هر بازاریاب که از ارزش کار خود آگاه است می داند که اعتبار آنلاین چه اهمیتی دارد. چه صاحب یک رستوران کوچک باشید و یا یک شرکت نرم افزاری داشته باشید احتمالا مشتریان شما به صورت آنلاین شما را دنبال می کنند. این به معنای آن است که در مرحله اول آن ها نظرات و امتیازات شما را در فضای مجازی بررسی خواهند کرد. در این مقاله راجع به اهمیت امتیاز و اهمیت نظرات آمارهایی بیان شده اند.

دلیل اهمیت امتیاز و اهمیت نظرات

بسترهای نرم افزاری مانند Yelp ،Google My Business و TripAdvisor برای کاربران مزیت های بسیاری دارند، زیرا این امکان را به آن ها می دهد قبل حمایت از آن ها، در مورد مشاغل اطلاعات کسب کنند.

برای صاحبان مشاغل این مورد خیلی ضروری به نظر نمی رسد. شاید تلاش شما در این مسیر زیاد مهم به نظر نرسد، اما در صورتی که شما یک نظر بد را دریافت کنید باعث می شود تا امتیازات و نظرات شما تحت الشعاع قرار بگیرد.

با این حال، نظرات و امتیازات بخش اجتناب ناپذیر انجام تجارت آنلاین است. به عنوان مثال، در بین Millennials، اهمیت نظرات و اهمیت امتیازات زیاد است و به آن ها کمک می کند تا برای خرید تصمیم آگاهانه ای بگیرند. مخصوصا هنگامی که باید تصمیم بگیرید که آیا نان تست آووکادو 15 دلاری یک رستوران ارزش خرید دارد.

در ادامه آمارهایی که اهمیت نظرات و اهمیت امتیاز را نشان می دهد بررسی شده اند. با ممتاز سئو همراه باشید.

1- نظرات مثبت و منفی هر دو بر کاربران تاثیر گذارند

براساس گزارش سال 2016 توسط PowerReviews ،82٪ از خریداران به طور خاص به دنبال نظرات و امتیازات منفی هستند. اما، دلایل آن ممکن است شما را شگفت زده کند.

تحقیقات متخصصان Revoo نشان می دهد که مصرف کنندگان هنگام بررسی نظرات منفی، 5 برابر بیشتر زمان در سایت می گذرانند و نرخ conversion به میزان 85 درصد افزایش یافته است.

2- 91٪ کاربران جوان به نظرات اعتماد می کنند

نظرسنجی از کاربران BrightLocal نشان می دهد که 91٪ از مصرف کنندگان بین 18 تا 34 سال، اعتقاد زیادی به نظرات و امتیازات آنلاین دارند و به اندازه توصیه های شخصی به آن ها اعتماد می کنند.

BrightLocal
BrightLocal

با این حال، نگاه دقیق به داده ها نشان می دهد که این یافته نسبت به آنچه که به نظر می رسد دارای توجیه است. به عنوان مثال، فقط 39٪ از کاربران جوان همیشه به نظرات و امتیازات آنلاین اعتماد دارند. در همین حال، 24٪ از پاسخ دهندگان گفته اند در صورتی که معتقد باشند نظرات و امتیازات واقعی است آن ها را بررسی می کنند.

20٪ دیگر گفتند که اگر چندین نظر مشابه از منابع دیگر هم وجود داشته باشد، به بررسی اعتماد دارند. جالب اینجاست که تنها 8٪ اظهار داشتند که هنگام بررسی از نوع تجارت آگاهی دارند.

3- نظرات و امتیازت بیشتر، بهتر هستند

اهمیت امتیاز
اهمیت امتیاز

تحقیقات BrightLocal نشان داد که به طور متوسط، مصرف کنندگان قبل از اینکه به میانگین امتیاز ستاره خود معتقد باشند، باید 40 نظر آنلاین داشته باشند. این مقدار از 34 در 2017 افزایش یافته است که نشان دهنده انتظارات بیشتر کاربران از صحت نظرات و امتیازات است.

می توان گفت این خبر خوبی برای مشاغل جدید است زیرا در این صورت وجود چند نظر بد باعث نمی شود تا نظر کاربران عوض شود.

