتی یک کلمه دو یا سه حرفی سرچ می کنیم در قسمت نتایج برای ما چند نمونه از این کلید واژه های طولانی (long-tail keyword) را نمایش داده می شود.

استراتژی های مهم سئو

بعد از مشخص کردن مجموعه اولیه کلمات کلیدی، می توانید لیست خود را با استفاده از Google Keyword Planner اعتبار سنجی و تصحیح کنید.

نکات مهم سئو

برنامه ریزی Google Keyword Planner، به شما این امکان را می دهد که ویژگی های کلمات کلیدی را ببینید و از حجم جستجو و روند جستجوی آن ها مطلع شوید.

جاسوسی از رقبا

اگر می خواهید در نتایج جستجو از رقبای خود پیشی بگیرید، باید کلمات کلیدی مورد نظر خود را بدانید. اگر رقبای شما به طور قابل توجهی بالاتر از شما باشند، می توانید در صفحه رقبای خود (Page Authority= PA) و (Domain Authority = DA) را جستجو کنید. بالا بودن این اعداد در سایت های رقیب، بدان معنی است که رقابت با آنها بر سر یک کلمه کلیدی سخت خواهد بود.

جاسوسی از رقبا در سئو سایت

در این حالت با جستجوی کلمه کلیدی دیگر، می توانید با آن ها رتبه خود را در مقایسه با رقبای خود بالا ببرید.

برای هر صفحه یک کلمه کلیدی تعیین کنید

بعد از اینکه کلمات کلیدی را برای رتبه بندی مشخص کردید، مرحله بعدی اختصاص آنها به هر یک از صفحات وب سایت شما است. بیشتر فروشگاه های آنلاین تعداد زیادی محصول دارند، بنابراین احتمالاً با بسیاری از صفحات محصول سر و کار دارید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که چند صفحه وب سایت دارای کلیدواژه های یکسان نباشند، زیرا آنها می توانند یکدیگر را در SERP ها خنثی کنند. در واقع بالا بردن رتبه سایت با مشکل مواجه می شود اگر دو صفحه دارای کلید واژه های یکسان باشند. برای سازماندهی تمام صفحات و کلمات کلیدی، بهتر است کلمه کلیدی هر صفحه را جداگانه تعیین کنید تا مطمئن شوید آنها با یکدیگر یکسان نیستند.

 برای هر صفحه یک کلمه کلیدی تعیین کنید

2) سئو On-page

سئو On-page به شما کمک می کند تا ترافیکی هدفمند را به سمت وب سایت خود هدایت کنید و بازدید کنندگانی که از طریق نتایج جستجو به فروشگاه اینترنتی شما وارد می شوند، دقیقا به هدف خود برسند یعنی اگر فردی به دنبال موبایل می باشد، به صفحه موبایل شما متصل می شود.

در اینجا چند مؤلفه مهم برای سئو On-page آورده شده است:

کلید واژه ها

برای بهبود سئو فروشگاه اینترنتی خود، باید این کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید را به صورت استراتژیک در مکان های مختلف بگنجانید:

 • عنوان صفحه
 • هدرها
 • ساب هدر ها
 • پاراگراف ها (به خصوص چند مورد اول)
 • توضیحات محصول
 • نام پرونده های تصویر
 • برچسب های alt تصویر
 • عنوان و توضیحات متا
 • آدرس های اینترنتی

بسیاری از افراد URL های صفحه، عناوین متا و توضیحات متا را نادیده می گیرند، زیرا در یک صفحه ” قابل مشاهده ” نیستند. اما موتورهای جستجو برای تعیین ارتباط و رتبه بندی به آن ها مراجعه می کنند.

آن ها همچنین در SERP ظاهر می شوند و خریداران از این اطلاعات استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند بر صفحه شما کلیک کنند یا خیر.

سئو در صفحه

معماری سایت

معماری یک سایت طراحی شده به سازماندهی صفحات شما برای بهبود قابلیت استفاده و رتبه بندی کمک می کند. همچنین به Google کمک می کند تا سایت شما را بهتر درک کند، خصوصاً اگر صفحات محصول زیادی دارید.

