گوگل آپدیت Feature Snippets را اعلام کرد. این خبر می تواند برای بسیاری از صاحبین سایت و متخصصان سئو خوشحال کننده باشد! فیچر اسنیپت ها به کاربران این اجازه را می دهند که کاربر بدون نیاز به کلیک روی نتایج نمایش داده شده، به پاسخ خود برسد که این موضوع باعث کاهش ترافیک وب سایت ها در بسیاری از کوئری های مختلف شده بود.

گوگل از طریق توییتر اعلام کرد که Feature Snippets را آپدیت کرده است. پس از این بروز رسانی، کاربران با کلیک بر روی بسیاری از فیچر اسنیپت ها، مستقیماً به محتوایی که مربوط به جستجو مورد نظر می باشد، دست پیدا می کنند و این موضوع شانس اینکه ترافیک بیشتری را به سمت وب سایت خود هدایت کنید، افزایش می دهد.

این تغییر برای همه قطعات ویژه اتفاق نمی افتد. این تنها در شرایطی اتفاق می افتد که گوگل از اطمینان بالایی برای هدایت کاربران به محتوا برخوردار است.

این توییت:

همانطور که از دسامبر سال 2018 با صفحات AMP کار کرده ایم، کلیک کردن روی یک Feature Snippets اکنون کاربران را به متن دقیق مشخص شده برای صفحات HTML هدایت می کند.

همچنین اعلام شد که نیازی به علامت گذاری خاصی نیست، چیزی برای افزودن وجود ندارد تا گوگل بتواند کاربران را مستقیماً به محتوا ارسال کند.

هیچ نشانه گذاری خاصی نیاز نیست که توسط وب مسترها ایجاد شود. با استفاده از Scroll To Text برای صفحات HTML به طور خودکار این موضوع اتفاق می افتد.

چیزی که اعلام نشده این است که گوگل متن را برجسته می کند.

با کلیک روی یک Feature Snippets که ویژگی جدیدی را دارد، به صفحه ای می روید که متن مربوطه برجسته شده است.

جالب اینجاست که گوگل URL را تغییر می دهد و پارامتر های اضافی را به آن اضافه می کند:

پارامتر های URL

گوگل پارامتر های URL را به Feature Snippets اضافه می کند که هنگام کلیک به متن مربوطه منتهی می شوند.

پارامتر های URL اضافه شده در مثال بالا طولانی تر است. ما URL را بزرگ کردیم تا نشان دهیم که چگونه پارامتر های جدید URL مربوط به متن برجسته هستند.

ما نمی دانیم که این امکان وجود دارد یا خیر، اما ممکن است راهی برای ردیابی بازدید های کاربر از یک سایت از قسمت های برجسته در هنگام استفاده از Feature Snippets از پارامتر های جدید URL باشد.

به نظر می رسد که این بیت کد همان چیزی است که فیچر اسنیپت را ایجاد می کند:

: ~: text =

در اینجا از نزدیک پارامتر URL وجود دارد.

مثال پارامتر های URL

می توانید قطعه برجسته را در صفحه وب خود باز آفرینی کنید. روش انجام این کار اضافه کردن پارامتر URL فوق در صفحه وب خود است، سپس بعد از علامت (=)، کلمات را از آن صفحه وب اضافه کنید.

این کلمات به متن برجسته تبدیل می شوند.

در اینجا مثالی از پارامتر های URL را اضافه کردیم و متن برجسته شده را دوباره بازسازی کردیم:

اضافه کردن پارامتر های URL

اگر واقعاً امکان انجام این کار وجود داشته باشد، ممکن است یک ناشر بتواند ارجاع های گوگل را دقیق تر ردیابی کند.

این ویژگی قبلاً منحصر به صفحات مخصوص موبایل (AMP) بود. AMP یک چارچوب HTML است که محتوا را برای کاربران موبایل به روشی که سریع بارگیری می شود، نشان می دهد.

اکنون این ویژگی که کاربران را مستقیماً به محتوای مربوطه هدایت می کند، در صفحات HTML نیز وجود دارد. این تغییر برای کاربران و همچنین ناشران خوب خواهد بود.