4- کاربران به تبلیغات اعتمادی ندارند

نظرات و امتیازات باعث افزایش اعتماد کاربران است اما در مورد تبلیغات سنتی این مورد صادق نیست. طبق گزارش اعتماد سنجی Edelman، کمتر کسی به تبلیغات اعتماد می کند، از هر 4 نفر کاربر 3 نفر آن ها از تبلیغات جلوگیری می کنند. این نشان دهنده بیزاری و خستگی مردم از تبلیغات است، خصوصا تبلیغاتی که در بیان کیفیت و خدمات اغراق می کنند.

5- نظرات بر درآمد تاثیر دارند

یک مطالعه منتشر شده در بررسی هاروارد نشان داد که هر برند با کسب یک ستاره در Yelp، شاهد افزایش 5-9٪ در درآمد است. برای مبتدیان، این تأثیر در رستوران های مستقل مشاهده شد. 

کاربران همچنین نسبت به رتبه بندی Yelp علاقه مند تر هستند اگر نظرات بیشتر باشند، که این نشان می دهد که هرچه نظرات دقیق تر باشند، قابل اعتمادتر است.

6- تعداد کم نظرات از نبود آن بهتر است

مرکز تحقیقات Spiegel
مرکز تحقیقات Spiegel

یکی از بررسی های مرکز تحقیقات Spiegel نشان می دهد که احتمال خرید یک محصول با پنج نظر یا امتیاز، 270٪ افزایش می یابد. با این حال، پس از یک مقدار خاص، تعداد نظرات دیگر منجر به احتمال خرید بالاتر نمی شود.

7- نظرات در بین کارجویان نیز اهمیت دارد

فکر نکنید نظرات تنها برای کاربران اهمیت دارد، برای دیگر افراد نیز مهم هستند. یک مطالعه منتشر شده در تحقیقات هاروارد نشان داد که کارفرمایان با اعتبار بد در نهایت 10 درصد بیشتر برای هر استخدام هزینه می کنند.

هر چه رقابت در جذب استعداد برای صنایع خاص بیشتر باشد، شرکت ها باید برای جذب نیروهای مورد انتظار خود برند خوبی داشته باشند تا افراد جذب آن ها شوند.

8- خریداران به متن بیشتر از تصویر و فیلم اعتماد دارند

علیرغم محبوبیت عکس در نظرات، 43٪ از خریداران هنوز هم می گویند که نظرات متنی بر تصمیمات خرید آن ها بیشتر عکس ها (33٪) و فیلم (24٪) تأثیر می گذارد.

9- پاسخ به نظرات برای مستاجر اهمیت دارد

مطالعه جدیدی که توسط Kingsley Associates انجام شده است، نشان داد که 51٪ از ساکنان بالقوه انتظار دارند که به تمام نظرات پاسخ داده شود. این مورد نشان دهنده این است که پاسخ به نظرات در جلب رضایت و اعتماد کاربران چقدر می تواند موثر باشد.

نتیجه گیری

همه این آمارها به یک حقیقت غیرقابل اجتناب اشاره می کنند: نظرات و امتیاز ها مهم است و آنها برای ماندن و تاثیر گذاری هستند. به عبارت ساده، بررسی های آنلاین مستقیما با اعتماد مصرف کننده و ایجاد ثبات اجتماعی در ارتباط است. به جای ترس از آن ها، باید به آن ها به عنوان راهی برای دسترسی مستقیم به مشتریان خود نگاه کنید.

اگر هنوز کاری برای مدیریت شهرت آنلاین خود شروع نکرده اید، زمان خوبی است که با انجام دادن موارد زیر شورع کنید:

  • در مورد اهمیت نظرات و اهمیت امتیاز به مشتریان توضیح دهید و به گونه ای عمل کنید که این نظرات و امتیازات تاثیر مثبتی بر کسب و کار شما داشته باشد.
  • برند خود را در تمام پلتفرم ها بررسی کنید و به بازخورد ها پاسخ دهید.
  • برای اطمینان از هرگونه اطلاعات و صحت اطلاعات در مورد شغل خود در Google، از لیست Google My Business خود استفاده کنید.
  • از مشتریان خود بخواهید که نظر خود را در مورد محصول یا خدمات بگذارند.

تمام نکاتی که در رابطه با اهمیت نظرات و اهمیت امتیاز لازم بود در این مقاله عنوان شدند.