در بیشتر موارد، سایت هایی که دارای معماری درستی هستند، قابلیت استفاده بهتری را برای کاربر فراهم می کنند، زیرا تعداد کلیک های کمتری برای رفتن از صفحه اصلی به صفحه یک محصول نیاز است.

معماری سایت

پیوندهای داخلی

استراتژی پیوند داخلی مناسب با نشان دادن سلسله مراتب و مهمترین صفحات در وب سایت شما، SEO را بهبود می بخشد. شما می توانید با ایجاد پیوند و لینک های داخلی درست، رتبه سایت خود را بالا ببرید.

پیوندهای داخلی

می توانید پیوندهای داخلی برای موارد مرتبط ایجاد کنید تا در صفحات محصولات، فروش بالایی داشته باشید.

dwell time یا مدت زمانی که کاربر در صفحه شماست

Google از ‘dwell time’ یا مدت زمان حضور کاربر در صفحه ما، به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کند زیرا هرچه بازدید کنندگان مدت زمان طولانی تری در سایت ما بمانند، احتمالاً مطلب مورد نظر و مرتبط با موضوع خود را پیدا کرده اند.

استراتژی مهم سئو برای فروشگاه های اینترنتی

هرچه مطالب موجود در وب سایت شما با نظر کاربر بیشتر شباهت داشته باشد، بازدید کنندگان شما می توانند آنچه را می خواهند پیدا کنند و مدت زمان بیشتری در سایتتان خواهند ماند.

مواردی مانند گفتگوی زنده یا جذاب کردن مطالب با عکس یا گیف های مختلف و فیلم های محصول را در نظر بگیرید، این موارد می تواند به افزایش زمان حضور مشتری در وب سایتتان بیفزاید.

نکات مهم برای بالا بردن سئو

حضور پررنگ در شبکه های اجتماعی

یک مطالعه جدید نشان داده است که حضور پررنگ در شبکه های اجتماعی با رتبه بندی موتورهای جستجو ارتباط دارد. در واقع حضور در شبکه های اجتماعی می تواند به افزایش رتبه وب سایت شما کمک کند.

شبکه های اجتماعی و تاثیر آن در سئو

علاوه بر به اشتراک گذاشتن پیوندهای خود در رسانه های اجتماعی، با افزودن دکمه های اشتراک اجتماعی به تمام صفحات محصول، پست های وبلاگ و صفحه اصلی خود، می توانید رتبه وب سایت خود و بازدید های آن را بالا ببرید.

3) بهینه سازی موبایل

در سال 2016، موبایل به عنوان پرکاربردترین دستگاه برای دسترسی به وب سایت ها در مقایسه با دسکتاپ مشخص شده است.

راه ه ای بالا بردن سئو فروشگاه اینترنتی

اگر فروشگاه آنلاین شما responsive و واکنش گرا نیست یا به عبارتی واکنش گرا در گوشی نیست نه تنها توسط Google مجازات می شوید، بلکه سایر عواملی را که می تواند باعث تقویت SEO شود، مانند طولانی بودن dwell time (زمانی که فرد در صفحه وب سایت شماست) یا low bounce rates (نرخ پرش پایین) را از دست خواهید داد.

سئو فروشگاه اینترنتی

اگر صفحات شما به آهستگی لود شود، نتایج نشان داده است که بازدیدکنندگان کمتری برای بارگیری منتظر می مانند و این بر رتبه بندی موتور جستجو شما تأثیر خواهد گذاشت. برای بهبود سرعت صفحه سایت، باید کد ها را به حداقل برسانید، تصاویر را بهینه کنید و تغییر مسیرها را کاهش دهید.

فروشگاه اینترنتی و سئو آن

4) پیشرفت های فعلی سایت

برای به دست آوردن SEO بهتر، لازم نیست همه چیز را در وب سایت تجارت الکترونیکی خود تغییر دهید. می توانید با رفع برخی مسائل فعلی در سایت خود، رتبه سایت را تا حد زیادی بالا ببرید. در زیر چند نمونه از این موارد را برای شما بیان می کنیم:

سرعت بارگذاری صفحه

Google و Bing از سرعت لود صفحه به عنوان یکی از معیارهای رتبه بندی استفاده می کنند. این نکته یکی از مهم ترین مسائل در رتبه بندی گوگل می باشد.

