اداره یک تجارت آنلاین شوخی نیست، به خصوص وقتی مجبور باشید با غول هایی مانند آمازون که بودجه بی پایان بازاریابی برای تبلیغات خود ایجاد می کنند، رقابت کنید. رقابت برای رسیدن به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل بسیار تنگا تنگ است. تلاش برای رسیدن به صفحه اول حتی با سئو عالی ممکن است به راحتی ماه ها یا حتی یک سال طول بکشد. اینجاست که تبلیغات پولی (PPC) وارد می شوند، Google AdWords سرویس تبلیغاتی گوگل است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا تبلیغات خود را در صفحات نتایج جستجوی گوگل نمایش دهند.

تبلیغات معمولاً در نتایج بالا یا پایین SERP های گوگل (صفحات نتایج موتور جستجو) ظاهر می شوند.

سرویس گوگل ادوردز
Google AdWords

استفاده از Google AdWords یک استراتژی بازاریابی رایج و مؤثر در بین مشاغل است که به دنبال اولین مشتری آنلاین خود هستند. امروز ما به برخی از اصول اولیه نحوه استفاده از گوگل ادوردز برای تجارت خود می پردازیم.

روش تبلیغات

روش تبلیغاتی که گوگل ادوردز به کار می گیرد این گونه است که متن تبلیغ در کوئری های مرتبط نشان داده می شود. این یک سیستم بر مبنای پرداخت به ازای کلیک است. این موضوع به این معنی می باشد که شما می توانید از طرق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص کنید و فقط زمانی لازم است هزینه را پرداخت کنید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند.

در گوگل ادوردز تبلیغ شما به شکل متنی کوتاه ظاهر می شود که دربر گیرنده دو عنوان لینک سایت و توضیحاتی از سایت است. تبلیغ در جایی از صفحه نشان داده می شود که شما می خواهید، به عنوان مثال بالا یا پایین صفحه نتایج جست و جوی گوگل.

تحقیقات و تجربه نشان داده شده است که 87 درصد از کاربران صفحات بعدی جست و جو را بررسی نمی کنند، علاوه براین هرچه تبلیغ شما در جایگاه بالاتری قرار داشته باشد بازدید کنندگان بیشتری دارد و افراد بیشتری روی آن کلیک می کنند.

دسته بندی تبلیغات

گوگل هنگامی که در مورد جایگاه تبلیغ و مزایده تصمیم می گیرد، فاکتور هایی در مورد مزایده و تعداد افرادی که از طریق هر تبلیغ بر روی ٖآن کلیک کرده اند را در نظر می گیرد. گوگل ادوردز به تبلیغات موثر بهای بیشتری می دهد.

اگر تبلیغ و مقصد آن به عبارت مورد نظر مرتبط باشد، بازدید کنندگان بیشتری از طریق پرداخت به ازای هر کلیک به سایت شما خواهند آمد، بازدید کننده خوب می تواند به مشتری خوب تبدیل شود.

مزایای استفاده از Google AdWords

Google AdWords برای تبلیغات تجاری به صورت آنلاین یک ابزار قدرتمند است.

اما چه چیزی این ابزار را عالی کرده است؟

با ما همراه باشید تا به چند نمونه از مزایای Google AdWords اشاره کنیم.

هدف گذاری دقیق

با بسیاری از گزینه های هدف گذاری گوگل، صاحبان مشاغل می توانند اطمینان حاصل کنند که تبلیغ آن ها فقط برای مشتریان بالقوه نمایش داده می شود.

صاحبان مشاغل می توانند مخاطبان خود را بر اساس موقعیت جغرافیایی، سن، کلمات کلیدی و موارد دیگر فیلتر کنند. علاوه بر این، آن ها همچنین می توانند زمان و روز تبلیغات خود را برای مخاطبان هدفمند خود نمایش دهند.

نمونه متداولی که بسیاری از مشاغل از آن استفاده می کنند، اجرای تبلیغات فقط از دوشنبه – جمعه از 8 صبح تا 5 عصر است.

مثالی از Google AdWords
Google AdWords

دلیل انتخاب این محدوده زمانی به طور معمول به این دلیل است که تعطیلات آخر هفته افراد تعطیل هستند و این امر می تواند در به حداکثر رساندن هزینه تبلیغات کمک کند.

این گزینه به ویژه برای مشاغل محلی سودمند است، مطالعات نشان می دهد که 50٪ از کاربران تلفن همراه که جستجوی محلی را در تلفن هوشمند خود انجام می دهند در طی یک روز به یک فروشگاه مراجعه کردند که این امر به کسب و کارهای محلی این امکان را می دهد که با قرار گرفتن در صدر SERP ها، توجه جمعیت را به خود جلب کنند.

