Google My Business (یا GMB) یک لیست تجاری در گوگل است که به شما امکان می دهد اطلاعات شرکت شما توسط گوگل با نتایج مختلفی نمایش داده شود.

همه ما سرویس های مختلف گوگل را می شناسیم و و می دانیم هرکدام از آن ها کدام نیاز ما را رفع می کند، اما Google My Business چیست؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به زبانی ساده، این سرویس گوگل را بررسی کرده و مزایای استفاده از آن را معرفی کنیم.

Google My Business چیست؟

Google My Business (که معمولاً با عنوان GMB هم شناخته می شود و قبلاً با نام Google Local و Google Places شناخته می شد) یک لیست تجاری در گوگل است.

برخلاف لیست موجود در فهرست های مشاغل آنلاین مانند Yelp، این یک عنصر اصلی SEO محلی است. اگر هنوز تنظیمات خود را پیکربندی نکرده اید، با مطالعه این مقاله متوجه می شوید، که چگونه تجارت خود را در این سرویس گوگل قرار دهید.

تفاوت اصلی بین Google My Business profiles و سایر فهرست ها در این است که لیست کسب و کار شما در گوگل می تواند بسیار دقیق باشد و اطلاعات موجود در مورد آن توسط گوگل می تواند در انواع مکان های بسیار مهم آنلاین دیده شود.

Google Knowledge Graph

همه ما کادر حاوی اطلاعات مربوط به مشاغل که در گوشه بالا و سمت راست نتایج جستجوی گوگل در دسکتاپ و در قسمت بالای تلفن همراه مشاهده می شود را دیده ایم. این کادر اطلاعات با عنوان اینفوباکس نیز شناخته می شود زمانی نمایش داده می شود که شخصی جستجوی برند تجاری شما را انجام می دهد (یعنی وقتی نام کسب و کار شما را جستجو می کند) این صفحه برای او نمایش داده می شود.

اگر ما کسب و کار خود را در گوگل مای بیزینس ثبت کنیم، احتمالا در هنگام جستجوی نام برند شما، گراف دانش گوگل اطلاعات لازم را درباره برند شما به جستجو کننده ها نمایش خواهد داد.

گراف دانش گوگل

Google Local Pack

یک لیست سه تایی هنگامی که شخصی در جستجوی مشاغل موجود در یک مکان خاص یا اطراف آن است در سرپ گوگل نمایش داده می شود. شما این لیست را به همراه نقشه ای مشاهده می کنید که اطلاعات مشاغل و همچنین آدرس آن ها در آن نمایش داده شده است (به عنوان مثال “کارواش در نیویورک”).

این یکی دیگر از دلایل استفاده از Google my Business برای کسب و کار هاست.

Google Local Pack

Google Maps

همه ما با این برنامه محبوب کار کرده ایم و می دانیم که این برنامه برای دریافت مسیرها و کشف مشاغل و مکان ها، تقریباً در همه دستگاه ها، موبایل یا دسکتاپ در دسترس است.

Google Maps

لیست های Google My Business هر آنچه را برای یک مشتری بالقوه برای یافتن و استفاده از خدمات، خرید محصولاتتان یا بازدید از مشاغل نیاز دارید را فراهم می کند. وقتی لیست محلی Google خود را ثبت کردید، می توانید به نظرات مشتری پاسخ دهید، تصاویر و موارد دیگری را اضافه کنید تا به کسب و کارتان در جستجوی محلی کمک کند.

به عبارت ساده تر، Google My Business یکی از اولین مکان هایی است که باید هنگام کار بر روی SEO محلی برای تجارت یا مشتری جدید خود روی آن کار کنید.

برای ثبت مکان یا ثبت یک کسب و کار در گوگل مپس، شما نیاز به هیچ هزینه یا کار دشواری ندارید! این امر کاملا رایگان بوده و در چند مرحله قابل انجام است که در مطلب “نحوه ثبت مکان در گوگل مپس” آموزش های لازم داده شده است.

مزایای استفاده از Google My Business چیست؟

هنگامی که کاربران با استفاده از گوگل به جستجوی کلمات کلیدی یا اصطلاحات مختلف می پردازند، گوگل نتایج تجاری محلی مربوط را ارائه می دهد. همه متناسب با عبارت جستجو استفاده شده می توانند در مکان های مختلفی اتفاق بیفتند، از جمله:

  • Google app search
  • Google search in third-party browser or Google Chrome mobile/desktop
  • Google Maps in mobile/desktop browser
  • Google Maps app
  • Google Home voice search
  • Google Assistant voice search

بیایید فرض کنید که شما به دنبال کارواشی برای شستشوی ماشین خود هستید. شما می توانید محل مورد نظر خود را در ناحیه مدنظرتان پیدا کنید. اینجاست که لیست مشاغل گوگل (به عنوان یک نهاد کاملاً جدا از وب سایت شما) وارد می شود.

بسته به لوکیشنی که کاربران در آن جستجو انجام می دهند، می توانند نتایج گوگل مپس را در صفحه اول گوگل مشاهده کنند و یا حتی نتایج بسته محلی توسط یک دستیار گوگل برای آنها خوانده شود.

در حالی که مشاغل موجود در جستجو باید یکسان باشند، آنچه که در لیست Google نشان داده می شود بستگی به نوع جستجو دارد.

