تولید کنندگان محتوا اکنون می توانند حق چاپ تصاویر خود را در Pinterest ادعا کرده و درباره نحوه استفاده از آن ها در سراسر شبکه تصمیم بگیرند. Pinterest با ابزاری که به آن ها برای نحوه استفاده از تصاویر را می دهد، کنترل بیشتری بر مالکیت آن ها می افزاید.

پورتال جدید Content Claiming به سازندگان اجازه می دهد نسخه های موجود محتوای خود را حذف کرده و از استفاده نسخه های بعدی محتوای خود در Pinterest جلوگیری کنند. گروه منتخبی از سازندگان محتوا این ابزار را آزمایش کرده اند که اکنون با آپدیت های انجام شده براساس بازخورد آن ها در دسترس است.

پورتال Content Claiming ممکن است روشی موثر برای تولید کنندگان محتوا باشد تا اطمینان حاصل کنند که از عکس ها و فیلم هایشان در Pinterest سوء استفاده نمی شود. دیگران محتوا را به طور منظم در شبکه های اجتماعی آپلود و بازنشر می کنند و حتی اندکی به تولید کنندگان محتوا که حقوقی دارند، توجه نمی کنند. Pinterest با حذف آن محتوا و جلوگیری از انتشار آن توسط دیگران در آینده، گامی فراتر از حمایت از سازندگان محتوا بر می دارد.

پورتال ادعای محتوا (Content Claiming) پینترست

با پر کردن فرمی که اثبات مالکیت محتوا را ارائه می دهد، تولید کنندگان محتوا می توانند محتوای خود را در Pinterest کنترل کنند. این فرم اطلاعات تماس شخصی و لینک به منابعی را دارد که مالک محتوا بتواند آن را تأیید کند. مثال زیر را ببینید:

ادعای حق مالکیت محتوا در پینترست

تولید کنندگان محتوا می توانند توضیح مفصلی از کار خود بنویسند و به هر تعدادی که می خواهند، اطلاعات دلخواه خود را درج کنند. در صورت تأیید فرم، تولید کنندگان محتوا سه گزینه برای اجرای نحوه استفاده از محتوای خود در Pinterest دارند:

  • فقط برای من: نسخه های موجود تصاویر را از Pinterest حذف کنید، به جز پین هایی که در ابتدا توسط سازنده ذخیره شده است.
  • فقط برای وب سایت: نسخه های موجود تصاویر را از Pinterest حذف کنید، به جز پین هایی که به وب سایت (های) سازنده محتوا بک لینک دارند. (این گزینه فقط درصورتی در دسترس خواهد بود که تولید کننده محتوا وب سایتی داشته باشد.)
  • مسدود کردن همه: همه نسخه های موجود این تصاویر را از Pinterest حذف کنید.

پس از پذیرش در پورتال ادعای محتوا (Content Claiming)، دارندگان حقوق می توانند مالکیت محتوای اضافی را بدون نیاز به ارسال هر بار درخواست، ادعا کنند. آن ها می توانند به سادگی یک تصویر که خودشان آن را تولید کرده اند، آپلود کنند سپس Pinterest از آن تصویر برای مسدود کردن و حذف تصاویر منطبق با آن، استفاده می کند.

حق کپی رایت تصاویر در پینترست

هر کسی که حق کپی رایت را دارد می تواند با دسترسی به پورتال ادعای محتوا، حق مطالب خود را درخواست کرده و نحوه نمایش آن را در Pinterest کنترل کند. درمورد میزان محتوایی که سازنده می تواند در این پورتال قرار دهد، محدودیتی وجود ندارد، اما آن ها می توانند هم زمان حداکثر 50 اثر را در پورتال بارگذاری کنند.

این پورتال در حال حاضر فقط از تصاویر پشتیبانی می کند. اما ممکن است برای پشتیبانی از انواع فایل های اضافی در آینده گسترش یابد. Pinterest در حال حاضر تعداد محدودی از متقاضیان این پورتال را می پذیرد، اگرچه برنامه هایی برای گسترش دسترسی، در آینده در نظر گرفته شده است. براساس اطلاعات ارائه شده در فرم تعیین می شود که چه کسانی پذیرفته می شوند.

اگر فرم درخواستی رد شود، تولید کنندگان محتوا می توانند ظرف 30 روز دوباره درخواست دهند. در مواردی که دو یا چند تولید کننده محتوا، مالکیت یک تصویر را ادعا می کنند، این مسئله ممکن است باعث ایجاد اختلاف شود. در این صورت Pinterest نیاز به اثبات در قالب حکم دادگاه دارد.

منبع: searchenginejournal.com