به عنوان مثال در صورتی که بعد از کار کردن و رعایت نکات مختلف سئو، اگر کاربری سایت شما را اننتخاب کند باید برای باز شدن سایتتان، مدت زمان طولانی صرف کند که اغلب افراد از باز کردن صفحه پشیان شده و از آن خارج می شوند و به وب سایت های دیگر که دارای سرعت بالاتری هستند، می روند.

با این کار ‘dwell time’ یا مدت زمانی که کاربر در صفحه شما باقی می ماند کم می شود و تعداد صفحات مشاهده شده کاهش می یابد. همه این ها عواملی هستند که به رتبه بندی موتور جستجوی شما آسیب می رسانند.

سرعت بارگذاری صفحه

می توانید سرعت بارگذاری صفحه خود را با استفاده از مواردی که در زیر بیان کردیم کم کنید :

 • ساده سازی عناصر و به حداقل رساندن درخواست های HTTP
 • کاهش زمان پاسخگویی سرور
 • به حداقل رساندن منابع
 • بهینه سازی تصاویر، مخصوصاً برای صفحاتی که عکس های محصول زیاد می باشد.
 • کاهش تعداد افزونه ها و ریدایرکت ها

خطاهای سایت

یکی از موارد دیگری که می تواند به سئو آسیب بزند، خطاهای سایت است. برای به حداقل رساندن شانس اینکه بازدید کنندگان شما با یک خطای 404 روبرو شوند و فروشگاه آنلاین شما را ترک کنند، باید تمام پیوندهای خود را بطور دوره ای بررسی کنید.

علاوه بر 404، خطاهای دیگری نیز برای سایت ها وجود دارد، که می توانند بر سئو شما تأثیر گذار باشند از جمله:

خطای 500 که کد خطای داخلی سرور می باشد و خطای 403 زمانی نشان داده می شود که شما قصد باز کردن صفحه وب (یا هر منبع دیگری) را بر روی مرورگر خود دارید ولی اجازه دسترسی به صفحه به شما داده نمی شود.

ابزارها و برنامه های زیادی مانند Screaming Frog SEO Spider برای کمک به اطمینان از درست بودن و جریان داشتن پیوندهای شما وجود دارد.

خطاهای سایت

چیدمان و قالب بندی

Google از زمانی که بازدید کنندگان در وب سایت شما می گذرانند استفاده می کند تا اهمیت مطالب شما را ارزیابی کند.

قالب بندی مناسب و طراحی کاربر پسند، درک محتوای شما را آسان می کند تا کاربر راحت تر به موارد دلخواه خود دست پیدا کند. بنابراین داشتن چیدمان و قالب درست در متن ها و به طور کلی در تمام سایت، می تواند بر روی رتبه سایت شما تاثیر گذار باشد.

در اینجا چند روش برای قالب بندی محتوای شما برای بهبود قابلیت استفاده وجود دارد:

 • از اندازه و حروف متن قابل خواندن استفاده کنید.
 • برای برجسته کردن اطلاعات مهم، از رنگ های مختلف استفاده کنید.
 • از پاراگراف های کوتاه و فاصله کافی بین پاراگراف ها استفاده کنید.
 • از لیست های گلوله دار یا شماره دار استفاده کنید.
 چیدمان و قالب بندی

مشکل صفحه اصلی تکراری

ممکن است از صفحه اصلی شما چند نسخه وجود داشته باشد و شما خود متوجه آن نشده باشید. گوگل این صفحات مختلف را پیدا می کند و بر روی رتبه بندی شما تاثیر منفی می گذارد.

در اینجا یک مسئله وجود دارد:

اگر ‘http://www.yourdomainname.com’ و ‘http://yourdomainname.com’ را در نوار URL مرورگر تایپ کنید هیچ کدام، به یک URL واحد برگشت داده نمی شوند، در اصل شما دو صفحه با همان محتوا دارید.