انتخاب دستگاه های خاص

Google AdWords پس از بروزرسانی در سال 2013، به مشاغل اجازه می دهد تا نوع دستگاه هایی را انتخاب کنند که تبلیغات آن ها روی آن نمایش داده می شود. می توانید دسکتاپ، تبلت و دستگاه های تلفن همراه را انتخاب کنید.

مزایای Google AdWords
Google AdWords

حتی بیشتر می توانند دستگاه های خاصی مانند آیفون یا ویندوز را هدف قرار دهند. مسلماً این محبوب ترین مزیت تبلیغات در Google AdWords است.

فقط در ازای دریافت نتایج پرداخت کنید!

با AdWords صاحبان مشاغل فقط در صورت دریافت نتیجه، هزینه تبلیغات خود را می پردازند. به این مدل تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) گفته می شود.

به این ترتیب مشاغل در هزینه های خود صرفه جویی می كنند و فقط به ازای هر کلیک یك کاربر و مشاهده وب سایت هزینه پراخت می کنند.

ردیابی عملکرد

Google AdWords به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا عملکرد تبلیغات خود را ردیابی کنند. این بدان معناست که می توانید تعداد کاربرانی را مشاهده کنید که تبلیغ شما را مشاهده می کنند و روی آن کلیک می کنند.

Adwords همچنین به شما این امکان را می دهد تا تعداد کاربرانی را که پس از مشاهده وب سایت اقدام به انجام عمل مورد نظر می کنند، ردیابی کنید. بر اساس گزارشات تأثیر اقتصادی گوگل، صاحبان مشاغل به طور متوسط ​​برای هر دلار که در گوگل ادوردز خرج می کنند 2 دلار کسب می کنند.

استفاده از Google AdWords به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی آنلاین شما نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت. با این وجود همیشه این امر در مورد آن صادق نیست، بنابراین بهترین روش برای کشف اینکه AdWords برای کسب و کار شما سودآور است یا خیر، این است که آن را امتحان کنید.

فراهم کردن بستر استفاده از PPC

تبلیغات Pay Per Click ابزاری قدرتمند می باشد، اما فقط در صورت استفاده هوشمندانه! قبل از اینکه به روند ایجاد حساب AdWords بپردازید، باید اهداف خود را مشخص کنید.

اگرچه “فروش بیشتر” ممکن است به عنوان یک هدف عالی به نظر برسد، به همان اندازه تبلیغات آنلاین را خاص تری می خواهد. بسیار بعید است کسی که برای اولین بار به وب سایت شما مراجعه می کند اقدام به خرید کند. فروش آنلاین بیشتر وابسته به ایجاد و پرورش رابطه اعتماد با مصرف کننده شما است.

افزایش فروش با استفاده از Google AdWords
Google AdWords

به همین دلیل، برخی از افراد با هدف گذاری دقیق می توانند از AdWords در تجارت خود استفاده کنند.

در حالی که داشتن بیش از یک هدف کاملاً خوب است، به خاطر داشته باشید که برای دستیابی به اهداف مختلف، باید کمپین های مختلفی را اجرا کنید.

جدا از مشخص کردن هدف خود، پیش شرط بسیار مهم دیگر برای تبلیغات در AdWords، داشتن “صفحه فرود” وجود دارد.

صفحه فرود

صفحه فرود یک URL یا صفحه وب است که کاربر هنگام کلیک روی تبلیغات شما “فرود می آید”. صفحه فرود یک صفحه مستقل است که از وب سایت اصلی شما متمایز است و برای تمرکز روی یک هدف خاص طراحی شده است.

یک صفحه عالی برای موفقیت کمپین AdWords شما بسیار مهم است. یک صفحه فرود باید به خوبی طراحی و بهینه سازی شده باشد تا باعث شود بازدید کنندگان به مشتری تبدیل شوند.

هنگام طراحی صفحه فرود موارد زیر را در خاطر داشته باشید:

  • صفحات فرود متمرکز: صفحات فرود شخصی را برای پیشنهاد های فردی طراحی کنید. یک صفحه فرود که روی چندین هدف متمرکز شده است ممکن است در نهایت بازدید کنندگان شما را گیج کند.
  • Call to action: فراموش نکنید که در صفحه فرود خود دکمه فراخوان تماس را تبلیغ مورد نظر درج کرده و به درستی برجسته کنید.
  • Mobile friendly: با توجه به افزایش روزافزون کاربران تلفن همراه در اینترنت، اطمینان حاصل کنید که صفحه فرود شما طبق الگو های طراحی سایت ریسپانسیو باشد.
  • آنچه را که وعده داده اید تحویل دهید: صفحه فرود شما باید وعده های داده شده در تبلیغ شما را ارائه دهد. به عنوان مثال، اگر آگهی شما درباره تخفیف صحبت می کند ، اطمینان حاصل کنید که صفحه فرود دارای تخفیف فوق می باشد.