به عنوان مثال، Google فقط در فهرست Google Maps شما چند عنصر GMB را نشان می دهد، اما نتایج موجود در بسته محلی بسیار کامل تر است، از جمله برترین ها، عکس ها و حتی گاهی اوقات یک بررسی کلی.

هنگامی که لیست GMB خود را تنظیم می کنید، علاوه بر دید گسترده تری که به دست می آورید، به Google My Business Insights دسترسی خواهید داشت. همچنین اطلاعات بیشتری در مورد GMB در مطالعه بینش کسب و کار تان در Google کسب می کنید.

ترکیب این داده ها با داده های گوگل آنالیتیکس، هدف گذاری وب سایت شما را ساده تر کرده و به شما کمک می کند تا تصمیم گیری بهتری را داشته باشید.

گوگل مای بیزینس پیشرفته تر می شود

Google My Business بسیار پیشرفته تر شده است. به عنوان مثال اگر در یک رستوران هستید، ممکن است سعی کند یک صفحه وب را که حاوی منوی شما است (حتی از یک سایت شخص ثالث تایید نشده) پیدا کنید و پیوند را به پروفایل خود اضافه کنید. این نشان می دهد که مهم است مراقب تغییرات ناخواسته در لیست خود باشید.

گوگل همچنین از محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) برای جمع آوری لیست مشاغل گوگل شما، از جمله “ویژگی های ذهنی” تعریف شده توسط مشتریان و عکس هایی که از محل کار شماست، استفاده می کند.

برخی از ویژگی ها تعامل زیادی نیز دارند که درست در پروفایل ها ساخته شده اند. این شامل:

  • Google Posts، به شما امکان می دهد پیشنهادات و خدمات را مستقیماً از طریق Google Maps و Knowledge Graph ترویج کنید (و حتی به افرادی دسترسی پیدا کنید که تجارت شما را دنبال می کنند).
  • Google Q&A، که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا در مورد شغل شما در نمایه GMB شما سؤال کنند.
  • بررسی های Google، احتمالاً مهمترین این ویژگی ها است، زیرا بررسی کیفیت و پاسخ به آنها نشان داده شده است که به طور چشمگیری بر رتبه بندی و نرخ کلیک اثر می گذارد.
  • یک ویرایش را پیشنهاد دهید، این امکان را برای مشتریان کسب و کارتان برای ارائه ویرایش برخی از جزئیات کسب و کار شما، مانند نام یا آدرس و غیره ارائه دهید.

به نظر می رسد گوگل تازه شروع به کار کرده است. ابزارها و ویژگی های بیشتر و بیشتری به Google My Business اضافه می شوند، بنابراین دلایل خوبی وجود دارد که بتوانید موارد مورد نیاز خود را تنظیم کنید.

چگونه می توانم یک Google Local واجد شرایط باشم؟

برای واجد شرایط بودن در لیست کسب و کار گوگل، باید شخصاً در ساعات کاری که در لیست خود قرار می دهید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

می توانید با مشتریان خود در محل فیزیکی کار خود یا محل های دیگر کار کنید. این بدان معناست که حتی مشاغل خدماتی (که به عنوان SAB شناخته می شوند)، مانند نقاشان ساختمان و کارشناسان کنترل آفات، که آدرس فیزیکی برای آن ها مهم نیست، می توانند لیست های Google My Business خود را ایجاد کنند و منطقه ای را که در آن خدمت می کنند تعریف کنند.

در نظر داشته باشید که بیشتر مشاغلی که به صورت چهره به چهره با مشتریان ارتباط برقرار می کنند می توانند یک لیست از Google My Business داشته باشند.

بنابراین ، آیا تجارت محلی من هنوز به وب سایت نیاز دارد؟

در حالی که Google My Business، مهم ترین نقطه لمسی یک جستجوی محلی است بسیاری از معاملات تجاری محلی می توانند بدون اینکه جستجوگر نیاز به بازدید از وب سایت مشاغل داشته باشد، اتفاق بیفتد.

البته یک وب سایت هنوز هم برای شناخت شخصیت برند شما و ارائه نمونه هایی از تجربیات مشتری، بسیار مهم است.

الزامات یک وب سایت کسب و کار محلی بر اساس نوع صنعت به شدت تغییر خواهد کرد، مانند هتل ها که نیاز به طراحی و عکاسی با کیفیت بالا، لیست خدمات و توصیفات مشتری دارند. بنابراین می پذیریم که برخی از مشاغل به طور قطع بیش از سایرین به یک وب سایت احتیاج دارند.

توصیه ما به هر مشاغل محلی ایجاد یک وب سایت خوب است که به خوبی نشان دهنده مشاغل آنها باشد، سپس ایجاد پروفایل Google My Business و ویرایش اطلاعت آن است.

بازاریابی محلی خود را با BrightLocal تقویت کنید

راه اندازی Google My Business profile، تازه شروع سفر محلی در بازاریابی است. رقابت مهم نیست، همچنین مهم نیست که کسب و کار شما چقدر کوچک باشد. بنابراین بسیار مهم است که شما با در اختیار داشتن ابزار جستجوگرهای محلی بتوانید درک درستی از جستجوی محلی خود باشید.