دو راه حل برای این مشکل بیان می کنیم تا بتوانید به راحتی این مشکل را حل کنید :

1 ) استفاده از گوگل وب مستر

2 ) می توانید از ریدایرکت 301 (301 redirects) استفاده کنید و تمام صفحه های تکراری را به صفحه اصلی وصل کنید.

مشکل صفحه اصلی تکراری

اطلاعات مربوط به مشاغل محلی

اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید، باید اطمینان حاصل کنید که نام، آدرس و شماره تلفن (NAP) همه مکان ها در وب سایت شما نشان داده شده است.

Google رتبه بندی جستجوی محلی و ارگانیک را با هم مخلوط می کند، بنابراین با درج اطلاعات خاص برای مکان، شانس بهتری برای رتبه بندی در جستجوی مشاغل محلی خواهید داشت.

 اطلاعات مربوط به مشاغل محلی

از همان قالب NAP در کل وب سایت خود استفاده کنید، کلمات کلیدی مبتنی بر موقعیت مکانی را در محتوای خود بگنجانید (توضیحات متا را فراموش نکنید) و اطلاعات خود را در بسیاری از فهرست مشاغل محلی ارسال کنید.

5) محتوای وبلاگ

یکی از عوامل دیگری که می تواند بر روی سئو فروشگاه اینترنتی شما تاثیر گذار باشد محتوای وبلاگ شماست که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم. Google محتوای تازه را دوست دارد زیرا این نشان دهنده فعال بودن وب سایت شما است.

انتشار پست های وبلاگ به شما کمک می کند تا در رادارهای موتورهای جستجو بمانید. این روش به مشتریان شما راه های بیشتری برای پیدا کردن شما و دلایل بیشتری برای بازگشت به سایت شما می دهد.

محتوای وبلاگ

وقتی مقالات شما برای بازدید کنندگانتان مفید است، آنها وقت بیشتری را در سایت شما می گذرانند. این موضوع به شما کمک می کند تا رتبه وب سایت خود را بالا ببرید.

وبلاگ نویسی همچنین یک استراتژی عالی برای گرفتن ترافیک جستجو با کلمات کلیدی طولانی است که 70٪ از کل جستجوهای آنلاین را شامل می شود.

محتوای وبلاگ

کلیدواژه های طولانی بسیار خاص هستند و ممکن است شما در صفحات محصول خود نتوانید از تک تک آنها استفاده کنید.

مقالات وبلاگ به شما این امکان را می دهند یک بار روی یک موضوع متمرکز شوید و از ویژگی های کلمات کلیدی طولانی، که در صفحات دیگر سایت خود که نمی توان از آنها استفاده کرد، استفاده کنید.

علاوه بر این، می توانید از وبلاگ خود برای به اشتراک گذاشتن مطالب به موقع و فصلی استفاده کنید که این موضوع سبب هدایت ترافیک بیشتر به سایت استفاده می شود.

هنگامی که پست های وبلاگ را برای فروشگاه آنلاین خود منتشر می کنید، باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • هر پست را برای یک یا چند کلمه کلیدی بهینه کنید، به ویژه مواردی که برای صفحات اصلی شما استفاده نمی شوند.
 • اطمینان حاصل کنید که از کیفیت بالایی برخوردار است و سازگار با خواننده می باشد.
 • اشتراک گذاری پست های خود را با دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی برای بازدید کنندگان آسان کنید.
 • پیوندهای داخلی اضافه کنید تا بتوانید در رتبه بندی وب سایت ها در رتبه های بالاتر قرار بگیرید.
سئو فروشگاه اینترنتی

6) لینک سازی

لینک سازی با نشان دادن صفحات و وب سایت های دیگر که با محتوای شما مرتبط است، سئو را بهبود می بخشد.

ساختمان پیوند

می توانید وب سایت های دیگری را به صفحات خود پیوند دهید و رتبه خود را در موتور های جستجو بالا ببرید.

لینک های ورودی

هنگامی که صفحات خارجی را به صفحه ای در وب سایت خود پیوند داده اید، در واقع شما از لینک ورودی در صفحه خود استفاده کرده اید.

ساختمان پیوند

به خاطر داشته باشید که همه لینک های ورودی به یک اندازه ایجاد نمی شوند. کیفیت لینک های ورودی بر رتبه بندی سئو شما تأثیر می گذارند.

