اینستاگرام بسیاری ویژگی جدید را برای سال 2020 اعلام کرده است. بعضی از آن ها همین الان هم در دسترس هستند مثل فروشگاه های فیس بوک و بعضی دیگر به زودی در همان صفحه اصلی شما (feed) اضافه خواهند شد. مثل IGTV Ads، خرید های آنلاین اینستاگرامی و خیلی ویژگی های دیگر.

به علاوه اینستاگرام بالاخره امکان کسب درآمد از محتوایی که در IGTV به اشتراک گذاشته می شود را فراهم می کند. ویژگی ای که بسیار مورد درخواست انجمن کاربران تولید کننده در اینستاگرام بوده.

از آنجا که پیگیری تمام ویژگی های جدید اینستاگرام کار دشواری بوده، پس ما با گردآوری این مطلب سعی داریم که تمام اطلاعات مورد نیازتان را به شما ارائه دهیم.

اگر تا حالا در اینستاگرام عضو نشده اید، با زدن روی عنوان بالا صفر تا صد ساختن اکانت اینستاگرام را خیلی سریع و به صورت تصویری بیاموزید

ویژگی شماره 1 اینستاگرام 2020: فروشگاه های فیس بوک

فیس بوک بزرگترین حرکت خود در زمینه تجارت الکترونیک را شروع کرده است: فروشگاه های فیس بوک!

از این اسم نگذرید. این ویژگی جدید به کسب و کار های کوچک این امکان را می دهد که در فیس بوک و اینستاگرام مغازه های آنلاین خود را بسازند. حتی قادر خواهند بود که بر روی لایو، تگ گذاری محصولات را انجام دهند.

به گفته خود آقای زاکربرگ:
این بزرگترین قدمی است که تا اینجا در زمینه فعال نمودن تجارت در خانواده اپلیکیشن های مان برداشته ایم.

در صفحات تجاری فیس بوک یا پروفایل های اینستاگرام، برندها می توانند کاتالوگی از محصولات و خدمات بسازند که بیننده ها قادر به مرور، ذخیره، به اشتراک گذاشتن و حتی خرید هستند.

نکته: در آپدیت ایستاگرام 2020 فروشگاه اینستاگرامی یک ویژگی کمی متفاوت تر از فروشگاه های فیس بوک است. فروشگاه اینستاگرامی به کاربر این امکان را می دهد که به صورت مستقیم در همان صفحه مرور اینستاگرام محصولات را مرور کند. این موضوع را جلوتر بررسی خواهیم نمود.

تا اینجا هر بار که در مورد فروشگاه های فیس بوک و اینستاگرام بحث و گفتگویی می کنیم، منظورمان مغازه های واقعی آنلاینی است که برند ها همین الان هم می توانند راه اندازی کنند.

ویژگی فروشگاه

این فروشگاه های مجازی فیس بوک و برچسب اینستاگرام بسیار قابل تنظیم هستند. شما خواهید توانست محصولاتی که می خواهید در کاتالوگ قرار بگیرند را انتخاب کنید.

ویو و حس منتقل شده از فروشگاه تان به کاربر را با استفاده از کاور برای عکس ها و انتخاب رنگ ها تنظیم کنید که این همان ویترین برند شماست.

فیس بوک در حال شراکت با Shopify، BigCommerce، Woo، Channel Advisor، CedCommerce، Cafe24، Tienda Nube و Feedonomics برای کمک به برند ها برای گذاشتن محصولات شان در فروشگاه فیس بوک است.

ویژگی جدید اینستاگرام

و اگر این کافی نیست، فیس بوک در حال آزمایش روشی ساده تر برای کسب امتیاز از مشاغل مورد علاقه شماست به وسیله قادر ساختن شما برای وصل شدن با برنامه وفاداری (مثل برنامه امتیاز در کافه محلی خود) به اکانت فیس بوک تان.

طبق اعلام فیس بوک: شما به راحتی می توانید امتیازات و پاداش های خود را ببینید و پیگیری کنید. ما (فیس بوک) در حال کشف راه هایی برای کمک به کسب و کار های کوچک در زمینه ایجاد، مدیریت و سطح بندی یک برنامه وفاداری در فروشگاه های فیس بوک هستیم.

