کمپین های PPC شما می توانند از ایده های جدید تر و استراتژی های خلاقانه تر بهره مند شوند. در این پست، این موضوع را بررسی می کنیم که چگونه می توان این کار را در کمپین های PPC انجام داد. البته شاید شما به جای آزمایش کردن ایده های جدید، به استفاده از تاکتیک های اثبات شده مایل باشید، که این موضوع با توجه به این که کمپین های PPC ممکن است به راحتی دچار رکود استراتژیک شوند، قابل درک است.

راه حلی که به شما در این موارد پیشنهاد می شود، این است که از خلاقیت فرمولی به جای تطبیق آن با شخصیت های مختلف هدف و اهداف جستجو استفاده کنید. حال سؤالی که ممکن است به عنوان یک رهبر کمپین درگیر آن باشید، این است که چگونه می توان به طور خلاقانه ای کمپین PPC را پیش ببریم و در آن از روش های متفاوت و سرگرم کننده تری استفاده کنیم؟ چگونه می توان از این راه ها به موفقیت دست یافت؟

دوره آزمایشی را امتحان کنید

موفقیت در استراتژی‌ های PPC خلاقانه، مستلزم همکاری از سمت تیمتان، مشتریان و خودتان است. بزرگ ترین مانعی که در راه PPC خلاقانه وجود دارد، معمولاً توافق بر سر بازه های زمانی آزمایش است. اگر بودجه کمتری دارید، باید آزمایش‌ های طولانی‌ تری را در نظر داشته باشید، که سطح کمتری از ریسک را به همراه دارد. حداقل، هر آزمایشی باید دو هفته طول بکشد تا نتیجه درست تری بدهد.

در حالت ایده آل، آزمایش های شما بسته به دامنه آن و اهمیت آماری داده هایی که تولید می کند، 30 تا 90 روز اجرا می شود. معمولاً متخصصان PPC به دلیل افزایش نیافتن کمپین یا دوره های آزمایشی شبکه تبلیغاتی، آزمایش را پس از یک تا دو روز لغو می کنند. غلبه بر این واکنش برای پذیرش و نتیجه گرفتن از استراتژی‌ های خلاقانه PPC بسیار مهم است.

بودجه برای ایده های خلاقانه در PPC

کمپین‌ های رسانه‌ ای پولی زمان و پول های بودجه بازاریابی را هزینه می‌ کنند، اما ما معمولاً به سختی می‌ خواهیم موارد اضافی و هزینه های ناکارآمد در تخصیص بودجه را حذف کنیم. نوآوری در عملکرد فعلی مستلزم آن است که با میزان مدیریت شده ای از “هزینه اضافی” مشکلی نداشته باشید. آزمایش انواع کلمات کلیدی مستلزم آن است که داده ها را از نظر کیفی جمع آوری کنید تا بهترین و با کیفیت ترین آن ها را برای کمپین خود انتخاب کنید. همچنین شما باید حسابرسی فعال کلیدواژه های کمپین را در گردش کار خود داشته باشید و همچنین هزینه های نوسان به ازای هر کلیک (CPC) و هزینه های هر خرید (CPA) را در کنار آن در نظر بگیرید.

بازاریابی موتور جستجو

هر الگوریتم PPC یک دوره آزمایشی دارد و باید این را نیز در نظر گرفت که استراتژی هایی که روی یک کانال نتیجه می دهند و پیشرفت می کنند ممکن است در کانال دیگری ثابت بمانند. یادگیری نحوه رفتار کاربران در یک کانال جدید به همان اندازه ای که بدانیم کدام استراتژی خلاقانه موفق خواهد شد، مهم است و این آزمایش زمان بر است.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم گذراندن این دوره های آزمایشی مقداری “هزینه اضافی” به همراه خواهد داشت. اما درواقع زمانی که داده ها را جمع آوری و بهینه سازی می کنید، این هزینه ها به سرمایه گذاری تبدیل می شوند. در حالت ایده‌ آل، 10 تا 20 درصد از بودجه ماهانه شما صرف ایده‌ های “خلاقانه” PPC شما می‌ شود. این کار تضمین می کند که بودجه ای اختصاصی برای آزمایش ها وجود دارد که با از دست دادن آن مشکلی ندارید.

همه چیز را مستند کنید

بهترین راه برای اطمینان از راحتی و امنیت استراتژی‌ های خلاقانه، داشتن یک مجموعه از مستندات از آنچه که انجام داده اید و کار هایی که موفقیت آمیز بوده یا ناموفق بوده اند، است. مطمئن شوید که گزارش سئو هفتگی معیار های اصلی، و همچنین دلایل را در پشت انتخاب های استراتژیک خود نگه می دارید.

اغلب اوقات، بودجه‌ های خلاقانه و نوآورانه دزدیده می‌ شوند، زیرا درک واضحی از چرایی انتخاب‌ های خاص وجود ندارد. با مستند سازی از داده ها و استراتژی های خلاقانه، از بیش از حد کارآمد بودن آن ایده ها و در نتیجه ربوده شدنشان محافظت می کنید و چارچوبی برای ایده های جدید و خلاقانه PPC ایجاد می کنید. این کار بسیار مهم است زیرا تجزیه و تحلیل و گزارش عبارت های جستجو دوباره تکرار نمی شوند.

نتیجه

در ارائه ایده های خلاقانه PPC خود جسور باشید. تا زمانی که آن ها مستند شده اند و بودجه کافی (زمان و پول) را برای آن ها در نظر گرفته اید، به شما کمک می کنند سطوح جدیدی از سود را در کمین های خود بدست آورید. امیدواریم این پست برای شما مفید بوده باشد. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با ریپورتاژ آگهی که ترکیبی از سئو و PPC است، به پست دیگر ما مراجعه کنید.

منبع: SEJ