برای لینک های ورودی دادن باید از سایت هایی که دارای اقتدار بالا، رتبه بندی مناسب سئو و صفحات بهینه شده هستند، استفاده کنید.

پیوندهایی که به وب سایت های خارجی می روند با ارائه سیگنال های متنی به Google برای تعیین ارتباط صفحات شما، دارای تأثیرات مثبتی بر سئو شما هستند.

آنها با پیوند دادن به منابع مفید، محتوای شما را بیشتر مرتبط می کنند تا خوانندگان شما بتوانند از اطلاعات عمیق و مفید استفاده کنند.

اگر به سایت های مرتبط با موضوع محتوای خود و ماهیت محصولات خود پیوند دهید، این لینک های ورودی برای سئو شما بسیار مفید هستند.

هنگامی که به سایت های معتبر پیوند می دهید، می توانید به صاحبان سایت اطلاع دهید. آنها به احتمال زیاد محتوای شما را با دنبال کنندگان خود به اشتراک می گذارند و ترافیک بیشتری را به سایت شما هدایت می کنند.

فقط بخاطر داشته باشید که لینک خارجی که داخل متن یا مقاله خود می گذارید باید با متن شما مرتبط باشد. رعایت نکات بالا در لینک دادن به شما کمک می کند تا رتبه خود را در رتبه بندی سئو بالا ببرید.

7) خرید گوگل

وقتی نام محصول را در جستجوی Google تایپ می کنید، یک سری از تصاویر را در بالای نتیجه جستجو خود مشاهده می کنید که بالاتر از سایر تبلیغات قرار گرفته است.

سئو فروشگاه اینترنتی

لیست کردن محصول شما به طور مستقیم با Google Shopping سریعترین راه برای نشان دادن محصولات خود به مشتریانی است که در حال حاضر به دنبال کالاهایی هستند که شما می فروشید.

برای لیست محصولات خود در Google Shopping، به یک حساب تجاری رایگان در مرکز بازرگانی Google نیاز دارید:

Google Shopping

از آنجا می توانید داده های محصول را بارگذاری کرده و وب سایت خود را در مقابل میلیون ها خریدار قرار دهید.

هنگامی که داده های محصول خود را بارگذاری می کنید، حتما از تصاویر با کیفیت استفاده کنید و دستورالعمل های تصویر Google را دنبال کنید.

Google Shopping

همچنین می توانید با بارگذاری هرچه بیشتر اطلاعات در مورد محصولات خود، اطلاعات داده های محصول خود را بهینه کنید. این موارد می تواند بر سئو فروشگاه اینترنتی شما تاثیر گذار باشد.

Google Shopping

هنگام انتشار فهرست، اطمینان حاصل کنید که موارد ذکر شده، برای فروش در وب سایت شما آماده می باشند.

منبع: neilpatel.com


نتیجه

برای بالا بردن رتبه خود در موتور های جستجو و داشتن سئو فروشگاه اینترنتی مناسب، وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که بازدید سایتتان را بالا ببرد و برای مشتریان خود محتوا هایی که ایده آل آن هاست، تولید کنید.
بهینه سازی فروشگاه آنلاین شما برای افزایش بازدید باید به صورت مداوم انجام شود تا رتبه سئو سایتتان بالا رود. شما باید مرتباً تغییرات موجود در فروشگاه های اینترنتی و الگوریتم های موتور جستجو را دنبال کنید و وب سایت خود را به روز کنید.
این امر را عادت دهید که به طور دوره ای کلمات کلیدی خود را تأیید کنید و از معیارهای دقیق خود استفاده کنید تا راهکارهای SEO خود را به خوبی تنظیم کنید.

فروشگاه اینترنتی شما را بهینه می کنیم!

اگر شما مالک یک فروشگاه اینترنتی هستید، اما وقت یا دانش کافی برای بهینه سازی و سئوی آن ندارید، با ما تماس بگیرید تا علاوه بر دریافت مشاوره های رایگان، از خدمات ممتاز سئو در این زمینه نیز بهره مند شوید.