فروشگاه های فیس بوک در حال آماده شدن برای تبدیل به یکی از مهم ترین آپدیت ها بعد از به وجود آمدن ویژگی “استوری” در سال 2016 می باشند.

ویژگی شماره 2 اینستاگرام 2020: فروشگاه اینستاگرام

با فروشگاه های فیس بوک اشتباه گرفته نشود. فروشگاه اینستاگرام 2020 یک تجربه خرید از اینستاگرام کاملا جدید در اختیار شما قرار می دهد.

امسال در ایالات متحده شروع می شود. ممکن است با دیدن یک تب جدید در اینستاگرام خود به نام shop متوجه آن شوید که به شما برای جستجو و خرید محصولات کمک می کند.

طبق اعلام مطبوعاتی فیس بوک زمانی که این ویژگی گسترش یافت، شما خواهید توانست انتخاب های خودتان از میان برند ها و تولید کنندگان مورد علاقه تان را مرور کنید.

ویژگی فروشگاه اینستاگرام

همچنین با استفاده از فیلتر کردن دسته بندی ها، خرید همه چیزهایی که دوست دارید را به صورت یک جا (در یک محل) انجام دهید. این فرایند یافتن تخفیفات و خرید مستقیم از أپ اینستاگرام 2020 را به ساده ترین روش انجام می دهد.

ترکیبِ:

  • یک ویرایش سرنوشت ساز با الهام از یک اکانت اینستاگرامی
  • گروهی از برند های قابل خرید برای مرور
  • گزینه “پیشنهاد برای شما ” در توصیه های محصول با فیلتر های مختلف

باعث این قدم رو به جلو در اینستاگرام 2020 شد که با ارائه محصولاتی که به خرید منجر می شود، فروشگاه اینستاگرام را به سرعت به مقصدی برای گشت و گذار و خرید تبدیل می نماید.

فراموش نکنیم که اینستاگرام به تازگی آپدیتی برای کانال فروشگاه در صفحه جستجو و مرور خود، به همراه IGTV channel داشته.

ویژگی فروشگاه اینستاگرام

با اینکه اعلام مطبوعاتی فیس بوک به جزئیات نمی پردازد اما ما پیش بینی می کنیم تغییراتی برای لذت خرید به صفحه کاوش اضافه شود.

دقیقا مشخص نیست فیس بوک محصولات و برند ها را چگونه در تب جدید فروشگاه اینستاگرام قرار خواهد داد اما به احتمال زیاد برند هایی که به صورت فعال از فروشگاه اینستاگرام استفاده و ویژگی هایش را پیگیری می کنند در اولویت خواهند بود.

ویژگی شماره 3 اینستاگرام 2020: IGTV Ads

این یک خبر بسیار عالی برای کاربران تولید کننده محتوای ویدیویی در اینستاگرام 2020 است که بالاخره می توانند از IGTV Ads جدید کسب درآمد کنند.

بزودی اینستاگرام 2020 با معرفی سرویس تبلیغات در IGTV به عنوان راهی برای حمایت از تولید کنندگان محتوا به آن ها در جهت کسب درآمد از محتوای ویدیویی خود کمک خواهد کرد. (در ایالات متحده هم اکنون در دسترس است)

اگر نمی دانید IGTV و لایو و تگ کردن و یا حتی فالوئر چیست، حتما با زدن روی عنوان بالا همین الان با اصطلاحات رایج اینستاگرامی آشنا شوید!

راه اندازی تبلیغات بر ویدیو خبر بزرگی برای این پلتفرم است. از زمان راه اندازی IGTV در سال 2018 این اولین بار است که تولید کنندگان محتوای ویدیویی می توانند به صورت مستقیم دزر اسنیتاگرام 2020 کسب درآمد کنند.

طبق روال اینستاگرام، تبلیغات IGTV با زمان 15 ثانیه در ابتدای ویدیو ها پخش خواهند شد. تبلیغات از میان یک گروه انتخاب شده از شرکا و تبلیغ کنندگان در ایالات متحده شروع خواهد شد به همراه برنامه ای برای گسترش سراسری آن.

