در مقاله EAT چیست؟ قصد داریم EAT را به طور کامل برای شما عزیزان تشریح کنیم. با ما همراه باشید.

EAT چیست؟ EAT مخفف Expertise, Authoritativeness, and Trustworthiness می باشد.

EAT و SEO به ترتیب مخفف تخصص، معتبر بودن و قابلیت اطمینان (EAT)، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می باشند.

تشریح هر بخش از این جمله شامل موارد زیر می شود و با رعایت مثال های آن می توانید فاکتور های ذکر شده را بدست آورید:

مقتدر بودن: به وضوح نشان دهید که شما یک متخصص هستید و معتبر بودن محتوای اصلی و واقعی را به نمایش می گذارید.

مثال: نمایش اعتبارنامه و رزومه نویسنده، عنوان شغل، بیوگرافی و تجربه مربوطه.

معتبر بودن: سیگنالهای اعتماد را به کاربر نشان دهید. به کاربران نشان دهید که می توانند نسبت به نویسنده و خالق محتوا اطمینان داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که افراد نویسنده با آنها در تعامل هستند و کاملا مورد اعتماد اند.

مثال: داشتن SSL ،HTTPS، اطلاعات تماس، به راحتی قابل مشاهده بودن اطلاعات و حرفه ای بودن.

E-A-T در سئو عبارت است از تخصص، اقتدار و قابلیت اطمینان. این مفهوم با جزئیات بسیار زیادی در دستورالعمل های رتبه بندی کیفیت گوگل مورد بحث قرار گرفته است. نشان دادن رتبه E-A-T خوب، در وب سایت شما می تواند به بهبود رتبه های Google سایتتان کمک کند.

ما معتقدیم که E-A-T برای اکثر سایت ها بسیار مهم است. با این حال، همه متخصصان SEO قبول ندارند که E-A-T واقعاً یک عامل مهم در رتبه بندی وب سایت ها است.

E_A_T چیست؟

تیم ممتاز سئو وب سایتهای معدودی را مشاهده کرده است که به دلیل عدم وجود E-A-T از بروزرسانی های Google Quality تأثیر منفی داشته اند و در سطح پایین تری در گوگل قرار گرفته اند.

دستورالعمل های سنجنده کیفیت (QRG) درباره EAT

در مصاحبه CNBC ،VP از جستجوی Google، از بن گومس درباره ارتباط بین دستورالعمل های سنجش کیفیت گوگل و الگوریتم های Google سؤال شد. او گفت:

“شما می توانید دستورالعمل های رأی دهنده ها را در جایی که می خواهید الگوریتم جستجو، جستجو شود مشاهده کنید. آن ها به شما نمی گویند که الگوریتم چگونه نتایج را رتبه بندی می کند، اما آن ها اساساً نشان می دهند که الگوریتم باید چه کاری انجام دهد.”

اگر تاکنون در این باره فکر کرده اید و این نکته برای شما سوال شده است که گوگل “کیفیت بالا” را چه می داند؟، QRG در واقع یک کتاب درسی است که این موضوع را با جزئیات کامل برای شما عزیزان توضیح می دهد!

در حالی که الگوریتم های Google نمایانگر دقیقی از آنچه در QRG است نیست. همانطور که در بالا گفته شد، QRG منعکس کننده آنچه گوگل می خواهد در الگوریتم های انجام شده باشد و اطلاعات زیادی در مورد Google E-A-T در این دستورالعمل ها وجود دارد.

بگذارید ببینیم QRG در مورد E-A-T چه می گوید: تصاویر زیر همه به طور مستقیم از آخرین نسخه دستورالعمل ها گرفته شده است، که زمان انتشار این مقاله در تاریخ 20 ژوئیه 2018 می باشد. E-A-T در این دستورالعمل ها 186 بار ذکر شده است!

گوگل می گوید EAT بسیار مهم است.

گوگل می گوید E-A-T بسیار مهم است.

EAT برای سایت های پول یا زندگی شما (YMYL) بسیار مهم است.

اگر سایت شما یک سایت پزشکی، قانونی یا مالی است، پس داشتن E-A-T خوب است. اگر سایت شما توصیه ای را ارائه می دهد که به افراد کمک می کند تصمیم مهمی بگیرند، ممکن است سایت شما YMYL محسوب شود. احتمالاً اگر محصولات وب سایت خود را بفروشید، YMYL نیز هستید. در ادامه مقاله EAT چیست؟ باید برایتان توضیح مختصری از YMYL نیز بدهیم:

YMYL

به گفته گوگل، هر صفحه شامل محتوایی که می تواند بر سلامت، خوشبختی، ایمنی یا ثبات مالی شخصی تأثیر بگذارد، یک صفحه YMYL است.

ما شخصاً فکر می کنیم که اکثر وب سایتهای موجود در وب YMYL در نظر گرفته می شوند. ممکن است استدلال کنید که سایت شما که قلم توپ نقطه ای می فروشد، به افراد در تصمیم گیری های مهم زندگی کمک نمی کند. با این حال، اگر شما در حال انجام معاملات کارت اعتباری در سایت خود هستید، پس افراد باید بتوانند به شما اعتماد کنند و به همین ترتیب، تقریباً YMYL هستید.

QRG به ما می گوید یک سایت YMYL که فاقد E-A-T است، باید یک سایت با کیفیت پایین در نظر گرفته شود.

باز هم، ما معتقدیم که بسیاری از سایت ها YMYL محسوب می شوند. تقریباً در هر زمینه و موضوعی، افرادی وجود دارند که به عنوان متخصص در این زمینه شناخته می شوند. حتی اگر موضوع شما مضمون YMYL آشکار نیست، ما همچنان توصیه می کنیم به Google E-A-T توجه کنید.

مشخصات صفحه ای با کیفیت پایین

اولین ویژگی یک صفحه با کیفیت پایین ذکر شده در QRG عدم وجود E-A-T است.

چند مورد کارهایی که برای بهبود رتبه Google EAT خود می توانید انجام دهید.

در تاریخ 1 آگوست، گوگل انتشار یک به روزرسانی گسترده الگوریتم هسته را تأیید کرد. دنی سالیوان در گوگل، گفته است محتوای بهتر به معنای رتبه های بالاتر است.

جان مولر در گوگل گفت که این مطلب را بیشتر مرتبط می کند و کلید ایجاد محتوای بهتر و مناسب تر را می توان با خواندن دستورالعمل های رتبه بندی کیفیت Google در Google یافت.

دستورالعمل های مربوط به کیفیت Google، توسط انسان برای تعیین امتیازات کیفیت، برای جستجوی نتایج برای نمایش داده های مشخص شده؟، استفاده می شوند.

این نمرات و رتبه ها تأثیر مستقیمی بر نتایج جستجو نمی گذارد. اما آنها در توسعه یا محترم سازی الگوریتم استفاده می شوند.

به عبارت دیگر، صفحاتی که رتبه بندی با کیفیت بالایی را از رأی دهندگان با استفاده از این دستورالعمل ها دریافت می کنند، انواع صفحاتی است که گوگل می خواهد رتبه خوبی کسب کند.

علاوه بر این، مراجع به E-A-T برای نویسندگان نیز اضافه شده است و نه فقط مارک یا وب سایت.

امیدواریم با مطالعه مقاله EAT چیست؟ ، اطلاعات لازم در این زمینه را بدست آورده باشید.