Google Optimize ابزاری برای تست اسپلیت آنلاین از طرف گوگل است که به وب سایت تان متصل می شود و به شما امکان می دهد روش های مختلف ارائه محتوای خود را آزمایش کنید. انجام این سه نوع آزمایش را آسان می کند – تست A / B ، تست چند متغیره و تست ریدایرکتینگ. Optimize معمولاً برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) استفاده می شود.

Google Optimize چگونه کار می کند؟

Google Optimize دو عنصر اصلی دارد:

یک ویرایشگر، که به شما امکان می دهد نسخه های تغییر یافته صفحات خود را ایجاد کنید، تا گزینه های مختلف محتوای HTML را در برابر یکدیگر آزمایش کنید (به عنوان مثال در نسخه A، صفحه وب یک دکمه سبز CTA را نشان می دهد؛ در نسخه B، همان دکمه زرد است). ویرایشگر با طیف وسیعی از نماهای نوع دستگاه از جمله تلفن همراه کار می کند.

مجموعه گزارشگری، که با استفاده از داده های حساب لینک داده شده به Google Analytics شما، تجربیاتی را که با استفاده از ویرایشگر تنظیم کرده اید، ارائه می دهد. ویرایشگر جایی است که می توانید ببینید، آیا نسخه A یا نسخه B بهترین نرخ کلیک را دارند.

مجموعه Editor و Reporting برای تنظیم و تجزیه و تحلیل تست ها در مورد آنچه که در صفحه وب شما بهتر است استفاده می شود.

استفاده از Optimize چه فایده ای دارد؟

استفاده از Google Optimize برای دستیابی به نرخ تبدیل بالاتر می تواند میانگین بازدید از صفحه وب شما را افزایش دهد.

برای مثال: اگر 10 هزار نفر در ماه از صفحه وب شما بازدید كنند و 2٪ از این افراد با ارزش تبدیل، هر یك 10 پوند تبدیل كنند، این بازدیدكنندگان در مجموع 2000 پوند، با ارزش متوسط 0.20 پوند، درآمد دارند.

اما، اگر می توانید از Google Optimize برای بهبود نرخ تبدیل آن صفحه به 3٪ استفاده کنید، ارزش آن 10،000 بازدیدکننده 0.30 پوند خواهد بود و در مجموع 3000 پوند درآمد کسب می کند. با افزایش 1٪ نرخ تبدیل، بدون نیاز به افزایش هزینه های بازاریابی، ماهیانه 1000 پوند درآمد اضافی کسب می کنیم.

وقت و تلاش خود را صرف بهینه سازی نرخ تبدیل کنید.

ما طرفداران بزرگ بهینه سازی نرخ تبدیل هستیم. هر بار که آزمایشی در Optimize به شما کمک می کند نرخ تبدیل صفحه را بهبود ببخشید، میانگین ارزش خریدهای شما افزایش می یابد. گرچه باید به روشنی اشاره کنیم که سایر ابزارهای بهینه سازی صفحه نیز در دسترس هستند و کار بسیار خوبی ارائه می دهند، اما آن ها اغلب با هزینه اشتراک ماهیانه ارائه می شوند و لزوماً به طور یکپارچه با Google Analytics ادغام نخواهند شد و یا مجموعه کامل ویژگی های ارائه شده توسط Optimizer را ارائه نمی دهند.

هر ابزاری را برای کمک به تجربه وب سایت خود انتخاب کنید، نکته قابل توجه در مورد بهبود نرخ تبدیل این است که آن ها به مدت طولانی که صفحه شما برای بهینه سازی سرمایه گذاری کرده اید، بازدهی را نشان می دهند تا صفحه ای که بهینه سازی کرده اید. همچنین، کارهایی که در زمینه بهبود نرخ تبدیل شما انجام شده است، به شما نشان می دهد که میزان بازگشت سرمایه در تمام فعالیت ها و کانال های شما افزایش یافته است.

هنگامی که صفحات اصلی خود را بهینه کنید، با اطمینان بیشتری می توانید در جستجوی پرداخت شده و کمپین های اجتماعی سرمایه گذاری کنید تا مخاطبان بسیار بیشتری را برای محتوای بهینه شده خود جذب کنید.

google optimize

نحوه دریافت Google Optimize


می توانید نسخه رایگان Google Optimize از در اینجا ثبت نام کنید.

نسخه سازمانی این ابزار – Google Optimize 360 – نیز وجود دارد که دارای هزینه اشتراک است. با این حال، توصیه می کنیم هنگام شروع کار از نسخه رایگان استفاده کنید.

Optimize در حال حاضر به 37 زبان موجود است، که اگر در آزمایش های CRO خود با همکاران در سراسر جهان همکاری می کنید، گزینه ایده آلی است.