اولین برندها و تولید کنندگانی که ازین قابلیت استفاده می کنند

برخی از برند های معروف مانند IKEA، Puma و Sephora از اولین برند هایی بودند که برای آزمایش در هفته اول راه اندازی این ویژگی پیش قدم شدند.

همچنین در مقابل، برخی از تولید کنندگان محبوب محتوای ویدیویی هم به عنوان اولین نفر ها در راه اندازی این ویژگی قرار داشتند.

در مصاحبه ای با نشریه The Verge جاستین ازوفسکی مدیر ارشد عملیاتی اینستاگرام اعلام کرد که بر طبق “استاندارد صنعت” تقسیم درآمد حاصل از تبلیغات در ویدیوهای اینستاگرام 2020، 55% به 45% خواهد بود، به مانند YouTube.

ازوفسکی افزرود: تولید کنندگان محتوای ویدیویی قبل از این تلاش خارق العاده ای از خودشان در محتواها به نمایش گذاشته اند و این حیاتی است که برای ادامه دادن به این کار بتوانند با کسب درآمد تقویت شوند.

ویژگی شماره 4 اینستاگرام نشان ها در لایو اینستاگرام

در یک سرمایه گذاری کاملا جدید برای اینستاگرام، راه اندازی نشان ها (badges) در لایو یک جریان درآمد جدیدی برای تولید کنندگان محتوای ویدیویی به وجود خواهد آورد. در عین حال که حس ویژه بودن در اینستاگرام 2020 را هم منتقل می کند.

مفهموم نشان ها (badges) برگرفته از یک ویژگی محبوب در Twitch و TikTok است که به دنبال کنندگان (followers ) این قابلیت را می دهد که در حین پخش لایو، به لایو گذار (Creator) انعام بدهند.

با این ویژگی جدید، بازدیدکنندگان می توانند با خرید نشان ها حین پخش یک لایو، در بخش کامنت ها متفاوت از بقیه نمایش داده شوند، به علاوه باز شدن چندین ویژگی دیگر. مانند اضافه شدن به لیست دارندگان نشان برای لایو گذار.

در آپدیت جدید اینستاگرام نشان ها (badges) در سه سطح متفاوت و بر اساس تعداد قلب هایی که کاربر دارد، ارائه خواهند شد.

بازدید کنندگان می توانند یک قلب را به قیمت 0.99 دلار خریداری کنند. به همین ترتیب مبلغ 1.99 دلار برای دو قلب و 4.99 دلار برای سه عدد قلب.

بازدید کنندگان در طول یک لایو، تنها قادر به خرید یک نشان خواهند بود.

لایوگذار ها به لطف یک آیکن در صفحه چت (دایرکت) می توانند از تعداد قلب های خریداری شده مطلع شوند.

این گونه به سادگی می توانند کسانی که از آن ها برای ادامه دادن حمایت می کنند را ببینند.

طبق گفته یکی از اینفلوئنسرهای تناسب اندام “charleeatkins”، نشان ها (badges) هیچ زمانی بهتر از الان نمی توانستند به کمک ورزشکارانی شبیه به من بیایند.

این یک روش بسیار ساده برای ابراز علاقه ای ست که ما در لایو های خود از طرف هوادارن دریافت می کردیم. به همین دلیل ما می توانیم به ساختن محتوا ها برای آن ها ادامه دهیم.

ویژگی نشان ها در اینستاگرام

نشان ها (badges) بزودی بوسیله گروه کوچکی از تولید کنندگان محتوای ویدیویی و مشاغل آزمایش خواهد شد.

به هرحال طی چند ماه آینده اینستاگرام وعده داده که این ویژگی در ایالات متحده، برزیل، بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا و مکزیک گسترش پیدا می کند.

اگر خواهان دسترسی سریع تر به نشان ها (badges) هستید، این فرم را پر کنید.

 ویژگی شماره 5 اینستاگرام: خرید آنلاین

جای انکار نیست که در کوران کرونا COVID-19 لایو اینستاگرام تولدی دوباره (هرچند کوچک) یافته است.

در حقیقت فیس بوک طی گزارشی اعلام کرد که 70% آمار بازدید لایو ها طی ماه های فوریه و مارچ افزایش یافته است.

در زمان اجرای قانون فاصله گذاری اجتماعی، تولید کنندگان محتوای ویدیویی و برندهای تجاری روش های جدیدی برای استفاده از این بستر (لایو اینستاگرام) یافته اند.

معرفی این ویژگی در اینستاگرام برای لایو، باعث یک پیشرفت طبیعی می شود که طی آن به کسب و کار و جوامع کوچک کمک می شود.

بزودی فروشندگان، برند ها و تولید کنندگان محتوا خواهند توانست قبل از یک لایو در فروشگاه فیس بوکی خود و یا کاتالوگ ها، محصولات را تگ کنند و آن محصولات حین پخش ویدیو به صورت دکمه به نمایش در خواهند آمد. سپس افراد به راحتی قادر خواهند بود که در مورد محصول کسب اطلاعات و یا خرید کنند.

ویژگی خرید آنلاین اینستاگرام

این تغییر کوچک باعث تغییر جدی کانال های خرید لایو به چیزی شبیه به فروشگاه آنلاین QVC می شود.

حالا شما می توانید مشاوره خرید آنلاین از میزبان تان دریافت کنید. به این معنی که شما قادرید یک پرسش و پاسخ زنده با طرف مقابل خود داشته باشید، جزئیات محصول را به اشتراک بگذارید و یا دموی محصول را ارائه دهید. همه این ها با یک لینک که در دکمه ای در لایو شما قرار می گیرد انجام می شود.

ویژگی شماره 6 اینستاگرام: صفحه سبز (green screen) در بین فیلترهای استوری

ممکن است خیلی ها در مورد افکت صفحه سبز TikTok صحبت کنند اما اینستاگرام بی سر و صدا بر روی یک ویژگی کار کرده که می تواند گوی سبقت را از آن برباید.

استدیو Spark AR Studio که بستر ساخت افکت و فیلتر های اینستاگرام است، به تازگی آپدیت شده تا بتواند از ابزار و ویژگی های جدیدی برای تولید کنندگان محتوای اینستاگرامی میزبانی کند.

یکی از آن ها Gallery Picker است. این ابزار به تولیدکنندگان اجازه می دهد که افکت های خود را در اختیار دیگران بگذارند تا آن ها بتوانند آن را روی عکس های شخصی خود اعمال کنند. به سبک افکت های گرین اسکرین.

با این قابلیت افراد قادر خواهند بود که خودشان را به محیط ها و مکان هایی که دلشان می خواهد منتقل کنند.

ویژگی green screen اینستاگرام

و ساده ترین روش برای کار با افکت گرین اسکرین در استوری است.

این ویژگی به شما این دسترسی را می دهد که بتوانید خودتان را به یک بک گراند اضافه کنید. بدون نیاز به تجهیزات فانتزی یا تنظیمات استدیویی.

به عنوان بخشی از ویژگی های جدید فیلتر های اینستاگرام، فیلتر جدید صفحه سبز می تواند برای شما یک بعد کاملا جدید برای بخش استوری های شما به ارمغان بیاورد.

ویژگی green screen اینستاگرام

میزبانی یک آموزش، ارائه یک نمایش و یا یک جابجایی خودتان به هرجا (هر مکانی)؛ فیلتر سبز می تواند انتخابی برای انجام هر کدام از این ها در پست بعدی شما باشد.

ویژگی شماره 7 اینستاگرام: اعمال فیلتر ها بر روی عکس و ویدیو ها مستقیم از اپ دوربین گوشی

این یکی از نقص های استوری های اینستاگرام بود که ما بسیار خوشحالیم از حل شدنش. بزودی خواهید توانست که افکت و فیلتر های اینستاگرام را به صورت مستقیم در منو های دوربین گوشی خود ببینید.

این به این معناست که شما برای اعمال فیلتر های اینستاگرام، دیگر نیازی به استفاده از ” shoot in the moment” ندارید.

در عوض می توانید یک عکس با دوربین گوشی خود بگیرید، آن را مثل همیشه در اینستاگرام آپلود کنید و در ادامه فیلتر مورد نظر خود را بر روی آن اعمال کنید.

این یعنی اگر شما به استفاده از فیلتر ها عادت دارید، بسیار راحت تر خواهید توانست به مدیریت اینستاگرام خود بپردازید.

البته همه فیلتر و افکت ها به این قسمت اضافه نمی شوند. فیس بوک اعلام کرده در حال کار بر روی قابلیتی ست که به کاربر این توانایی را خواهد داد که خود اقدام به ساخت افکت ها کند، تا به این وسیله بتوانید به تقویت عکس و ویدیو هایی که قبلا ثبت شده اند بپردازید.

فیس بوک اعلام کرده: به نظر ما این قابلیت سرگرم کننده خواهد بود و روش جدید مورد استفاده افراد از افکت ها برای ابراز و معنا بخشیدن به خود است که در صورت استفاده نکردن لحظات را از دست می دهند.

ویژگی شماره 8 اینستاگرام: راهنما ها (Guides)

اینستاگرام یک فرمت جدید برای اشتراک گذاری ها و محتوا های قابل پیمایش راه اندازی می کند: “راهنما های اینستاگرام”.

ویژگی جدید یک روش ساده برای استفاده کاربران از توصیه های مفید و نکاتی از طرف تولید کنندگان مورد اعتماد محتوا، چهره های عمومی، سازمان ها  و ناشران است.

ویژگی Guides اینستاگرام

این در اصل برای صنعت گردشگری در نظر گرفته شده است. ولی اینستاگرام اعلام کرد در تلاش برای تهیه منابع برای افرادی است که در حال دست و پنجه نرم کردن با کرونا COVID-19 هستند و به دنبال محتوا های سلامت محور هستند.

ما به تولید کنندگان محتوا این امکان را خواهیم داد که برای به اشتراک گذاری منابع طی این زمان بتوانند با سازمان های متخصص ارتباط برقرار کنند. نکاتی در مورد محافظت از سلامتی، حفظ ارتباط با دیگران و یا مدیریت اضطراب یا اندوه.

لینک مستقیم

ویژگی شماره 9 اینستاگرام: اتاق ها در پیام رسان (Messenger Rooms)

این یک روش جدید برای دورهمی های اینستاگرامی ست.

به عنوان بخشی از اتاق چت های فیس بوک، کاربران اینستاگرام می توانند گروه تماس تشکیل داده و تا سقف 50 نفر در آن عضو شوند.

به دنبال افزایش ویدیو کال ها در زمان کرونا کوید-19، هر زمانی که یک کاربر بخواهد به صورت کاملا رایگان و بدون محدودیت زمانی تماس دسته جمعی برقرار کند، قادر به ایجاد اتاق ها چت خواهد بود.

ویژگی Messenger Rooms اینستاگرام

در همان اعلام اخیر فیس بوک، مارک زاکربرگ نشان داد که چطور این گروه ها کاربردی تر و سرگرم کننده تر از دیگر ابزار های برقراری کنفرانس هستند.

شما قادرید که یک اتاق خصوصی بسازید و تعدادی از دوستان تان را بوسیله لینک به آن اتاق دعوت کنید و یا اتاقی برای یکی از گروه های تان بسازید و یا اینکه اتاقی برای برنامه ریزی رویداد هایتان ایجاد کنید.

شما می توانید یک اتاق برای تمام دوستان تان بسازید و ببینید که کدام یک از آن ها برای یک سلام و احوال پرسی زمان خواهد گذاشت.

و بهترین خبر این است که هرکسی قادر خواهد بود به یک اتاق چت بپیوندد. شما برای این کار الزامی به استفاده از اکانت فیس بوک یا اینستاگرام ندارید. شما می توانید دورهمی خودتان را در هرجا که بخواهید برگزار کنید.

منبع: www.later.com